Zavrieť

Porady

Zodpovednosť pri neprítomnosti dokumentácii k transferovému oceňovaniu

Dobrý deň!

Moje s.r.o. v 2015 zaplatilo za služby druhému s.r.o. v ktorom je konateľom môj brat. Som nevedel že tak robiť nie je dobré. Dnes moja účtovníčka mne píše: "Keďže obe firmy sú v postavení závislých osôb k cenám potrebujete mať vypracovanú dokumentáciu k transferovému oceňovaniu, kde bude preukázané že ceny z týchto obchodných transakcií sú na rovnakej úrovni ako ceny pri obchodných transakciách s nezávislými osobami." Opýtal aká bude cena vypracovania takej dokumentácie a mne píšu že to bude približne 2 tisíc eur. Ale smiešne je, že sumárny obrat medzi mojou firmou a firmou brata je menej ako 2 tisíc eur za cely 2015.

Preto otázka: čo bude keď ja dokumentáciu ne urobím vôbec? Zaplatím ešte 22% daň z príjmov PO a nejakú pokutu? Čo je najlepšie urobiť v takom prípade?

Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    2000€ ??? to je čo za suma? niekde v komunikácii musela nastať chyba.. na internete sa dá kúpiť vypracovaná vzorová transferová dokumentácia za cca 15€, kúp si, a vypracuj si ju sám podľa svojich potrieb..
    skús si zadať do google.sk transferová dokumentácia, naštuduj si základy, nie je to také zložité..
    olegf Dakujem za odpoved. Nemohol som najst to na internete. Skusim este raz.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Optimálne znalecký posudok za pár Eur. Šablóny z internetu nepoužívaj. Každý obchodný prípad vyžaduje individuálnu dokumentáciu.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    olegf Nie pochopil som, ste ponúkate pomoc?
    profesional Nie, neponúkam pomoc. Napísal som ti, že si máš zohnať znalca - odbor závisí od povahy plnenia - aby ti urobil za pár Eur znalecký posudok na tzv. Odhad všeobecnej hodnoty plnenia. Nakoľko znalecký posudok je verejná listina, daniari ho musia akceptovať ako prípustnú formu dokumentácie transferového oceňovania. Inak, pokiaľ nevieš dosť dobre po slovensky a pokiaľ nevieš čo je znalecký posudok, asi by si mal zvážiť podnikanie na Slovensku. Prostredie na Slovensku je pomerne právne zložité a bez dostatočnej vedomosti jazyka a aspoň základov práva je šanca na úspech bez vážnych problémov skôr iba zanedbateľná.
    olegf Dakujem vam za podrobnu odpoved! Nasiel som co je znalecky posudok, budme studovat dalej. Ano, prostredie je trochu zlozite, ale dufam ze zvladnem to. Este raz vam dakujem.
      zbaliť

    Zodpovednosť pri neprítomnosti dokumentácii k transferovému oceňovaniu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.