Zavrieť

Porady

Za aké obdobie platím daň za auto, ak bolo predané v novembri 2015, ale prepis sa uskutočnil až v januári 2016?

Auto bolo zaradené v obchodnom majetku spoločnosti. Normálne predal na kúpnopredajnú zmluvu, aj úhrada prebehla v 2015 cez banku, len s prepisom boli problémy. Z majetku vyradím dňom odovzdania vozidla alebo až dňom prepisu?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Zánik daňovej povinnosti k DzMV nastáva v posledný deň kalendárneho mesiaca, kedy došlo k zmene držiteľa vozidla - v tvojom prípade 31.1.2016.
    Z majetku vyradíš podľa postupov účtovania.

    Reina je offline (nepripojený) Reina

    ja som ja o:) Reina
    zánik auta je podľa mňa jasný - zmena držiteľa vozidla - tj. prepis. Zániky sú taxatívne vymedzené v zákone o dani z motorových vozidiel - § 8

    Daňová povinnosť zaniká posledným dňom mesiaca, v ktorom došlo:

    k vyradeniu alebo dočasnému vyradeniu vozidla z evidencie,
    k ukončeniu alebo prerušeniu podnikania,
    zániku daňovníka bez likvidácie,
    k zmene držiteľa vozidla,
    k ukončeniu použitia vozidla daňovníkom v prípade užívateľa, a to pri používaní vozidla osoby, ktorá zomrela, zanikla, alebo bola zrušená, resp. ktorá nie je podnikateľom, napr. pri prenájme vozidla medzi podnikateľom a nepodnikateľom,
    k ukončeniu použitia vozidla daňovníkom, ktorým je zamestnávateľ.

    Za aké obdobie platím daň za auto, ak bolo predané v novembri 2015, ale prepis sa uskutočnil až v januári 2016?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.