Zavrieť

Porady

plnka do trubičiek

poraďte ako urobiť snehovú plnku do tubičiek-"šamrole" tak, aby bol tuhý aj na druhý- tretí deň a nevytekal z nej cukor. Robila som to presne podľa receptu už niekoľkokrát, ale i keď je sneh tuhý, na 2.-3. deň sa začne topiť.
7 bielkov, 350g kr.cukru, nad parou 15-20min.
recept: http://www.tajomstvomojejkuchyne.sk/portfolio/samrole/
skúšala som aj dlhšie variť nad parou.
Naposledy upravil betka34 : 20.12.15 at 07:41
3 komentárov     zbaliť
avalik hm, a vieme my aky mas ty recept?
Dáša_ čo je dlhšie variť? Koľko si ho nad tou parou varila?
lujza.j Ja by som tutok zmenila v nazve temy trubicky na samrole....ked to vidim furt...ze vianocne trubicky ma napadne.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    pravdepodobne ten sneh varíš príliš krátko
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Dáša_ sneh potrebuje dlhé varenie, odhadom asi pol hodiny - akus pozrieť napríklad toto http://tortyodmamy.sme.sk/content/sneh-do-trubiciek
    betka34 pol hodny som už skúsila, ale aj tak ďakujem za typy, skúsim a ozvem sa
    Dáša_ pozerala som tie recepty a v tom tvojom je menej cukru. Ja si spomínam aj z domu, 1 bielko - 7 dkg cukru. ty máš tuším iba 5. Možno aj tu je zrada.
      zbaliť

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Môj syn dáva 10 bielkov, 1 kg cukru a 1 citrón.....sneh je výborný, netopí sa, vydrží až do zjedenia. Tie šamróny sú úplne úžasné.

    gardenia je offline (nepripojený) gardenia

    znamenie Býk, mám rada pokoj, neznášam ľudí, ktorí nevedia, čo so sebou ...viac gardenia
    Ja dávam na 1 bielok 5 dkg kryštálového cukru - najprv vyšľahám sneh zo samých bielkov, keď je už tuhý, nasypem cukor, trochu prešľahám a až potom dám nad paru a šľahám do zhustnutia. Sneh sa mi ešte nikdy "neroztopil". Prajem všetkým pekný večer.

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Plnka sa dá robiť aj inak, zo zlatého klasu a nie je presladená a nemám strach z prípadnej salmonely z použitých vajec, i keď sú šľahané nad parou.
    http://latrynask.blog.cz/1101/moje-samrole-kremrole
    Dúfam, že tvoje šamrole uchovávaš v chlade, vtedy by mali vydržať a sneh by sa nemal topiť.
    Dáša_ hmm, maslo, puding, cukor, to je v podstate každý druhý rez. Šamrole sú práve typické svojim vareným snehom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.