Zavrieť

Porady

Problém so susedmi - večný smrad - 2. časť pokračovanie

korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

http://www.porada.sk/t143696-problem...cny-smrad.html - 2. časť pokračovanie

Nakoľko bola bez príčiny iniciatívne pôvodná téma uzatvorená, napriek tomu, že tento druh problémov musí znášať časť obyvateľstva iba kvôli tomu, že na Slovensku ešte stále nie je vytvorená legislatíva pre zákaz spaľovania zdraviu škodlivých materiálov pre zdravie človeka a životné prostredie.
Že to ide, dôkazom je Česká republika, ktorá sa tomuto problému venuje legislatívne zodpovednejšie a uzákoňuje prístup kontrol k vykurovacím telesám. Doteraz to nebolo možné.
Naposledy upravil korela : 22.11.15 at 14:06
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač
korela
Vedela som, že budeš reagovať ako prvý a tiež, že poukážeš len na diskusný príspevok, a nie na podstatu článku. K čomu si sa vlastne osobne vyjadril? K ničomu.
...
Jáááj, sorry...som zabudol, že sa nesmiem vyjadrovať.
Apropo...ako vieš, že nemám skúsenosti.
...a just sa vyjadrím...a dokonca z takej praxe, o ktorej TY nemáš ani len páru.
Bola si niekedy v nejakej spaľovni ?
Videla si, čo a ako sa tam robí ?
Ako prebieha proces triedenia ?
Ako ... ?
Ako ... ?
Silne pochybujem, že odpoveď na čo i len jednu otázku bude kladná.

LEBO ja som teda BOL !...a dokonca nie raz.
Autá dovážajú bežné smetie, kde je toho nadrbaného fest...sklo, plast, papier...lebo ľudia proste neriedia do tých kontajnerov.
Linka beží, makači sem tam niečo vyhodia - vytriedia...ale veľa toho nie je, nakoľko to proste nie je kde dávať. Takže všetko skončí v tej veľkej jame, odkiaľ to putuje do ohňa.
A takto to funguje na 100% vo všetkých spaľovniach...a to nie iba na Slovensku, ba dokonca aj v Čechách....a keby sme sa vybrali v šíry sveta kraj, tak to takto bude aj na tom vyspelom Západe.


...a včul sa môžeš vyjadrovať (NIE kopírovať články) k problému ako takému.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
misoft
bettylou
Tak potom nech sa rieši aj fajčenie na verejnosti v tej legislatíve pod jedným. Stačí že taký/á smrad kráča pred tebou pešou zónou (príklad). A že skoro v jednom kuse človeku cigový dym v meste do pľúc fukne vietor odniekiaľ, to má byť akože čo?? ok? lebo je moderné fajčiť?
No moderné - nemoderné. A zákaz fajčiť na verejnosti - veď nie sme v Singapure. Tam ani žuvačku nesmieš mať v ústach - hneď schytáš pokutu. A zakázať - to by sa ihneď ozvali mnohí, pretože každý je zodpovedný za svoje zdravie, takže fajčiar si ho sám ničí (žiaľ aj ostatným), ale je to stále menšie ohrozenie ako fajčenie niekde v uzavretej miestnosti, ako pálenie na dedinách v peciach a kotloch kadejakým svinstvom (stačí sa pozrieť a vidíš, ako z komínov stúpa čierny, šedý dym - príznak nedokonalého spaľovania).
Nehnevaj sa - to ti NEVADÍ? Ak nie - máš teda dvojaký meter.
Prajem veľa šťastia vnukovi s mamkou na denných prechádzkach po meste, denno denne to mám pred očami. Už vidím v praxi buchačov model ako sa dymu sami a ešte aj deťami vyhýbajú. Šak pri tých mamičkovských kecoch to nemajú ani šancu postrehnúť, kto kedy okolo nechtiac decku do papulky zadymí. xixi, ale vraví sa navykaj odmalička.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

bettylou

Prajem veľa šťastia vnukovi s mamkou na denných prechádzkach po meste, denno denne to mám pred očami. Už vidím v praxi buchačov model ako sa dymu sami a ešte aj deťami vyhýbajú. Šak pri tých mamičkovských kecoch to nemajú ani šancu postrehnúť, kto kedy okolo nechtiac decku do papulky zadymí. xixi, ale vraví sa navykaj odmalička.
Uškieraj sa koľko chceš...... nie sú v meste. To za A). Za B) ak bude 10 ľudí húliť v krčme a 10 ľudí na chodníku - kde bude väčšie zamorenie? Na chodníku? Asi ťažko. Zabudla si na jeden fakt rozptyl a prúdenie vzduchu. Koncentrácia bude iná. Takže tvoje argumenty neobstoja.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Duški,mne je to u riti. Ja len ked cez hodzaké mesto prejdem a okolo bytoviek, bussiness centier už pomaly ani nie je kam medzi špak nohu položiť.... U nás ani jeden zo susedov nefajčí, možno sem tam za rok keď návšteva.... A som to nie v zlom. Z predpokladu že MI.. Ale veď kolo tvojho paneláku isto špak nenájdeš
Ti serem na celý rozptyl... skús vyjsť pred košickú stanicu z vlaku čistý rihák aj s rozptylom
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ale nájdu sa, nájdu.... mládež čaká na kamaráta a zobák vypaľuje a špak na zem hodí.... Už ich pár aj "hubovú" polievku dostalo a pozberať muselo. Bo pred vchodom si čistíme my.
Košická stanica - kapitola sama o sebe.... vyjdu na 1m a už húlia. Ale okolo tých "stánkov pri autobuske - šak to ešte horšie (+ k tomu zopár Romulánov a staticky labilných).
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať