Zavrieť

Porady

Novela zákona o DPH od 1.1.2016 - znížená sadzba DPH na potraviny

Ahojte. Viete mi poradiť, kde by som mohla sledovať, či príloha pri novele zákona o dph od 1.1.2016, kde je uvedený zoznam tovarov - potraviny so zníženou sadzbou DPH je už konečná ? Počula som, že sa to ešte aktualizuje, ale neviem kde to sledovať, keďže v novele už je uvedený zoznam, ale teraz mám pochybnosti, či je správny. Ak sa niekto tomu venuje a tiež pracuje v potravinách a potrebuje tieto informácie, ozvite sa mi a prosím poraďte mi. Ďakujem krásne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    HannaA Dobrý deň,
    áno presne aj ja som na to pozerala , že už to vyzerá ako konečná verzia. Len ma zaskočilo, keď sme boli na školení , tak školiteľka z Daňového úradu povedala, že sa to ešte stále aktualizuje - ten zoznam potravín.
    maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac evka-janekova
    Dobrý večer, v prílohe 7 k zákonu sú uvedené potraviny, ktorých sa táto zmena týka. Ako rozumiete pojmu domáci - hovädzie mäso z domácich hov. zvierat, bravčové mäso z domácich svíň, kuracie mäso z domácej hydiny. Dosť ma to mätie, lebo spoločnosť, kde robím sa zoberá rozrábaním a predajom mäsa.

    Dnes sme boli na seminári k DPH a ani lektorka mi nevedela presne povedať.
    Ďakujem
    avalik otazky sa nezadavaju do odpovede,npouzi vyhladavac v sulade s etiketou porady, na podobný otazku som uz odpovedala

    Novela zákona o DPH od 1.1.2016 - znížená sadzba DPH na potraviny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.