Zavrieť

Porady

AMAZON- ako na DPH?

Som szčo neplatca DPH. Situácia : produkt ktorí chcem predávať na americkom amazone objednávam z Číny priamo do FBA centra amazonu v USA. Vzniká mi povinnosť zaplatiť CLO a DPH keďže hodnota tovaru je cca 1000 €. Niekde som čítal že prepravca zvykne tieto položky účtovať v cene prepravného. Cena produktu je cca 10 USD pričom sa bude predávať za 49 USD. Čo sa týka daní a pod. som stratený tak bude možno moja otázka smiešna ale : Ako to funguje? V podstate predávam z amerického skladu amazonu a ten cez FBA systém dodáva produkt americkému zákazníkovi. Akým spôsobom sa tu účtuje DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Žiadnym. V USA neexistuje DPH. V USA je Sales Tax, ale tu vybera od zakaznikov Amazon vo vybranych statoch a odvadza ju na IRS. Ty s tym nemas nic. Clo zaplatis v colnom konani v USA pred tym, ako bude tovar uvolneny na sklad Amazonu. To zaplatis tomu, kto budd tovar preclievat ako colny agent.

    mtsa87 je offline (nepripojený) mtsa87

    mtsa87
    Tato metoda ma tiez zaujala. Ak teda dobre chapem, na Slovensku nemusim dokladovat nic, nemusim dokonca mat ani s.r.o.?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    profesional Niekde na svete musíš mať entitu s právnou subjektivitou s oprávnením na podnikanie. Tj. daň z príjmu platiť budeš. To ale nemá nič s DPH. Tá entita nemusí byť slovenská. Nepoznám úplne všetky detaily tvojho plánu, ale predbežne ti odporúčam riešiť tento biznis model, cez založenie a prevádzku firmy v Hong Kong-u spadajúcu pod princíp teritoriálneho zdanenia.
    Shalke04 Zdravím, akú voľnú živnosť potrebujem ak chcem predávať na americkom Amazone cez FBA?
    profesional Nákup a predaj konečnému spotreniteľovi
      zbaliť

    patica je offline (nepripojený) patica

    patica
    Dobrý deň,


    chcem sa spýtať ako funguje fakturácia, ak slovenská s.r.o. neplatca DPH predáva výrobky, ktoré vyrobí na SR, cez amazon občanom USA? Výrobky zašle amazonu na sklad do USA a ten ich rozposiela ľudom, ktorý si ich objednali. Amazon si potom fakturuje poplatok za sprostredkovanie. Na základe čoho má však slovenská s.r.o. dokladovať výnosy? Účtuje sa v účtovníctve presun výrobkov na sklad v USA, alebo sa úbytok účtuje až pri samotnom predaji. Ak by mi s tým niekto vedel poradiť, bolo by to super, do tejto oblasti sa vôbec nevyznám.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.