Zavrieť

Porady

Pokuta z madarska,vyzva nedorucena,co s tym?

AHojte,
kamaratovi prisla 2. vyzva na zaplatenie pokuty z madarska/zrejme nekupil dialnicnu),samozrejme vysoka suma.Problem je v tom,ze jemu prva vyzva vobec neprisla. Je mozne sa na toto odvolat? ak nahodou by vedel niekto poradit,nakolko sa odvolavaju na madarske zakony,ktore neovladame. vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    myslím si, že netreba ovládať podrobne zákony krajiny, aby človek vedel, že na diaľnici sa platí poplatok... alebo že prekročenie rýchlosti sa pokutuje... Voči čomu sa chceš odvolať? že si nespáchal priestupok alebo nedostal 1.výzvu? tu máš pár linkov:

    http://www.utdij.hu/e-matrica/birsag/
    http://autovezetes.network.hu/blog/k...kja-a-kocsijat
    http://www.origo.hu/auto/20120220-ne...fizeteset.html
    http://24.hu/belfold/2012/08/14/huvo...izet-birsagot/

    suma sumárum:
    v linku nájdeš aj niekoľko rád ohľadne odvolania... a treba mať na zreteli, že nezplatenie pokuty môže viesť k zhabaniu auta, dokonca k trestu odňatia slobody (za 5000 Ft je 1 deň basy, za 200.000 Ft 40 dní, ....).
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Retuska Vsak iste moja prva otazka znela ci nevie ze na dialnici sa kupuje dialnicna ale myslim ze sa chyti kazdej slamky....
    Retuska A odvolanie by podaval ze nedostal 1.vyzvu no nvm ci tiez neplati fikcia
    buchač Právna fikcia je teoretická konštrukcia používaná v práve, ktorá za určitých okolností finguje právnu skutočnosť, ktorá v skutočnosti nenastala. Tým sa líši od právnej domnienky, ktorá môže, ale nemusí zodpovedať skutočnosti.

    Príklad
    Typickou právnou fikciou je fikcia doručenia, ktorá nastupuje v prípade, ak fyzická osoba, ktorej bola doručená písomnosť do miesta, kde sa zdržuje, túto vlastnou vinou neprevzala. V tomto prípade je zrejmé, že k skutočnému doručeniu nedošlo, avšak pre účely príslušného konania sa doručenie finguje. Adresát zásielky, ale ani nikto iný, nie je oprávnený dovolávať sa toho, že zásielka nebola doručená, lebo PRÁVNA FIKCIA JE SILNEJŠIA ako skutočnosť.
    Retuska Vsak ja prave tiez hovorim ci tu neplati fikcia dorucenia
    buchač Nie...
    Retuska Tym padom sa moze odvolat?
    buchač Jésus Máriška...šak uvažuj.

    Odvolať sa môže vždy...nik mu nebráni.
    Ibaže v konečnom dôsledku môže dopadnúť ešte horšie...
      zbaliť

    vmicho je offline (nepripojený) vmicho

    vmicho
    Sorry ludia. Tu je hlavny problem, ze 1. vyzva bola nedorucena.

    Ja mam presne podobny problem. Uz som zaplatil 2 pokuty (tie najnizsie, brat bol s mojim autom 3x v Madarku bez zaplatenia, co uz, stane sa) a potom sa mi objavila este tretia pokuta, ale to uz bola druha vyzva, prvu som samozrejme nedostal.

    Problem je v tom, ze som o tej prvej ani nevedel. Aj som si zo Sl.Posty poziadal o vyjadrenie aj som ho dostal, ze proste oni negarantuju dorucenie. Hlavne toho zlteho papierika, pripadne sa moze stratit, a to sa mi stalo. Mne sa to stava asi raz za 2-3 roky, hlavne v suvislosti s Soc.Poistovnou. Plus ta AK vedela ze som to nedostal, lebo sa to po nejakej dobe im vrati, tak to kua predsa mohli poslat znovu bud doporucene alebo normalnou postou, presne tie iste papiere. Ale oni pockali a poslali mi 2. vyzvu, co uz je asi na 200-300eur (uz neviem). Cele je to divne.
    lujza.j Divne je to,ze lezem na dialnicu a 3x nezaplatim....dobre ti tak plat....
    misoft Len tak na okraj - vmicho: ONI nie sú povinní (v prípade, že sa im zásielka vráítila) ju opakovane zaslať! To len Slov. pošta robí pokus o doručenie na druhý deň a potom žltučký lístoček. A TY si povinný si to kontrolovať, nie SP, ani ten, čo ti poslal "ľubostný pokutový" list.

    Pokuta z madarska,vyzva nedorucena,co s tym?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.