Zavrieť

Porady

Môžem byť právne stíhaná kupujúcou, ktorá si odo mňa zakúpila tovar cez internetový bazár?

Ide o to, že som natrafila na nepríjemnú pani, ktorá bola pochybná už od začiatku, lenže ako dôverčivý človek som jej poslala tovar na dobierku a problémy sa začali len čo jej prišiel balík. Tovar v hodnote 15€ som poslala na dobierku, tá ma vyšla 3€ ale nezaúčtovala som si ju, bola som rada že tovar predám. Pani si prevzala balík, o deň neskôr mi napísala rozčúlený mail, že tovar nie je taký ako ona chcela (pritom v inzeráte boli reálne fotografie). Argumentovala tým, že som ju zaviedla a oklamala, pretože v inzeráte boli približné rozmery (cca) a takisto nebola uvedená značka tovaru. Samozrejme kupujúca pred tým, než si tovar objednala si tieto údaje odo mňa nepýtala, nezistila si ani presné rozmery ani nič bližšie, iba mi dala adresu a tak som jej balík odoslala. Keďže však bola nespokojná, navrhla som jej že tovar kľudne vezmem späť ale NIE na dobierku, pretože nemôžem vedieť či mi nepošle prázdny balík alebo zničený tovar. Takisto som jej odrátala 3 eurá za moju stratu na poštovnom. Odmietla, začala sa mi vyhrážať právnikmi. Tak som zasa ustúpila a povedala, nech mi pošle dobierku na polovičnú sumu (teda polovicu z 15€) a ja jej zvyšok pošlem na účet ak bude tovar v poriadku. Opäť odmietla a vyhráža sa mi civilným procesom a právnym oddelením. Neviem vôbec ako si s takýmto človekom poradiť. Stále trvá na tom, že mi pošle tovar dobierkou v hodnote 15€, lenže je to nezmysel, pretože mi kľudne môže prísť prázdny balík.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    A) Upozorni ju, že kupovala použitý tovar, ktorý si popísala. Je jej chybou, že nečíta.
    B) Upozorni ju, že ak ona podá niečo na civilný súd, opätuješ jej to s tým, že sa neoprávnene obohatila.

    A za posledné - súd sa 15€ ani zaoberať nebude. Ale nech skúsi - zaplatí aj tie súdne trovy + ak si dohodneš právne zastupovanie, tak i to -a už to nebude 15€, ale možno i 150€ a viac.
    Keď ona na teba robí bu-bu-bu, tak ty na ňu BU-BU-BU!

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    15€ sa nik nebude zaoberať. absolútne nikto. Ak chce, nech pošle naspäť podľa tvojich podmienok, alebo nech si to nechá.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Netvrdim ,ze 15 penazi je nic....ale asi by som sa nejedovala z nejakou osobkou....15penazi na adresu a cau-finito
    Radsej darujem...dam ku smetiakom ako sa natahovat....
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mirka.5494 Osobne si myslím, že ide o človeka, ktorý vyhľadáva podobné situácie a asi ju to baví. Bojím sa však o ten balík, pretože ešte môžem prísť aj o 15€ aj o tovar.
    misoft Nuž moja - keďže si natrafila na "fúriu" - na 99,999% prídeš....
    veronikasad čo bolo v tom balíku ? Nový alebo použitý tovar ?
    mirka.5494 Nová kabelka, zabalená ako v obchode v textilnom vrecku, s výplňou proti poškodeniu. Balík bezpečne zabalený v papieri.
    veronikasad Mirka, ak takéto zásielky nového tovaru posielaš cez bazár častejšie, radšej ožel 15€ ako by sa o tvoje aktivity mal zaujímať daňový alebo živnostenský úrad.
    mirka.5494 Práve o to ide, že išlo o jeden jediný prípad. Prosto som si objednala kabelku z internetu, nemala som ju kam využiť a tak som ju posunula na bazar na predaj, že snáď niekomu urobí radosť. A hneď natrafím na takúto kravu.
    dmc Ja osobne by som si jej tel.cislo blokol jej e-mail nastavil ako SPAM a igniroval by som ju.
    mirka.5494 Asi najlepšie možné riešenie...
      zbaliť

    neva19 je offline (nepripojený) neva19

    neva19
    Dúfam, že nie je to tá istá fúria na ktorú som natrafila ja. Nie je zo Zvolena? Nakoniec som na políciu išla ja, pre jej vyhrážky a nevyberané slová, ktoré mi viac ako rok posielala emailom.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mirka.5494 Táto "milá" pani je z Prešova... a ako ste to vyriešili nakoniec?
    neva19 Vypovedala som na polícií, uviedla som skutočnosti a tiež som predložila emailovú komunikáciu - mala som asi 40 hnusných vyhrážok, z mojej strany bolo dokopy 5 emailov s návrhom na riešenie. Celé to bolo na priestupkové konanie. Polícia to prijala, po čase ked som sa informovala, tak mi oznámili, že ju nemôžu nájsť, bola to staršia pani, asi sa skrývala u príbuzných v inom meste, lebo odtiaľ mi ešte poslala korešpondenčný lístok ako posledný pokus mi ublížiť. Nakoniec to celé stíchlo a prestalo.
    mirka.5494 No pekne, ja dúfam, že takto ďaleko to nezájde. Druhý človek by na to ani nereagoval. Ja iba ustupujem a aj muž mi povedal, že nemôžem byť taká ústupčivá stále, nakoľko mi môže pani poslať naspäť prázdnu krabicu a mať aj kabelku aj peniaze. A taktiež si myslím, že ak niekto objedná dačo, čo sa mu v konečnom dôsledku nepáči, tak nemá problém zniesť náklady na poštovné a rozumne sa dohodnúť. Toto je špekulantka.
      zbaliť

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Spor do 20 Eur na súde nemá čo robiť. Ide o spor tzv. zanedbateľnej hodnoty.

    Ignoruj tú osobu a viac s ňou proste nekomunikuj. Nech sa obráti na lampáreň.

    Môžem byť právne stíhaná kupujúcou, ktorá si odo mňa zakúpila tovar cez internetový bazár?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.