Zavrieť

Porady

Tuk v slepačej polievke

Kto poradí,ako najľahšie odstrániť tuk z uvareného slepačieho vývaru?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Polievku rýchlo schlaď, tuk sa usadí na povrchu a ľahko ho stuhnutý odstrániš

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    Mária27, mareko, Viktorka1, Zitulda, karakul, Kabaka123, taiko
    7
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    taiko len mi nejde do hlavy to " usadenie sa na povrchu "
    Tweety kedže mastnota pláva po povrchu, ak polievka stuhne aj mastné oči tam pekne zostanú stuhnuté
    taiko jaaaj ved ja viem, len som rypal, ze predsa na povrchu sa usadzovat neda
    Tweety viem,, že vieš
      zbaliť

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Ak ju necháš poriadne vychladnúť, tuk sa zrazí a stuhne na povrchu - dá sa dobre odstrániť..... teplú polievku jedine s naberačkou...masť je na povrchu......
    Inak, odstrániť tuk z dobrého slepačieho vývaru je podľa mňa barbarstvo, najmä v týchto studených dňoch, keď silný horúci vývar je liekom.....

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    lujza.j, Oliwa, arizona, karakul, terezamaria, Kabaka123
    6
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad súhlasím
    taiko evus, ale vsak vyvar je vyvar a tuk je tuk .
    kukučka To je síce pravda, mňa by zase zaujímalo, keď je vývar dobrý, ako môže byť tuk zlý?
    taiko kto vravel, ze je tuk zly ? Tuk je dokonca nositelom niektorych chuti. Len mozno zadavatelka nema tuk rada, alebo ho nemoze
    kukučka no veru to bolo len tak mimotémy, podebatujeme inde
    Viktorka1 Varila som pre onkologického pacienta a tuku bolo až príliš veľa,bolo ho treba na povrchu čiastočne odstrániť..Na schladenie nebol čas a naberačkou to šlo pomaly..Ale díky... :-)
    buchač Viktorka1 (Dnes 18:41) Varila som pre onkologického pacienta a tuku bolo až príliš veľa,bolo ho treba na povrchu čiastočne odstrániť.
    =====================
    Pfúúúú...a prečo ?

    Lebo platí aj toto :

    " Pacienti s onkologickým ochorením majú zrýchlený metabolizmus, rýchlo spaľujú tuky, čiže sa im často povoľuje aj „nezdravá strava“, a pre nich zásady zdravej stravy neplatia. Avšak, keď sa im polepší, musia sa vrátiť k zdravej životospráve."

    https://www.slovenskypacient.sk/onko...a-ako-inokedy/
    Viktorka1 Buchač,dík za nový poznatok..Ibaže dotyčnej bolo ťažko čokoľvek zjesť,tak preto..
    buchač Viktorka1 (Dnes 15:29) Buchač,dík za nový poznatok..Ibaže dotyčnej bolo ťažko čokoľvek zjesť,tak preto..
    ========================
    Pre niekoho nové, pre niekoho "zabudnuté"...
    Ja len z praxe...aj mne bolo blbo, ledva som niečo zjedol v tých začiatkoch liečby...
    -------------------------------------

    Polievku neriešim...v tej mojej je iný level...oká sa bijú s okami...
    lujza.j každá zjedená kalória je do plusu....
      zbaliť

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    ak si nechcela tuk...prečo si nestiahla kožu....a potom ak naberáš polievku v mieste kde vrie...máš to bez tuku...alebo zamiešaš a naberieš.....nenaberám polievku z vrchu...
    kukučka Moja mama masť z púolievky vliala do kyslej kapusty.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Z teplej polievky sa da aj tym, ze na cely povrch das papierovu utierku a opatrne zdvihnes. Vacsina tuku ostane na utierke.
    Viktorka1 Na toto som nemala odvahu,ale pomohlo,díky :-))

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Raz davali v telke, ze ak sa polievka dovari po jej povrchu treba rychle prebehnut s kuchynskou papierovou utierkou, neskusala som vsak, ale fungovat to moze.

    http://varecha.pravda.sk/diskusie/od...418-forum.html
    Naposledy upravil alaya1 : 18.01.16 at 20:48

    Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

    Kabaka123
    počas varenia vývaru (aby bol číry) sa dá zrazený tuk odstraňovať naberačkou tzv. peňačkou (naberačkou na penu )alebo ak už bolo spomenuté nechať vychladnúť a tuk ostane na povrchu polievky

    OPRAVA... nie zrazený tuk..., ale zrazená bielkovina z mäsa

    http://fissler.cookandgrill.sk/images/image1554.jpg
    Naposledy upravil Kabaka123 : 18.01.16 at 12:00
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 Az na to, ze to, co zbieras penackou pocas varenia nie je tuk, ale vyzrazana bielkovina z masa.
    Kabaka123 máš ty pravdu ...
    taiko ja na zaciatku maso/kosti necham silno povriet dve minutky, vsetku tu penu a bordel vylejem, dam cistu vodu a varim. Potom tam uz ta pena ani nic vyzrazane nie je.
    Nitektori zvyknu kosti/maso popiect v rure pred varenim. Ten vyvar je potom cistejsi a ma aj lespiu chut.
    ivka70 V takom pripade sa ale maso v prvom vareni stiahne a uz do vyvaru nejde tolko z neho ako pri vareni postupnom. Silny vyvar sa musi robit postupne, nezatiahnute maso do studenej vody.
    Lepsie je cely vyvar az na konci precedit cez sitko, ak tak nejaka bielkovina ostala, ako vylievat vodu s najsilnejsim zakladom na vyvar ...
    Nandrolon Taiko, ta pena, to je to najhodnotnejsie z celej polievky. Ak niekomu vykypi polievka, mam chut vrazdit.
    Ak varim polievku, maso ide do studenej vody a plyn pustim naplno. Do varu ju strazim a penu varechou rozmiesavam. Po urcitej dobe ta pena klesne, spoji sa s polievkou a viac sa uz netvori. Vtedy uberiem plyn a mozem aj odist.
    Videl som v relaciach, ze niektori maju radi vyvar cisty a priezracny ako voda. Vtedy sa poctivo zbera a vyhadzuje pena a vysledny vyvar sa este prefiltruje cez tkaninu aby v nom nebola ani smietka masa iba cira tekutina... Kazdemu podla gusta, ale to je priam kacirstvo hodne trestu. U nas do polievky este trhame/krajame maso.
    taiko @ivka, ked sa vyvar robi 9-10 hodin, tak je to v pohode . Za minutu, dve sa do tej vody nevyvari skoro nic . A ako som pisal, niektori to maso/kosti dokonca pacu a tam sa to musi este len zatiahnut Lepsi vyvar ako svoj som jakziv v ziadnej restauracii nejedol. A to pisem so vsetkou skromostou
    ale zase som :
    Nandrolon Taiko, 9-10 hodín určite nerobíš kurací vývar o ktorom tu diskutujeme...
    Dáša_ ak má byť vývar kvalitný, tak fakt potrebuje tak dlho variť na miernom plameni. A ak bol zo sliepky, nebodaj domácej, voľne chovanej, tak potom by to bola fakt lahoda. Ale ke´d nebol čas ani ho chladiť, tak asi máš pravdu.
      zbaliť

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Ak nie je čas schladiť, tak z teplej polievočky sa dá odstrániť servítkou. Opatrne z povrchu stiahnuť papierovou servítkou. Tuk sa na servítku nalepí a čiastočne vsaje do servítky, málo tuku zostane .

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    viem, že tá polievočka je už dávno spapaná, ale mi nedá nereagovať, pretože tu bolo napísané, že to bolo pre onkologického pacienta
    v rodine v neďalekej obci tiež bol onkologický pacient a posledných dňoch života sa mu tiež žiadala slepačia polievka, takže zrejme ten organizmus - chorobou vysilený, "vyschnutý", potrebuje a žiada si tej mastnoty
    a ešte taká tiež rada - netreba čakať na vychladnutie, ani nijako odstraňovať mastné oká, stačí pomiešať naberačkou, mastnota sa rozmieša v horúcej polievke a vrch je pekne čistý, stačí nabrať

    Tuk v slepačej polievke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.