Zavrieť

Porady

Smernice účtovania vo firme

Smernice účtovania v malých firmách, kde je jeden účtovník a dvaja zamestnanci mi pripadajú ako nutné zlo. Aký na to máte názor?
Pripadá mi to skôr ako prednáška na strednej škole a opisovanie postupov účtovania, ktoré sú všeobecne známe.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekin je offline (nepripojený) ekin

    ekin
    vies, bredy, tá smernica nesluzi ani tak pre nas, ako pre tych, co pridu na kontrolu. Oni potrebuju pochopit logiku uctovania a v smernici sa vlastne môzu docitat o tom, ako to robis /ak to tam bude uvedene/, pochopia skratky, ktore pouzivas, znacenie dokladov, a rôzne malickosti. Ja viem, pekne sa to pise a sama som sa tomu vyhybala, kde sa dalo. Ale naozaj to má čosi do seba, len sa tomu netreba poddat. My sme to v jednej firme raz dobrovolne!!!! urobili, nazvali sme to "kuchárkou", pretoze sietovo sa obsluhoval uctovno-skladovy program a kazdy si robil, co chcel a tak to potom vyzeralo. Preto sa vlastne zaviedla "kucharka", co je mozne robit, kto moze zasahovat, kto pridavat polozky..a ... smernica takmer bola hotova. Skus sa zamysliet, co by si hodil na papier, keby si mal na par mesiacov odist z firmy, - ako by si napisal buduceme nastupcovi, co a ako ma robit. To je prave miesto na smernicu. Tak si ju pis podla seba a pouzi občas aj tie vzory, ktore tu su.. Ver mi, je to pomoc :-)

    ANNA je offline (nepripojený) ANNA

    ANNA
    ekin to nazvala super "kuchárka" je to veľmi výstižný názov. A pri malej firme nemusí byť až taká rozsiahla. Mala by obsahovať označovanie - skratky dokladov, ich číslovanie napr. odberateľská faktúra OF 20041000 - 20041999. V predchádzajúcich príspevkoch boli prílohy podľa čoho sa môžeš držať, a to čo sa ťa netýka jednoducho vynecháš.

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    nielen na pre kontrolórou to slúži - ale aj pre Teba, aby si mal jednotný systém postupov vedenia evidencie a podobne, ktorý bude používať aj Tvoj následovník - predsa nebudeš stále len na jednom mieste, resp. pri jednej funkcii...(:

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Tu by som sa ja chcela spytat, ci nema niekto z Vas vypracovane smernice uctovania pre uctovnikov i pre JU a PU.
    Vdaka

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Zitka,
    vďaka si poklad, mam jedneho noveho dobraka, ktoremu su moje nevyhovujuce, nasla som v prilozenych co potrebujem.Pre seba a JU nepotrebujem, tam viem obhajit vsetko co dam a aky postup pouzivam, i u dvoch sro, ale jednemu som vypracovala a nepacia sa mu, tak prerabam, to co si prilozila ak mu nebude stacit tak, nech si ich spracuje sam a podla toho mu budem uctovat.Za svojim nazorom si stojim,teda za tym co som s nim suhlasila.
    Podla priblizne tejto co si prilozila som mu ich spracovala http://www.porada.sk/attachment.php?...1=&d=1092813437
    no on si predstavuje nieco ine, takze idem podla tej epi...
    Naposledy upravil VieraPopluharova : 14.09.10 at 21:25

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    VieraPopluharova Pozri príspevok
    Zitka,
    vďaka si poklad, mam jedneho noveho dobraka, ktoremu su moje nevyhovujuce, nasla som v prilozenych co potrebujem.Pre seba a JU nepotrebujem, tam viem obhajit vsetko co dam a aky postup pouzivam, i u dvoch sro, ale jednemu som vypracovala a nepacia sa mu, tak prerabam, to co si prilozila ak mu nebude stacit tak, nech si ich spracuje sam a podla toho mu budem uctovat.Za svojim nazorom si stojim,teda za tym co som s nim suhlasila.
    Podla priblizne tejto co si prilozila som mu ich spracovala http://www.porada.sk/attachment.php?...1=&d=1092813437
    no on si predstavuje nieco ine, takze idem podla tej epi...
    Dúfam, že spracovanie smernice mu dáš zaplatiť .

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Samozrejme,ma ich sice v zmluve , ale pod bodom cena dohodou, nema to v riadnej mesacnej platbe.

    Smernice účtovania vo firme

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.