Zavrieť

Porady

Dom s kominom do susedovho dvoru

Mam problem so susedom ktory si spravil v zadnej casti domu kotolnu, a komin postavil tak blizko k mojmu dvoru, a je taky nizky ze vsetok dym zneho sa sustreduje na mojom dvore. Co znamena ze celu zimu mam kompletne zadymeny dvor a nemozem normalne ani len otvorit okno. Samotny komin je taky nizky ze sa dym nema sancu dostat cez strechu na jeho dvor. Dohodnut aby to upravil sa snim neda, kedze to tak postavil naschval... tak by ma zaujimalo ci sa to neda riesit niejako pravnou cestou. Videa dokumentujuce ako to vyzera mozem nacat aj stovky hodin, pretoze to je tak stale.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    http://mojdom.zoznam.sk/cl/10051/100...hovani-kominov
    http://urobsisam.zoznam.sk/dom/zateplenie/stavba-komina
    Ak teda sused "urobil" kotolňu - mal stavebné povolenie? Je výška komínu podľa STN? Nie je? Smer stavebný úrad s podnetom na prešetrenie. Pokiaľ to nemá podľa normy, bez stavebného povolenia, porušuje stavebný zákon. Pokiaľ výška komínu nezodpovedá minimálnej výške nad hrebeňom strehy, porušuje i požiarne smernice - na to by mohli povedať svoje i orgány požiarnej ochrany. A nakoniec je tu Občiansky zákonník §415 a hlavne §127 ods.1!

    Dom s kominom do susedovho dvoru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.