Zavrieť

Porady

Daň zaplatená na starý účet

Dobrý deň, teraz som zistila, že som daň z motorových vozidiel za 2015 zaplatila na starý účet. Ako postupovať ďalej? Na finančnú správu sa nedá dovolať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Ak je účet zrušený, platba sa vráti späť. Odporúčam zaplatiť radšej znovu a ak prvá prejde, žiadať o vrátenie. Vyhnete sa tak sankcii za neskoru uhradu dane.

    Žanet je offline (nepripojený) Žanet

    Žanet
    Známemu sa to stalo a prevolal si DÚ v KE. Pani mu povedala, že nevadí že oni si to sami preúčtujú vraj s tým počítajú, že veľa ľudí nevie o novom účte.Podľa jej vyjadrenia zmenu účtu zverejnili dosť neskoro.
    Janiela Tetám z DÚ neverím ani pozdrav. Išla by som podľa JankaO.
    Vraj je to OK. staré účty budú fungovať ešte 3 mesiace. Je to informácia z BA-Ševčenkova.

    ivetaf je offline (nepripojený) ivetaf

    ivetaf
    aj ja som volala do Bystrice a oni si to preúčtujú, veľa z nás platilo na starý účet
    katura Už so dostala aj odpoveď z finančnej správy. Je to tak, že sumu preúčtujú automaticky na nový účet. Prikladám odpoveď:
    "Ak v danom prípade ste zaplatili v januári 2016 daň z motorových vozidiel na číslo účtu, ktoré platilo pre minulý rok pre DÚ, táto platba je finančnou správou akceptovaná a bude automaticky preúčtovaná na nové číslo účtu platné pre rok 2016 (predčíslie účtu 501163). Zároveň však upozorňujeme, že akékoľvek ďalšie platby týkajúce sa dani z motorových vozidiel je potrebné uhrádzať na nové číslo účtu."

    Daň zaplatená na starý účet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.