Zavrieť

Porady

Kolonoskopické vyšetrenie v KE

Zo stolice mi zistili pozitívny Haemocult. Mal by som absolvovať kolonoskopické vyšetrenie,ktorého sa veľmi bojím. Aké mám možnosti? Môžem ho niekde absolvovať aj v celkovej anestéze, som ochotný si priplatiť. Som z KE kraja. Ďakujem.
Naposledy upravil arizona : 25.03.16 at 09:02
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Valcake
...na Rastislavovej robia aj v anestéze / aspoň to tak bolo pred rokom a pol./anestéza celková, asi 10 min...informuj sa ...

Hlasovalo 10 pouzivatelov

Užitočné (8)
alaya1, tronik, taiko, Amiko, qelo, avalik, Mária27, Anika61
Neužitočné (1)
8
7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
buchač Nechcem byť za múdreho....
Ale keďže som mocno múdry, tak vééééľmi silne pochybujem o CELKOVEJ anestéze...
Valcake ...nooo, tak vedieť všetko nemôžeš...ja som mala CELKOVÚ anestézu...ako som písala veľmi krátku, ale mala...nakoľko už som mala rez na bruchu ani som pýtať nemusela ..ponúkla Dr. automaticky..vraj môžu tam byť zrasty..no a ja som bola tá najšťastnejšia osoba.
buchač Noooo...ale prístup ku zdravotnej dokumentácii asi nemáš. Lebo by ma zaujímalo,čo Ti aplikovali a kde.

Lenže ja Ti viem povedať celkom presne, čo a ako ...
Valcake ...no povedz, som celkom zvedavá ...
buchač Absolvoval som pár kolonoskopoviek.

Po náležitej príprave bolo aplikované do žily prípravok Dolsin a Dorsiflex (viď net, na čo sa používajú).

Celá procedúra je v takom útlme, záleží od veľkosti dáviek, ktoré sú aplikované. Celé to trvá cca 20 minút...záleží od okolností.
Za výkon som neplatil.
-------------------------------------
Celková anestézia si vyžaduje úplne iné zabezpečenie...to je už iná hra.
Na túto procedúru je potrebné predoperačné vyšetrenie.

P.S.:
Ono v podstate sa ľudovo tomu vraví celková anestéza, ale nie je to to pravé orechové.
Valcake Áno viem čo máš za sebou..jjj ..môže byť, ale dr. použila slovo bude to musieť byť v anestéze...ver mi, poznám čo to obnáša, veď iba koleno mi op.9x ..iné ani nepočítam. Pre mňa bolo dôležité iba to čo chce aj zadávateľka témy...
Katy a R má juraj pravdu - nie je to celková anestéza ...
  zbaliť

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som Anika61
Bola som v Ružomberku nie je to príjemné vyšetrenie,ale človek sa skôr obáva neznámeho,v konečnom dôsledku to prebehlo celkom dobre a za ten strach to vôbec nestojí.Pred vyšetrením je možné požiadať o podanie upokujujcej látky a už vlastne na tú "sondu" je naneseny gel z prímesou mesokainu na znecitlivenie....takže v podstate som nič necítila.Po vyšetrení je možné podať analgetika.Treba sa vopred dohodnúť s lekárom,ktorý bude vyšetrenie vykonávať.

Hlasovalo 5 pouzivatelov

Užitočné (4)
blaupunkto, tronik, Mária27, terezamaria
Nevhodné (1)
3
Príspevok zbalený
spam

Hlasovalo 13 pouzivatelov

Užitočné (4)
terezamaria, Mária27, buchač, korela
Neužitočné (5)
Nevhodné (1)
-5

Kolonoskopické vyšetrenie v KE

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.