Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    karfiol, aby "odsmradol" sa doporučuje variť v otvorenom hrnci. Ale strukoviny nie. A okrem toho, odkrytý hrniec = vyššia spotreba elektriny alebo plynu, vyššia bytová vlhkosť....
    buchač Odsmradenie = čpavé látky ...

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Strukoviny obsahujú oligosacharidy, ktoré nevieme dobre tráviť, sú však rozpustné vo vode. Bez prikrývky strukoviny stačí variť 10 minút, dlhšie majú byť predtým namočené a voda zliata.
    Naposledy upravil Mária27 : 04.01.16 at 19:48
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka by som chcela vidieť,ako budeš jesť tú fazuľu,varenú 10minút.....
    kukučka Kde to čítaš? Píše, že bez prikrývky varí 10 min., nie že ich je po 10-tich minútach.
    kopretinka bez prikrytia stačí variť10 minút.Potom je to asi už uvarené,keďže to je všetko,čo píše o varení.
    Mária27 potom sa prikryje
    kopretinka no to ale musíš polopatisticky,lebo to skončí ako v tom vtipe:Muž príde domov a vidí,ako žena škrtí sliepku.Pre boha,čo to robíš??! No veď v kuchárke sa píše,sliepku dusíme asi hodinu.......
    Mária27 Ked som mala 6 rokov, smažila som fazuľové lusky a stále príhárali. Robila som ich presne ako mi povedali. No jasné,zabudli povedať že aj masť treba ...
    avalik ja som mala asi 13, mali sme návštevu a poobede išli rodičia s návštevou vybavovať nejaké rodinné záležitosti, mama dala variť fazuľovú polievku a mne povedala vychodňarsky "kedz uvre, ta ju vypni", no a ja keď som videla, že polievka "vrie", tak som ju vypla ... na večeru sme mali chlieb so salámou ... dodnes sa nad tým smejeme
      zbaliť

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    http://www.vsetkoprezdravie.sk/clano.....namáčaním strukovín, prípadne zliatím vody po 5 minútach varenia a varenie v ďaľšej vode, zabráni nadúvaniu.
    alaya1 dakujem za typ, s tymi 5 minutami varenia, to som nevedela.

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    sosovicu ani poleny hrach nezlievam...fazulu ano,po namoceni vymenim vodu a tak dam varit.
    hodim to do tlakacu a varim ,nepozorujem ziadne extra problemy.
    Mária27 aj ja

    Prečo sa strukoviny majú variť v otvorenej nádobe?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.