Zavrieť

Porady

uct.zavierka mikro UJ

Ahojte prvykrat robim uctovnu zavierku. Mala firma, mes.platca DPH,preddavky platene stvrtrocne.
Zavierku robim preto aby som sa ju naucila robit. Nemam ucitela, poradcu som sa chcela opytat, namiesto toho aby mi poradil, mi ponukol ze spravi vsetko a to nechcem minulorocnu zavierku a priznanie robil on.
N a V (standard 602, 662, 501, 512, 518, 548,568, 551) su jednoduche.
Problem mam ale stale pri A a P. Potrebujem sa uistit. medzi DHM sa zapisuju majetky so zostatkovou cenou? Nemame ziadne otvorene pohladavky , tympadom riadky 16-20 zostanu prazdne, ano?
Peniaze a ucty v bankach sa zaratavaju so zaciatocnym stavom ?= 01.01.2015
Zakladne imanie sa nanovo spomina? Kedy uz bolo minuly rok uvedene.
Zavazky nemame takisto, len 22 % daň, neviem dan z MV bola uhradena tympadom ju nezaratavam?
A preddavky, a dph ktore sa platili, posledny preddavok k dani splatny 31.03. sa spominaju niekde v suvahe alebo nie?
Dakujem Vam velmi velmi pekne!
Rada by som sa to naucila, len kazdy zaciatok je tazky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    to zlatka.b "majetok - súvaha má stlpce brutto korekcia netto - brutto = obstarávacia cena účty 021,022,029 ... korekcia = oprávky 081,082,... netto = rozdiel = zostatková cena"

    otázka znela na Mikro UJ - a tam žiadne stĺpce brutto korekcia a netto nie sú...

    takže ako bolo uvedené v zadaní, DHM sa zapisuje iba v zostatkovej cene (t.j. 02-08).
    zlatka.b samozrejme, stará škola, v hlave mám pôvodnú súvahu

    zlatka.b je offline (nepripojený) zlatka.b

    zlatka.b
    majetok - súvaha má stlpce brutto korekcia netto - brutto = obstarávacia cena účty 021,022,029 ... korekcia = oprávky 081,082,... netto = rozdiel = zostatková cena
    všetky údaje k 31.12.2015 v stlpci bežné účtovné obdobie.
    Stlpec predchádzajúce obdobie = stav k 31.12.2014
    záväzky - daň z MV , ak bola zaplatená v januári 2016, tak stav k 31.12.2015 patrí do záväzkov
    preddavok splatný k 31.03.2016 sa nikde neuvádza
    dph - stav k 31.12.2015 nezaplatená povinnosť za december resp 4.štvrťrok.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Gretus ďakujem! je to zlaté od Vás
    Gretus a ešte otázočka, ako je to so ZI? Treba ju každoročne uvádzať alebo nie?
    zlatka.b samozrejme, zostatky účtov aktív a pasív z minulého roku sú počiatočným stavom nového roka, Všetky zostatky k 31.12.2015, aj keď boli be zpohybu ako ZI vstupujú do súvahy - inak by sa aktíva nerovnali pasívam - základné pravidlo súvahy.
      zbaliť

    uct.zavierka mikro UJ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.