Zavrieť

Porady

Skontrolovanie danovej a odvodovej kalkulacky pre SZCO

Ahojte,

vytvoril som online Excelovy dokument, ktory by mal sluzit ako jednoducha kalkulacka pre SZCO na vypocitanie vysky dani a odvodov za rok 2015. Od profesionalneho uctovnika a experta na dane a odvody mam velmi daleko, preto sa obraciam s prosbou o skontrolovanie kalkulacky na vas, Poradakov Uz v tejto podobe mozete s kalkulackou nakladat podla vlastnej lubovole, za spravnost vsak nerucim - k tej "zarucene spravnej" verzii sa snad dopracujeme spolocne.

Dokument je pristupny iba na citanie, je to tak naschval; prosim, ak najdete nejaku chybu, napiste to sem a ja ho budem priebezne upravoat, nech nam nevznikne zmatok. Ake som kde pouzil vzorce je vidno, ak by ste sa chceli pohrat s hodnotami, da sa stiahnut kopia cez menu - File -> Download.
Par poznamok:

  • Zlto podfarbene hodnoty by mali sluzit ako vstupne udaje, oranzove su zase vystupy. Ostatne hodnoty sluzia na medzivypocty.
  • S niektorymi vecami (napriklad pausalne vydavky, pripadne neplatenie poistenia v nezamestnanosti) tam naschval pocitam natvrdo, nech to nie je cele prilis komplikovane.
  • Kedze som to cele daval dokopy na zaklade roznych internetovych zdrojov, je velka pravdepodobnost, ze som sa pomylil v ktorejkolvek casti. Asi najviac si vsak nie som isty spravnostou pocitania vymeriavacieho zakladu pre odvody.

Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Kabaka123 13.03.16 06:36 odstránil(a) z Porady

    Skontrolovanie danovej a odvodovej kalkulacky pre SZCO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.