Zavrieť

Porady

Účtovanie o DPH pri samozdanení

Pri zahraničných došlých faktúrach-samozdanenie je potrebné účtovať o DPH 343AE/343AE, alebo sa to účtovať do denníka v podv.účt.nemusí?Je nejaké nariadenie, či to treba účtovať na 343, alebo to stačí len evidovať?Ďakujem za Vaše odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rene je offline (nepripojený) rene

    rene
    Ja to účtujem, aby som to mala zachytené v položkovom protokole, ten mám vždy priložený ku konkrétnemu priznaniu a viem, ktorý riadok priznania sa z čoho skladá.

    Hanka je offline (nepripojený) Hanka

    Hanka
    Ja tiez uctujem DPH pri kazdej fakture 343-A/343-A. Mam to podchytene pri kazdej fakture a je to prehladnejsie.

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    Keď to účtujete na základe fa máte tam dva dátumy, napr. 8.5.2004 zaúčt.náklad(prišla fa z tovarom) 504/321 a 4.5.2004(vystav.fa)zaúčtovaná DPH 343AE/343AE??????Alebo to účtujete na základe interného dokladu?

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    zuzana
    Keď to účtujete na základe fa máte tam dva dátumy, napr. 8.5.2004 zaúčt.náklad(prišla fa z tovarom) 504/321 a 4.5.2004(vystav.fa)zaúčtovaná DPH 343AE/343AE??????Alebo to účtujete na základe interného dokladu?
    Tovar + záväzok účtujem vo faktúre a DPH účtujem v internom doklade, samozrejme každý s takým kurzom, akým treba. Program mi to prakticky rozúčtováva sám.

    Účtovanie o DPH pri samozdanení

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.