Zavrieť

Porady

clo na oblečenie z Ukrajiny

Dobrý deň mám záujem dovážať tovar - oblečenie z Ukrajiny, máte nejake rady, ktoré by mi mohli pomocť. Pre tovar by som si chodila sama, nvm však ako je to s clom, viem len že hodnota tovaru aby nebol precleny musi byť do 150 EUR, ja však planujem väčšie nakupy. Ako to prebieha na colnici?
Naposledy upravil terezamaria : 17.11.15 at 08:07 Dôvod: doplnenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Ak chceš tovar dovážať za účelom predaja, tak tam limit nie je žiadny a DPH na vstupe ako aj clo platíš z celej hodnoty.

    Takže okrem cla zaplatíš na vstupe ešte aj DPH.

    Priznám sa, že netuším či a aké veľké je clo na oblečenie. Pozri si colný sadzobník.

    Ten je jednotný pre celú európsku úniu.

    Ukrajina je v zmysle nášho práva tzv. tretia krajina.

    Na colnici to prebieha pomerne jednoducho. Sú tam vždy dve cedulky čo odlišujú fronty. Zelená - nič na preclenie. Červená - niečo na preclenie. Tak sa zaradíš tam, kde bude nápis "Niečo na preclenie". Následne vypíšes colný formulár, predložíš doklady z ktorých bude jasná hodnota tovaru, ktorú si za neho zaplatila - faktúra, blok z pokladnice.., predložíś doklad totožnosti, tiež doklad preukazujúci existenciu podnikateľa ak to máš za účelom ďalšieho predaja, tj. výpis z OR SR, alebo výpis zo ŽR SR a následne čakáš. Colník ťa najprv vyzve na colnú obhliadku - tj. pozrie či tovar vo formulári je ten čo skutočne prevážaš. Následne opäť čakáš a to na vystavenie Rozhodnutia v colnom konaní, Keď ti ho vystavia, nasmerujú %ta k okienku kde zaplatíš DPH na vstupe a clo. S dokladom o úhrade sa vrátiš k colníkovi a on ti dá razítko a môžeš s tovarom opustiť colnú zónu.
    Naposledy upravil profesional : 22.11.15 at 14:41 Dôvod: Doplnenie

    clo na oblečenie z Ukrajiny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.