Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo XII

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t275310-co-sa-m...tesilo-xi.html sme skocili a pokracujeme tuto.
Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Zvady, urazky a ine nepristojnosti skoncia tuto http://www.porada.sk/t273296-pieskovisko.html
Usporiadat
Téma je uzavretá.
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
Nuž... vyzerá to tak, že "štát" (rozumej politici mimo reality) opäť našli zdroj, ako ešte viac ožobračovať svoj vlastný národ.
Už skúr som spomínal - opakované platenie registračných poplatkov za vozidlá, ak sa bude meniť napr. majiteľ - pritom za vozidlo už raz bolo pri prvej registrácii zaplatené. Teraz to chcú pri každej registrácii.
A čo z toho bude? Prestanú sa predávať a kupovať ojazdenky, bude sa čakať, pokiaľ sa vozidlo fyzicky na ceste nerozsype u jedného majiteľa.
Teraz zase ďalší poplatok za vodomery - pritom tieto ani majiteľom bytov a domov NEPATRIA - sú majetkom vodárenskej spoločnosti. A tá si istotne účtuje i tie vodomery.... Teda za jedno platiť dvakrát.
Nabudúce asi bude daň z opotrebovania chodníka chodcami, daň z opotrebovania vozovky vozidlami (mimo cestnej dane!), daň zo spotreby O2 pri dýchaní......
Asi je načase fakt vykonať defenestráciu.... tie oné tam hore sú už pridlho...
lenže to auto kúpiš ra za čas ale STK, EK musíš pravidelne, ale aby si prešiel bez problémov tak ho musíš hodiť na preventívne odstránenie prípadných porúch správnemu automechanikovi a to je jedno či si najazdil 10 km či 50000 km medzi intervalmi. "Kniežatá sveta vymýšľajú akými daňami ešte zaťažiť!: (zdroj sionskí mudrci)
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

taiko
pavol54
taiko
pavol54
V iracko iránskom konflikte sme to signovali "poľnohospodárska technika".
Neteší, ale posraný potrebuje plienku, bijúci sa palicu, bojujúci zbrane. viac mi je blivno z nutnosti pomocou jari zavádzať demokraciu na anglosaský spôsob, to vyvolalo potrebu zbraní, odpoveď zavádzanie debaty na arabský spôsob u nás.
zavadzanie demokracie jednym statom v inom state je nestastne, ci sa jedna o anglosasky, ci slovansky sposob . Jaj moment , slovansky sposob sa vola ochrana krajanov
Ale v zasade s Tebou suhlasim, ten anglosasky sposob je nejaky nestastnejsi a hlavne nejaky castejsi. Treba vsetko vybombardovat, odstranit vladcov, postvat proti sebe superiace skupiny a potom sa divit a cudovat, posielat zbrane, investovat a zase sa divit a cudovat
Nabudúce bez invektív, ak náhodou nevieš tak si prehĺb vzdelanie, demokratický systém zavedený u nás sme podstate prevzali zo štátov(že by anglosaských?) kde bol rozpracovaný niekoľko storočí alebo bol u nás vari rozpracovaný grécky systém demokracie? Potom v štátoch kde sa nebuduje ale sa zabíjajú, je rozvrat, tak je ekonomický pokles, a tým pádom aj tretí štát ktorý to rozvŕtal, napriek svojej hospodárskej stagnácii sa vyznačuje ekonomickým vzďaľovaním (teda relatívne ekonomicky zlepšuje svoju bilanciu v absolútnych číslach)
pavol, nie som si vedomy nejakej invektivy voci Tebe. Ak si tam niekde v mojom prispevku invektivu voci Tebe videl, tak si zrejme precital nieco, co tam nebolo, alebo si si z napisaneho nieco zle vylozil. Prave naopak, ako som pisal, v zasade som s Tvojim prispevkom suhlasil.
Co sa tej demokracie tyka, pravdu mas, nemam nejake obsirne vzdelanie z historie, ale myslim si ze anlgosasky (ako to Ty nazyvas ) model vychadza z greckeho. Usudzujem tak podla toho, ze ked bola v Grecku demokracia, tak anglosasi chodili v kozusinach a zili v drevenych zruboch s hlinenou podlahou. ( ak to tak smiem zovseobecnit)
..."slovanský spôsob"... Z gréckeho bol prevzatý len názov "demokracia"
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
misoft
Nuž... vyzerá to tak, že "štát" (rozumej politici mimo reality) opäť našli zdroj, ako ešte viac ožobračovať svoj vlastný národ.
Už skúr som spomínal - opakované platenie registračných poplatkov za vozidlá, ak sa bude meniť napr. majiteľ - pritom za vozidlo už raz bolo pri prvej registrácii zaplatené. Teraz to chcú pri každej registrácii.
A čo z toho bude? Prestanú sa predávať a kupovať ojazdenky, bude sa čakať, pokiaľ sa vozidlo fyzicky na ceste nerozsype u jedného majiteľa.
Teraz zase ďalší poplatok za vodomery - pritom tieto ani majiteľom bytov a domov NEPATRIA - sú majetkom vodárenskej spoločnosti. A tá si istotne účtuje i tie vodomery.... Teda za jedno platiť dvakrát.
Nabudúce asi bude daň z opotrebovania chodníka chodcami, daň z opotrebovania vozovky vozidlami (mimo cestnej dane!), daň zo spotreby O2 pri dýchaní......
Asi je načase fakt vykonať defenestráciu.... tie oné tam hore sú už pridlho...
lenže to auto kúpiš ra za čas ale STK, EK musíš pravidelne, ale aby si prešiel bez problémov tak ho musíš hodiť na preventívne odstránenie prípadných porúch správnemu automechanikovi a to je jedno či si najazdil 10 km či 50000 km medzi intervalmi. "Kniežatá sveta vymýšľajú akými daňami ešte zaťažiť!: (zdroj sionskí mudrci)
Si nepochopil?
Jeden kúpi auto - zaplatí reg. poplatok, má číslo na aute.
Potom ho predá druhému - ten kúpi, prihlási a znova zaplatí reg. poplatok.
O pár rokov ten druhý predá tretiemu a poplatková story sa opakuje.
Teda - koľkokrát sa to vozidlo predá/kúpi a registruje - toľkokrát štát zoberie za neho prachy - a to nehovoriac o tom, že pri prihlasovaní sa tiež platí.
EK, TK, KO - to je tiež štátny výmysel - ale nemá nič s registráciou - tým sa kontroluje, či vozidlo je spôsobilé jazdiť a či spĺňa normy.

Nemiešaj jablká s hruškami.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
pavol54
misoft
Nuž... vyzerá to tak, že "štát" (rozumej politici mimo reality) opäť našli zdroj, ako ešte viac ožobračovať svoj vlastný národ.
Už skúr som spomínal - opakované platenie registračných poplatkov za vozidlá, ak sa bude meniť napr. majiteľ - pritom za vozidlo už raz bolo pri prvej registrácii zaplatené. Teraz to chcú pri každej registrácii.
A čo z toho bude? Prestanú sa predávať a kupovať ojazdenky, bude sa čakať, pokiaľ sa vozidlo fyzicky na ceste nerozsype u jedného majiteľa.
Teraz zase ďalší poplatok za vodomery - pritom tieto ani majiteľom bytov a domov NEPATRIA - sú majetkom vodárenskej spoločnosti. A tá si istotne účtuje i tie vodomery.... Teda za jedno platiť dvakrát.
Nabudúce asi bude daň z opotrebovania chodníka chodcami, daň z opotrebovania vozovky vozidlami (mimo cestnej dane!), daň zo spotreby O2 pri dýchaní......
Asi je načase fakt vykonať defenestráciu.... tie oné tam hore sú už pridlho...
lenže to auto kúpiš ra za čas ale STK, EK musíš pravidelne, ale aby si prešiel bez problémov tak ho musíš hodiť na preventívne odstránenie prípadných porúch správnemu automechanikovi a to je jedno či si najazdil 10 km či 50000 km medzi intervalmi. "Kniežatá sveta vymýšľajú akými daňami ešte zaťažiť!: (zdroj sionskí mudrci)
Si nepochopil?
Jeden kúpi auto - zaplatí reg. poplatok, má číslo na aute.
Potom ho predá druhému - ten kúpi, prihlási a znova zaplatí reg. poplatok.
O pár rokov ten druhý predá tretiemu a poplatková story sa opakuje.
Teda - koľkokrát sa to vozidlo predá/kúpi a registruje - toľkokrát štát zoberie za neho prachy - a to nehovoriac o tom, že pri prihlasovaní sa tiež platí.
EK, TK, KO - to je tiež štátny výmysel - ale nemá nič s registráciou - tým sa kontroluje, či vozidlo je spôsobilé jazdiť a či spĺňa normy.

Nemiešaj jablká s hruškami.
vyzerá to tak že nechápem ? alebo myslíš že ich schvaľujem? ja len že je to nič proti iným realitám auto kúpiš raz za čas (špekulant môže meniť každý mesiac)
ale kontrolu musíš absolvovať či jazdíš alebo nie a auto sa môže stať nespôsobilé jazdiť aj pár dní po kontrole (stačí náhla porucha materiálu ktorú nemôžeš predvídať )
ak zmeníš bydlisko tiež platíš registračné poplatky (elektrikári určite, zmena veľkosti ističa určite, plynára asi tiež
0 1
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Konštatujem,že už ani Sme sa nedá čítať,tie ich ,,osobnosti" to už tak mrvia,uplne nekritické z cesty komentáre,ja neviem,tá žurnalistika je pravdepodobne čistá strata času.Keby sme my tak liečili ako oni informujú,už by ste boli všetci mrtvi.
7 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
BXLmiami
Konštatujem,že už ani Sme sa nedá čítať,tie ich ,,osobnosti" to už tak mrvia,uplne nekritické z cesty komentáre,ja neviem,tá žurnalistika je pravdepodobne čistá strata času.Keby sme my tak liečili ako oni informujú,už by ste boli všetci mrtvi.
Veď to je dávno tak...SMEčKÁRI sa dostali na úroveň "mienkotvorných" médii typu Nový čas, Plus a podobné grcoviny...
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Tak ale oni sami seba sa pasovali za osobnosti,síce o väčšine z nich som v živote nepočula a okrem z cesty kecov za sebou nemajú nič,ale dobre,šak ked chcú byť osobnosti nech sú,ale tie kaleráby čo nám tlačia do hlavy,to by sme museli mať všetci IQ 5 aby sme to zvládli.Je to choré.A náhodou mienkotvroné určite sú.Ked napíšu že niečo je červené,určite zvyšok SK poochopí že je to modré.A akú vedia struhnuť predvolebnú kampaň Kotlebovi,nestačila som sa čudovať.Ani platiť ju nemusel.
3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

BXLmiami
Konštatujem,že už ani Sme sa nedá čítať,tie ich ,,osobnosti" to už tak mrvia,uplne nekritické z cesty komentáre,ja neviem,tá žurnalistika je pravdepodobne čistá strata času.Keby sme my tak liečili ako oni informujú,už by ste boli všetci mrtvi.
začnite liečbu u novinárov, my sme v tom nevinne
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
BXLmiami
Konštatujem,že už ani Sme sa nedá čítať,tie ich ,,osobnosti" to už tak mrvia,uplne nekritické z cesty komentáre,ja neviem,tá žurnalistika je pravdepodobne čistá strata času.Keby sme my tak liečili ako oni informujú,už by ste boli všetci mrtvi.
eeeej, ci si sa na tenky lad nepustila
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

http://spravy.pravda.sk/domace/clano...stale-zadarmo/
Našli ho*no v tráve......
Veď sa za igelitky dávno platí.... za tie "pevné" i za tie tenké jednorázovky.....
Ja už cca 8 rokov používam nákupnú tašku z juty.... len raz som za ňu zaplatil 50Sk (vtedy ešte koruny boli) a od tej doby ani cent - prederie sa - prídem, zoberiem novú, starú im dám = na výmenu....
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Serkaju ich igelitky.....pet flase vseho druhu nie....
Ikeacka taska to isti.....
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
http://spravy.pravda.sk/domace/clano...stale-zadarmo/
Našli ho*no v tráve......
Veď sa za igelitky dávno platí.... za tie "pevné" i za tie tenké jednorázovky.....
Ja už cca 8 rokov používam nákupnú tašku z juty.... len raz som za ňu zaplatil 50Sk (vtedy ešte koruny boli) a od tej doby ani cent - prederie sa - prídem, zoberiem novú, starú im dám = na výmenu....
u vás neboli padáky? Ja z nich mám zo 10 ks, biele sa špinili ale tie zelenkavé sú lepšie, tašky z nich sú perfektné a nezmary
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ak myslíš hodvábne - s padákmi som nemal nič spoločné.
Ak myslíš umelohmotné - tie som nepoužil 5 rokov.
Pečivo si s rukavicou (šak hygiena) nabalím do mikrotéhového, potom všetko do nákupnej z juty. A) je lepšia a pevnejšia jak tie igelitky a B) v jutovej sa to úhľadnejšie poukladá, než v tej igelitke (tá je potom ako nejaké vrece).
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Biela padákovina, nedám dopustiť.
Z igelitiek na nákupy sú najlepšie najväčšie igelitky z Faxcopy. Objem som zatiaľ nemerala, tvar výborný. Proste dobrý strih aj pevný materiál. Na iks použití.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Kým doktor Lipták neprešiel k Milosrdným bratom, liečil ich všetkých. Aj preto má neštandardné vyjadrenia k veciam verejným.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nechce sa mi veriť, že tá voda nemá bruselský pôvod, ale slovenský.
Ak by chceli obyvateľstvo prinútiť k vyššej hygiene, to by sa dalo ešte "uznať", niektorí dôchodcovia roky splachujú minimálne. Zrejme svitá na lepšie časy, a prestane sa s uťahovaním opaskov.
Kedysi bolo bežné, čistiť ulice v mestách na mokro. Dnes je to úkaz.
Česi majú údajne v domácnostiach najnižšiu spotrebu el. energie v EU. Mali by ich prinútiť k väčšej spotrebe.
Aká k tomu môže byť dôvodová správa?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

misoft
Nuž... vyzerá to tak, že "štát" (rozumej politici mimo reality) opäť našli zdroj, ako ešte viac ožobračovať svoj vlastný národ.
Už skúr som spomínal - opakované platenie registračných poplatkov za vozidlá, ak sa bude meniť napr. majiteľ - pritom za vozidlo už raz bolo pri prvej registrácii zaplatené. Teraz to chcú pri každej registrácii.
A čo....
A čo sa ti na tom nepáči?
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nič nie je zadarmiko !
Na všetky huncútstva sa poskladáme...aj na tie vláčiky pre študentov.

Kažimír si vymyslel nový odvod
http://ekonomika.sme.sk/c/20226994/z...-pre-smer.html

...v diskusii, hneď prvý príspievateľ napísal to, čo aj mne okamžite slina priniesla na jazyk...aj s patričným dodatkom.

Čiže nie odvod ale podvod...
Fujtajbl, to sú ale kurwy ...(ešte aj tie prostitjutky majú charakter).
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

poistky? najvacsi podvod na ludstve...
ale da sa tomu branit. vsetky "nepovinne" vypovedat. poistku havarijnu som vzivote nemal a ani mat nebudem. poistku na byt? nech sa prihlasi ten, komu pomohla. nakolko poznam jedneho "likvidatora" v najhorsej poistovni slovenska - lelkesskej, viem, ze profituju na tom iba podvodnici /myslum tym ciastku ludi, ktori viac dostali ako zaplatili/. ostatni nech si spocitaju kolko zaplatili a kolko dostali. vela ludi podlieha klamu, ze vsak sa mi to vrati, ale to je iba klam, rovnako ako sportka.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
poistku na byt? nech sa prihlasi ten, komu pomohla.
Napríklad mne...
Na chalupe som mal udalosť...vyplatené love pokryli jej odstránenie a zvyšok som mal ako predplatné na pár rokov dopredu.......a nebol to žiaden podvod.

No hej...ale nebavím sa o Lelkeš onej, ale o Allianze.
U Lelkeša mám šmarené auto, šak nebudem platiť zákonnú viac, ako je nutné.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať