Zavrieť

Porady

odobratie vodicaku za nehodu ktora sa nestala

Dobry den,
dostal som sa do takej neprijemnej situacie.A netusim ako dalej rad by som ak by sa niekto podelil so skusenostami ak bol v podobnej situacii.

Jeden vecer mi volaju policajti ze som sposobil nehodu a usiel som,
Tak najprv som myslel ze to je vtip.Dosiel som teda na to miesto a stali tam dopravaci.
Ked som prisiel tak mi povedali ze som pri odbocovani poskodil ine auto (ktore stalo v zakaze) a nasledne usiel z miesta cinu.
Na tom inom aute bol teda riadny skrabanec (ale skodu typujem pod 250e)
Isli sme potom k mojmu autu ktore nasledne fotili (nemam ho teda v ziadnom uzasenom stave ale novy skrabanec tam nebol).
Spravil som vypoved (v ten den som sa na tom mieste nachadzal nakolko tam byvam) ze si teda niesom nicoho vedomi,nic som si nevsimol ani nepocul pri soferovani,dali mi fukat.
Chceli aby som podpisal neake papiere kde bola vypoved dotycneho ,nakolko som s tym ale nesuhlasil tak mi povedali ze to teda podpisovat nemusim.
A nechali si vodicak s odovodnenim ze som podozrivy teda zo spachania horeuvedeneho.

Po neakych 2 tyzdnoch mi dosiel papier ze si teda nechavaju vodicak a dovod preco (podozrenie zo spachania nehody z naslednym utekom...)

Uz uplynuli 3 mesiace nic viac mi neprislo ,nikto mi nevolal,ziadne predvolanie ,nedosla ziadna posta.
Mam sa niekde obratit alebo to neriesit ?
Vodicak nastastie nepotrebujem.
Neviem si predstavit aby sa takato absurdna situacia stala niekomu kto fakt vodicak potrebuje k vykonu povolania...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Podaj sťažnosť pre nečinnosť.
    Ak na tvojom vozidle nie sú žiadne poškodenia, ktoré by tam zjavne museli byť v prípade nehody, žiadaj aby správny orgán dal na svoje náklady vypracovať vo veci znalecký posudok.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Skadial mali policajti tvoje tel.cislo? Odkial mali info,ze si ty narazil do toho auta?
    Z prispevku netusim,ci si naozaj jazdil v tom case na tom mieste,alebo nie...

    A ako skoncil vodic,co stal v zakaze? Ved ten zakaz tam asi pre nieco bol,tak si je sam vinny,ak niekto do neho narazil.
    Naposledy upravil arizona : 07.02.16 at 16:21
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tomas Forgacs odkial mali cislo te netusim ,mam ho verejne ale.Ano jazdil som ale neviem povedat ci tam vtedy to auto bolo alebo nie.Info ze som narazil mali od druheho "ucastnika" nadiktoval im moju znacku
    buchač Telefónne číslo žiaden problém...je jedno, či utajené alebo nie.

    Na tú výpoveď sa bolo potrebné podpísať...ALE s náležitým (nesúhlasným) vyjadrením.

    Ten zvyšok je pohľad len z jednej strany.
    Nevraviac už o tej nečinnosti...nemyslím polišov, ale dotyčného.
    jelalim Telefonne cislo pouzivaju policajti to, na ktore chodi SMS, ze si mozem vyzdvihnut doklad.

    Raz mi na taketo volali, ked som blbo parkoval
    arizona Mozno iba vodic skusa a hlada vinnika. Mozno sa mu to ani nestalo tam,kde popisuje... Mne sa raz stalo nieco podobne. Vychadzala som z bocnej na hlavnu. Na hlavnej takmer v krizovatke stalo auto. Obchadzala som ho takmer krokom a dost natesno,inak sa nedalo,branil uplne vo vyhlade. Ako som vysla na hlavnu,auto sa pohlo za mnou.Nevenovala som tomu pozornost...Sla som pomaly a onedlho som zastavila auto pred obchodom.. To auto zastavilo vedla mna,vystupili dvaja muzi tmavej pleti a zacali kricat,ze som im poskodila auto,ze nech im zaplatim. Nedala som sa,obisli sme cele moje auto,ale ani naznaku. Moje auto je biele,ich bolo tmavo zelene. Napriek tomu trvali,ze tu preliacinu a skrabanec som im urobila ja. Uz som mala toho dohadovania dost,tak som zobrala mobil do ruky,ze zavolam Policiu a basta! Rychlo zmenili nazor,sadli do auta a odficali. Mozno sli najst druhu obet...
    buchač arizona (Dnes 18:18) Mozno iba vodic skusa a hlada vinnika. Mozno sa mu to ani nestalo tam,kde popisuje... Mne sa raz stalo nieco podobne.
    =======================
    Mne zasa iné.

    Mierne som jedného prebrúsil...mne nič a on mal dole farbu. Ale nič veľké, vybavili sme na mieste patričnou bankovkou.

    Ono záleží od okolností.
    Ale ak niekto niečo tvrdí, tak by to mal aj dokázať.
    arizona Keby som si bola vedoma poskodenia,alebo by mi ukazal na mojom aute stopu,tak sa nebranim. Sedela so mnou v aute aj znama,na ich strane,ale ani ta si nevsimla nic,ani nepocula. Keby som skrabla ine auto,tak asi by som zacitila,alebo zacula. Neskor som nad tym uvazovala,ze asi v tej krizovatke stali narocky tak,aby mohli niekoho obvinit. Lebo sa ich nedalo obist inak,iba na tesnotku,boli to uzke ulicky- Hainburg
      zbaliť
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tomas Forgacs pokial viem tak nie.
    Ono ta nehoda az tak zaujimava nieje,predpokladam ze na neakom pojednavani bude expertiza a tak sa zisti ze to nebolo moje auto.Otazka je ako rychlo dojde k tomu pojednavaniu..
    arizona Ak bu doslo aj k nejakemu pojednavaniu,tak apeluj na to,ze stal tam,kde bol zakaz. Tie znacky maju svoj vyznam a opodstatnenie
    dmc To ze vodic stal na zakazanom mieste niejako neospravdlnuje a neznizuje vinu toho kt mu auto poskodil. To ze niekto stoji v zakaze je sidce priestupok za ktory je mozne ho postihnut ale nijako neznizuje vinu "skodcu"
    vicktor ale existuje pojem "spoluvina" - hoci ak je uplne nevinny, tak to nepotrebuje
      zbaliť
    kopretinka 07.02.16 18:41 odstránil(a) z Porady

    odobratie vodicaku za nehodu ktora sa nestala

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.