Zavrieť

Porady

elektro naradie

Vie mi niekto poradit, či Sieťový vŕtací skrutkovač / napr. Skil®Standard 6224AA – 230V/0.9A , 200W, Maximálny krútiaci moment: 38 Nm,/ je dostatočne silný na -skrutkovanie aj väčších vrutov. Vrut 5-6 na L 150-180mm/, alebo potom radšej kúpiť rázový uťahovák /napr. Makita® TD0101F – 230V, 230W, max.uťahovací moment 100Nm,/

Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    nenapisal si naco to chces pouzivat... ale je tam rozdiel v cene nejakych 13€ ja si myslim ze neni ocom premyslat...
    vlado 33 To je ta správna odpoveď. Nie nebude, nastavíš si moment utiahnutia.
    ZahradnikAmater
    Ja používam 18 V aku uťahovák z Lidlu Parkside s momentom 40 Nm a pri uťahovaní vrutov 5x180 pri skladaní paletového kompostéra som občas mal problém. A to drevo na paletách veľmi tvrdé nie je. Aj vruty 8x120 do smrekovca bolo cítiť, že nie je ono, na najvyšší stupeň momentu to preskakovalo v spojke, po prepnutí na vrtanie to išlo, ale som to musel držať dvomi rukami aj s pomocnou rúčkou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.