Zavrieť

Porady

Môžu dvaja živnostníci podnikať v jednej prevádzke?

Mám malé potraviny, som platca DPH. Tržby klesajú a platba DPH sa stáva pre mňa problémom. Mohla by v tom istom obchode predávať napr. drogériu a ostatný tovar aj iná SZČO s vlastnou ERP? / v podstate aby sa moje tržby znížili/. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Nie. Ide o obchádzanie zákona, alternatívne o zneužitie práva. Daňový úrad bude na takéto dve osoby hľadieť ako na skupinu a bude následne pre účely DPH posudzovať tieto dve osoby ako by boli osobou jednou. DPH sa takto nevyhneš.Ide o pomerne častý pokus a daniari ho už veľmi dobre poznajú. Pre veľmi podobné konanie dnes už existuje dokonca celkom slušná judikatúra.. v tom prípade ktorý mám na mysli šlo o pohostinské zariadenie a nie drogériu, ale podstata je tá istá.
    mattism Ďakujem za odpoveď. Nechcem komplikácie s DÚ. Musím vymyslieť niečo iné.

    Môžu dvaja živnostníci podnikať v jednej prevádzke?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.