Zavrieť

Porady

Musí konateľ s.r.o. platiť odvody?

Zakladám jednoosobovú s.r.o, bez zamestnancov, v ktorej budem zároveň jediným konateľom, súbežne som zamestnaný v inej firme na TPP. Musím platiť nejaké odvody ako konateľ, keď si nebudem vyplácať žiadnu odmenu.
Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    nie, nemusíš.....
    iba v prípade čerpania podielov na zisku
    Misiak11 Ďakujem, pekne za radu

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Kým je to slovenská s.r.o. a si konateľ bez odmeny, tak nemusíš. Keby si si chcel ako konateľ vyplácať odmenu, vtedy by si musel.

    Mimochodom, v Českej republike už dosť dlho vedú debatu na tému, či konateľ nie je automaticky voči s.r.o v závislom postavení a či by nemal byť automaticky považovaný za zamestnanca..

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    chcel by som doplnit otazku: ake odvody musi platit konatel, ktory nema vobec ziadne prijmy (ani z funkcie konatela, ani z TPP, ani z nicoho)? podla mojho nazoru iba zdravotku a to je vsetko...
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pavol54 Mal by uzavrieť zmluvu s nepravidelným príjmom a na konci obdobia si stanoviť nejaký príjem ktorý sa rozpočíta na mesiace sú tam vynechané nejaké položky pre sociálnu poisťovňu.
    martinez ale ked nechce mat prijem, hadam nemusi... je to konatelka, zivi ju manzel a nepotrebuje si vyplacat ziadny prijem z konatelstva....
    kn-alka nie, platí si ako samoplatiteľ odvody do zdravotnej poisťovne
    martinez ano, to je aj moj nazor... dakujem :-)
      zbaliť

    Musí konateľ s.r.o. platiť odvody?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.