Zavrieť

Porady

Kto môže dostať Príspevok na podnikanie z ÚPSVaR?

Dobrý deň,
chcem si založiť živnosť, momentálne som zamestnaná na TPP. Keďže som toho názoru, že treba čerpať od štátu peniaze ak je to možné, veď my im platíme dosť, zaujímam sa o príspevok na podnikanie.
Všade je napísané, že záujemca musí byť evidovaný na úrade práce. Na stránke http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestna...?page_id=13191 je uvedené komu môže ÚPSVaR príspevok poskytnúť. Ale nie je tam napísané, že musí splniť všetky tieto podmienky
Tak iba pre istotu sa pýtam, ak som nikdy nebola evidovaná na úrade práce a chcem si otvoriť živnosť má vôbec zmysel žiadať o tento príspevok?
Prípadne viem si tento príspevok vyžiadať keď už mám otvorenú živnosť? A tu je ďalšia otázka môžem byť na úrade práce keď mám živnosť?

Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Na všetky 3 Tvoje otázky jedna odpoveď nie
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    _lenka Ďakujem, myslela som si..takže to je ozaj veľká podpora v podnikaní.
    Tweety Je, pre tých, čo nemajú prácu a chcú podnikať, ale ty prácu máš
    _lenka veď jasné, ale štát by mohol podporovať aj ľudí, ktorí chcú začať s podnikaním..podľa mňa sa aj tak neminú všetky tie peniaze, tak by mohli podporovať všetkých rovnako.. Aj tak sa im to všetko vráti na odvodoch a daniach.
    Xanti Čo ti bráni, dať výpoved v práci ísť sa evidovať a po troch mesiacoch na UP môžeš požiadať o príspevok na podnikanie ... nič ti v tom nebráni.
    _lenka úver
    bomo Ale to nie je podpora v podnikaní, to je príspevok v rámci podpory (samo)zamestnania.
      zbaliť

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    a čomu tam nerozumieš? Hned v prvom odseku máš písané : UCHÁDZAČOVI O ZAMESNTANIE, ktorý bo vedený v evidencii

    a uchádzač o zamestnanie je ten, kto je evidovaný na úrade práce, popritom nemôže byť zamestnaný ani byť už podnikateľom

    Dotáciu z úradu práce dávajú LEN evidovaným na úrade práce ako nezamestnaný!!!
    _lenka ROZUMIEM!!!

    netreba hneď používať výkričníky a veľké písmená..

    Kto môže dostať Príspevok na podnikanie z ÚPSVaR?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.