Zavrieť

Porady

szco predaj auta

Dobry den, SZCO neplatca DPH ma v majetku auto, ktore zakupil v r. 2014 v hodnote 4000 eur. Odpis si uplatnil za rok 2014 a 2015 spolu vo vyske 1334,-eur. ZC k 1.1.2016 je 2666eur. Ak preda auto v aprili 2016 za ZC 2666,- do danoveho priznania za r. 2016 do prijmu mu pojde 2666,- a do vydavkov mu pojde ZC rovnako 2666,- takze dopad na dan z prijmu bude nulova, dobre tomu rozumiem. Co v pripade, ak by auto predal za 1000,-eur. dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jakubzemko je offline (nepripojený) jakubzemko

    jakubzemko
    Tak potom:
    Pozd je 1000 eur
    Vozd je 1000 eur
    v roku predaja sa môže uplatniť odpis za počet celých mesiacov počas ktorých bol osobný automobil v majetku. Čiže odpis január až marec a to čo zostane je vnzd Všetko toto platí ak ide o osobný automobil
    Naposledy upravil jakubzemko : 08.04.16 at 03:52
    u.martina dakujem za pomoc. este by som sa chcela spytat, ci do marca ma narok aj na danovy aj na uctovny odpis.
    jakubzemko Má nárok aj na daňový, aj na účtovný. Ako sa postupuje pri rátaní účtovného odpisu sa uvedie vo vnútornom predpise. Môžete si uviesť, napr. že aj v apríli sa uplatní účtovný odpis. Ak vediete JÚ, tak o účtovných odpisoch ste nemuseli ani účtovať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.