Zavrieť

Porady

Daňove priznanie a odpočítateľná položka

Dobý deň , prosím o radu pomáham synovi s DP .1-4 mesiac bol zamestnaný ma potvrdenie o zdaniteľnej mzde a 5-12 mesiac žiaden príjem a dobrovolné nezamestnaný, ma nárok na odpočítateľnú na cely rok a treba doklad za 5-12 mesiac napr. čestne prehlásenie že nemal iný príjem keď že nebol evidovaný na UP.
3 komentárov     zbaliť
ivka70 Platil si zdravotne poistenie?
Stefan. áno zdravotne poistenie platil
veronikasad akú hrubú mzdu dosiahol (r.01 Potvrdenia), mal zrazené preddavky na daň ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ano, na cely rok. Ziadne potvrdenie ani cestne prehlasenie nepotrebuje.
    Len to zo zamestnania o zdanitelnej mzde.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Odpočítateľná položka sa týka platenia zdravotného poistenia. ak zamestnanec spĺňa podmienky - tak si môže uplatňovať aj v priebehu roka - alebo to potom zaňho porieši ZP.
    moja veštecká guľa hovorí - že sa zrejme zaujímaš o nezdaniteľnú časť základu dane ...tá je vždy len jedna (viď § 11 zák o DzP). Povinné prílohy k DP sú uvedené aj priamo v DP - treba potvrdenie o zdaniteľnom príjme od zamestnávateľa. DU vôbec nezaujíma, že kde počas roka bol. len zdaniteľný príjem!
    treba použiť vyhľadávanie - už to tu zodpovedané je x-krát napr http://www.porada.sk/t281904-poslane...ml#post2839921
    http://www.porada.sk/188050-danove-p...ml#post1991530
    Naposledy upravil Katy a R : 20.03.16 at 12:31

    Daňove priznanie a odpočítateľná položka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.