Zavrieť

Porady

Hypoteka so sudom

Partnerka mala v minulosti problemy, pretoze bola oklamana a ako rucitel musela zaplatit zosplatneny uver, bohuzial.
V tomto zlom obdobi si musela poziciavat aj od spolocnosti ako sms credits a podobne, nebankovky s vysokym urokom.
Jednu taku nebankovku vyplatila, ale nebankovka stale trvala na tom, ze peniaze neboli zaplatene, cele sa to ukoncilo mailom a telefonicky s tym, ze pohladavka bola vyplatena, existuje od toho aj dokaz.
Okresny sud ale teraz po dvoch rokoch poslal rozhodnutie kde pise ze treba zaplatit sumu 180eur. Je to velmi divna vec nakolko sud napisal ze rozhodol v nepritomnosti mojej priatelky, ktora bola zevraj vyzvana na dostavenie sa na sud, pricom zo sudu neprisla jedina posta ani ine vyzvy.

1. Chcem sa opytat co sa da v takom pripade robit ? ale to je vedlajsia otazka

2. Chcem sa HLAVNE opytat, ci takato osoba bude moct niekedy v buducnosti mat sancu ziskat hypoteku so mnou, dajme tomu o 5-10 rokov, alebo je zaznam zo sudu uz definitivna bodka k ziskaniu nejakeho spolocneho uveru so mnou.

ZA rady velmi velmi dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    1. Podať odvolanie proti rozsudku pre zmeškanie a všetky tvrdenia dokázať.
    2. Má

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.