Zavrieť

Porady

Zrejme ma niekto bonzol na Daňovom úrade

Neviem uz koho sa mam na to opytat, ale dosla mi predvolanka na Danove a pritom nepodnikam. Je sice fakt, ze mam male dieta a robim kamoskam a znamim vlasy a niekedy aj nechty, no vzdy si davam velky pozor.
Co sa mi moze stat pokial ma nejaka nespokojna alebo zavistliva dusa vyslovene bonzla ?
Hrozi mi co teraz, neviem ani spat. Prosim pomozte mi. Dakujem poradaci.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Nemáš živnosť, nemáš ERP, nevydávaš bločky...Čo myslíš tým, že si dávaš pozor... susedia asi nie sú slepí... Nechty, móže byť, ale ak k Tebe ide na návštevu neupravená dlhovlasá bruneta a vyjde krátkovlasá blondýna...
Ako Ti máme pomôcť??? Vybaviť to na daňovom či čo...
http://www.uspesne-podnikanie.sk/co-...ene-podnikanie
http://www.sbagency.sk/poskytnutie-s...e#.Vqo3YprhDGg
Naposledy upravil Oliwa : 28.01.16 at 14:45
3 0
Magda36 Magda36

Magda36 je offline (nepripojený) Magda36

Oliwa nie, isteze nepotrebujem vybavit nic na danovom. Ja som sa len pytala, co mi hrozi :/
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

No, ak to robíš bez živnosti, tak veru máš problém.
2 0
Magda36 Magda36

Magda36 je offline (nepripojený) Magda36

Zial bez zivnosti, potrebujem si nejako privyrobit. Som ZTP ale aky problem mozem mat ? Pokutu ? alebo co ?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Zbytočne robíš dopredu paniku. Daňový úrad má povinnosť skontrolovať XX daňových príznaní. Príslušný pracovník DU si vyberie daný počet ľudí, ktorí podali daňové priznania a tých skontroluje. Takže je možné, že pôjde o úplne bežnú kontrolu daňového priznania (ak si ho už podala).

Ak si žiadne daňové priznanie nepodala, tak si ťa môžu predvolať z akéhokoľvek dôvodu, možno aj preto, že ťa niekto natrel pre nelegálne podnikanie. A čo ti hrozí - tak takú vešteckú guľu nemáme, aby sme to dopredu vedeli. Možno nič, možno pokuta.
2 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Magda36
Zial bez zivnosti, potrebujem si nejako privyrobit. Som ZTP ale aky problem mozem mat ? Pokutu ? alebo co ?
Nie, za trest si u Teba nechajú robiť vlasy a nechty všetky zamestnankyne "Tvojho" daňového úradu...
Prepánajána ženská, Ty máš fakt 36 rokov? Veď som Ti priložila na začiatok 2 linky, tak čítať hádam vieš... A čo tak skúsiť trošku samostatne pogúgliť...?
1 1
Magda36 Magda36

Magda36 je offline (nepripojený) Magda36

to uz ozaj niekomu vadi aj to, ked raz dba krat spravim nechty alebo vlasy ? Boze, ved to je chore kto to spravil
0 0
Magda36 Magda36

Magda36 je offline (nepripojený) Magda36

OLIWA, neboli tam este ked si pisala, ale dakujem. Jasne ze mam 36, no bezne to robia skoro vsetky kadernicky. Bud neuzenu cez pokladnu, alebo robia doma . Potrebujem len vediet, ci je to danovy podvod.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

No ešte nie sme tak ďaleko, aby si nemohla raz začas kamarátkam doma urobiť frizúru, trebárs aj na fialovo. Koľko si za minulý rok zarobila, stovku, dve? Si na materskej?
5 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
hlavne sa upokoj a počkaj čo sa ťa budú pýtať - žiadnu paniku, samozrejme musia byť rukolapné dôkazy o tom, že si niekomu niečo urobila za odplatu - ak obviňujú, musia dokázať
( ľudia v panike sú schopní priznať aj to čo neurobili )
9 0
Magda36 Magda36

Magda36 je offline (nepripojený) Magda36

dcéru mám v predskolsom veku (skolka) ja som ZTP, tazko mi bolo sa zamestnat, som na UPsoc.veci a rodiny. No len ono to nie je raz za čas KUKUCKA. Niektora ma natrela. Viac isto. Som o 50% lacnejsia ako salony. Takze sila. Neopravnene podnikanie asi ?
0 0
Magda36 Magda36

Magda36 je offline (nepripojený) Magda36

písali si o mne cez mobil-ze som vraj dobra, takze asi aj mam podozrenie ktora to bola
0 0
Magda36 Magda36

Magda36 je offline (nepripojený) Magda36

aj na FB ako recenzie cez sukromne spravy
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso



Napriklad tento vyraba nechty-gelaky a tiez neviem, co z toho plati dane.(1:50")

Treba sa tam najskor zastavit a opytat sa, co vlastne chcu.

Ale aj tak nechapem, preco nevybavis zivnost. Nie je problem byt lacnejsi ako salon, ked neplatis dane. Co cakas, ze ludia okolo teba ta nebudu riesit?
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Magda36
Niektora ma natrela. Viac isto. Som o 50% lacnejsia ako salony. Takze sila. Neopravnene podnikanie asi ?
Magda36
...no bezne to robia skoro vsetky kadernicky. Bud neuzenu cez pokladnu, alebo robia doma . Potrebujem len vediet, ci je to danovy podvod.
Sa čuduješ, že Ťa niekto natrel ??? Lebo ja teda veru nie.
Dať dole cenu o 50% je prílišné sústo.

Paranoja ?
Vezmi, že si dobrá. Máš určitú a postupne sa zvyšujúcu sa klientelu. Robíš (zatiaľ) na čierno, no zrazu sa rozhodneš ísť oficálnou cestou. Zákazníčkam je to v podstate jedno, lebo ceny síce trochu zvýšiš, ale ešte furt si lacnejšia ako konkurencia.

Kaderníčky a ich pokladnice do toho nemiešaj. Ak by si bola oficiálna, aj Ty by si všetky platby neprehnala cez pokladňu.
Ak by si mi chcela tvrdiť opak, tak Ti proste neuverím.
2 1
Magda36 Magda36

Magda36 je offline (nepripojený) Magda36

OK BUCHAC, mas 100% pravdy,

no obstoja taketo dokazy ako som vyssie napisala ? Cize mozem mat aj trestny cin z toho ?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Magda36
OK BUCHAC, mas 100% pravdy,

no obstoja taketo dokazy ako som vyssie napisala ? Cize mozem mat aj trestny cin z toho ?
Pôjdeš do ťurmy a budeš basmankám robiť frizúry a nechtíky..


--------------------------------------------------------
Sankcie za neoprávnené podnikanie uložené podľa živnostenského zákona Podľa živnostenského zákona sa pri ukladaní pokút prihliada na fyzické osoby a právnické osoby rovnako. Výška pokuty závisí od predmetu neoprávnene vykonávanej činnosti. Ak je neoprávnene vykonávaná činnosť, ktorá je predmetom: voľnej živnosti, živnostenský úrad uloží pokutu až do 1 659 eur, remeselnej alebo viazanej živnosti, živnostenský úrad uloží pokutu až do 3 319 eur.
----------------------------------------------------------

Trestný čin neoprávneného podnikania Neoprávnené podnikanie je podľa § 251 zákona č. 300/2005 Z. z. Trestný zákon v znení neskorších predpisov trestným činom hospodárskym. Výška trestu závisí okrem iného od spôsobenej škody, ktorou je majetkový prospech získaný neoprávneným podnikaním. Ak škoda neprevyšuje sumu 266 eur, nejde o trestný čin. Fyzická osoba môže byť potrestaná odňatím slobody až na 8 rokov.

https://www.podnikajte.sk/start-podn...-sankcie.xhtml



Jesus máriška...šak nepredbiehaj udalosti...
Dozvieš sa predsa na úrade, čo je príčinou predvolania.
2 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Hlavne si zapamatat:

Nevykonavas ZIADNU podnikatelsku cinnost, sustavnu uz vobec nie a o ziadnom zisku nemoze byt ani reci.
Ak si aj niekomu robila vlasy, bolo to tvoje hobby a za pracu si nedostala zaplatene nic. Farbu si nepriniesli, tak Ti zaplatili tu, co si dala zo svojho.
Bolo to len raz.

Skratka, ked suseda v nedelu zisti, ze jej chyba smotana a jaj jej dam svoju z chladnicky a ona mi da 70centov, to nie je zivnost....

Uvidis co maju, zapierat, zapierat, zapierat. Nemas, nerobis, ak maju o niecom dokaz, je to inak, ako to vyzera.

... za predpokladu, ze nemas reklamu na webe, verejnu ponuku na FB, cennik na dverach alebo tak nejak.
Daj vediet, co to nakoniec bolo.

Mozno to je za dan z nehnutelnosti.
3 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Magda36 - nerob paniku.... prídeš, zistíš.... ak budú tvrdiť, že niečo robíš na čierno - nech dokážu. Že si píšu SMS? DÚ predsa nečíta súkromné SMS. Že píšu na FB? Bóžinku, tam sa toho popíše (a niekedy i samé bludy) - a nech ti z FB kecov dokážu, že to doma robíš.
A že niekedy doma urobíš? Šak to robíš kámoške, rodine - dala ti na kávu... nech dokážu, že si zobrala za to. Pokiaľ ti niečo nedokážu, si čistá - dôkazné bremeno nesú ONI!
3 1
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

Ja byť Tebou bola by som si vybavila živnosť cez dotáciu z UPSVaR podľa §57 a následne uznanie chráneného pracoviska §60, kde by Ti preplácali ešte aj náklady - myslím nájomné, odvody -do 708,1 raz za 3 mesiace (do 236 € mesačne)
Nakúpila by si si zhruba za 5.000 veci nutné k Tvojmu podnikaniu. Povinnosť podnikať by si mala 2 roky a za ten čas by si videla, či sa uživíš či nie. A hlavne nemáš obavy z toho, že robíš niečo začo môže byť riadny postih.
Je síce okolo toho riadne papierovačiek, ale nič nedostaneš zadarmo a podľa mňa to stojí za kľudný spánok ak nie si závislá na adrenalíne.
8 2
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať