Zavrieť

Porady

Daň z motorového vozidla za zamestnanca

Dobre tomu rozumiem, že podľa z. 361/2014 je zamestnávateľ povinný zaplatiť daň z MV za zamestnanca za celý mesiac, aj keď ho pošle na služobnú cestu so súkromným autom iba na jeden deň?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    áno
    Ing. Ľubomír Janoška ďakujem, radšej by som sa mýlil

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Len doplním, lebo platí § 89 Zákona
    (2) Daňová povinnosť zaniká posledným dňom mesiaca, v ktorom sa vozidlo prestalo používať na podnikanie.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ing. Ľubomír Janoška Veď práve - sedliacky rozum sa bráni prijať literu zákona. Takto sa daň platí rovnako za poolové auto v majetku firmy, ktoré každý deň nabehá 300 km ako za auto zamestnanca, ktoré sa použije príležitostne.
    Tweety sedliacky rozum s rozhodnutiami naších, s prepáčením zákonodarcarcov, veľa spoločného nemá
    Ing. Ľubomír Janoška Nechcem kecať, lebo ako živnostník som si uplatňoval paušál, ale zdá sa mi, že do roku 2014 sa autíčka zamestnancov zdaňovali na dni podľa cesťákov (?)
    kn-alka sleduj zmeny - od roku 2015 je to na mesiace
    Ing. Ľubomír Janoška veď práve, to je to, čo mi nejde do hlavy, že daň sa v takomto prípade zdvihne niekoľko-násobne a nikoho to (ospravedlňujem sa) neee
      zbaliť

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    jednoduché výpočty: nakoľko sa daň z MV platí na mesiace a nie na dni, tak áno, treba zaplatiť celý mesiac, kedy sa auto používalo - aj keď len jeden deň
    ALIBABKA A ak zamestnanec použil vozidlo nap.1x v máji,2x v júli a1 x v 9.mesiaci -tak sa do daňového napíše tri krát (začiatok-koniec) alebo len raz -začiatok 1.5 - koniec 30.9.?

    Daň z motorového vozidla za zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.