Zavrieť

Porady

sťažnosť na exekútora

Prajem vám dobry den,
chcem podať sťažnosť na exekútora, ktorý pre mňa "vymáha" pohľadávku. Ešte predtým ho chcem písomne požiadať o oboznámenie ma s krokmi, ktoré podnikol voči povinnému. Totižto, poslednú korenšpodenciu, ktorú mi exekútor poslal (Upovedomenie o začatí exekúcie), mi poslal 13.12.2004, keď dal na nehnuteľnosť povinného záložné právo v môj prospech a od tej doby sa nič neudialo a ani nič viac nepodnikol. V žiadosti ho taktiež žiadam, aby ma oboznámil s dôvodmi, prečo voči povinnému nepodnikol žiadnu exekúciu na hnuteľný majetok a na zrážky zo mzdy.
Prosim vás, mohli by ste mi poradit nasledovné?
1. Má exekútor povinnosť informovať veriteľa o svojich krokoch voči povinnemu resp. mám právo tieto informácie spolu s podkladmi od neho žiadať? Môžem sa pritom odvolať na niektorý zákon?
2. Ako mám postupovať pri sťažnosti na exekútora?

Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    [quote=babos]Prajem vám dobry den,
    chcem podať sťažnosť na exekútora, ktorý pre mňa "vymáha" pohľadávku. Ešte predtým ho chcem písomne požiadať o oboznámenie ma s krokmi, ktoré podnikol voči povinnému. Totižto, poslednú korenšpodenciu, ktorú mi exekútor poslal (Upovedomenie o začatí exekúcie), mi poslal 13.12.2004, keď dal na nehnuteľnosť povinného záložné právo v môj prospech a od tej doby sa nič neudialo a ani nič viac nepodnikol. V žiadosti ho taktiež žiadam, aby ma oboznámil s dôvodmi, prečo voči povinnému nepodnikol žiadnu exekúciu na hnuteľný majetok a na zrážky zo mzdy.
    Prosim vás, mohli by ste mi poradit nasledovné?
    1. Má exekútor povinnosť informovať veriteľa o svojich krokoch voči povinnemu resp. mám právo tieto informácie spolu s podkladmi od neho žiadať? Môžem sa pritom odvolať na niektorý zákon?
    2. Ako mám postupovať pri sťažnosti na exekútora?



    Pripájam Ti exekučný poriadok, dúfam Ti to pomôže

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    babos
    Ďakujem Barbara, have a nice day!

    neni zač:p

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Pripájem adresu komory exekútorov:
    Komora exekútorov
    Kopčianska 20
    Bratislava 851 01

    T.č:02/63536744
    02/63536745
    02/63536746

    Na svoju sťažnosť exekútora v žiadnom prípade neupozorňuj! "Ruka ruku myje!" Na tomto čísle Ti dúfam poradia ako postupovať.Majú aj oddelenie sťažností(teda mali pred 2 rokmi) Mne poradili, aj sa zaujímali o môj prípad.A v konečnom dôsledku aj pomohli sťažnosť vyriešiť.

    ezexyel je offline (nepripojený) ezexyel

    ezexyel
    komora si taketo veci sleduje.... staznostami sa okrem nej zaobera aj ministerstvo spravodlivosti, ale odporucam obratit sa najskor na komoru exekutorov. uz sa stalo, ze na zaklade staznosti zastavili exekutorovi cinnost a jeho pripady pridelili inym.

    babos je offline (nepripojený) babos

    babos
    Ahoj,
    ďakujem za kontakty. Takže myslíš, že by som nemal posielať exekútorovi tú žiadosť? Myslel som, že jeho odpoveď by som použil v sťažnosti. V závere žiadosti ho možno trošku provokačne upozorňujem, neviem či je to správne: Žiadosť sa doručuje - 1.Sl.komora exekútorov, 2. exekútor

    Môžem ti poslať tú žiadosť na prečítanie?

    sťažnosť na exekútora

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.