Zavrieť

Porady

Nastavovanie plastovych okien v zarucnej dobe

Má si zákazník počas záručnej doby sám nastavovať plastové okná,alebo je to povinná urobiť firma,ktorá mu okná montovala zdarma počas záruky?
Naposledy upravil ivka70 : 13.04.16 at 20:55
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Nastavenie okien a ich údržba je prblém zákazníka. Je to niečo podobné ako u práčky alebo televízora. nikto vám nemudruje do toho aký program na Tv pozeráte.
    mackoivan takže keď si kúpim auto a po roku sa mi geometria kolies úplne rozhasí- mám si to dať nadstaviť sám , za vlastné??
    ivka70 Samzorejme, rozhasenie geometrie suvisi s jazdou, nie je to vyrobna vada.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Zdarma určite nie. Jedine keby to bola ako reklamácia nefunkčného okna (napr. by sa pokazilo kovanie). Ale bežná údržba je na spotrebiteľovi - buď zaplatí tej firme, čo mu montovala, alebo si nájde iného odborného majstra.

    JA mám okná, kde mám predĺženú 10 ročnú záruku. Tá je ale podmienená, že každé 2 roky príde technik z firmy a urobí platenú údržbu okien podľa ich cenníka. Bez tej údržby záruka padá.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..ak firma namontuje okná, nastaví ich a dá záruku na dva roky..napríklad-ale môže aj viac)..počas tohoto obdobia zákazník može okná otvárať a zatvárať, podla potreby, ale nesmie sa do nich "vrtať"-teda nastavovať ich,alebo nejako inak do nich zasahovať.."poctivé " firmy majú zabezpečený servis, teda každý pol roka príde technik, skontroluje, nastaví, premastí,alebo neviemčo urobí-ale v záruke..a po uplynutí záruky si majiteľ okien može zavolať do firmy, aby mu okná skontrolovali-ale už na vlastné náklady..
    ..aspoň u mňa to bolo tak..a aj u susedov..

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Mozno sa mylim,ale okna pri osadeni nastavuje firma. Ak ich treba v kratkej dobe prenastavit,tak asi boli povodne zle nastelovane,takze v ramci zaruky by ich mala firma nastavat zdarma. Keby boli spravne nastelovane ,tak ich netreba za kratku dobu prestavovat,nie?

    mackoivan je offline (nepripojený) mackoivan

    mackoivan
    nám uznali reklamáciu vchodových plastových dverí- po roku sa takmer nedali zatvárať a na spodku boli medzi krídlami dverí a zárubňou veľké medzery-
    Po reklamácii prišli a opravili, nadstavili - už tri roky je to OK

    bundas je offline (nepripojený) bundas

    bundas
    podľa mňa jednoznačne firma ak okná sama montovala a to po celú doby záruky.To musíte mať aj v zmluve ako aj v preberacom protokole.
    Hindin Han ďakujem,ale firma,ktorá mi okná montovala tvrdí,že zákazník si má oná nastavovať sám aj počas záručnej doby,lebo okná pracujú".Tvrdia,že to už budú dávať aj do zmluvy.Zákazník si má sám aj premazávať kovania,lebo sa stalo,že už kovanie skorodovalo.Neviem na čo sa vzťahuje 5-ročná záruka,ktorú dávajú na okná,asi len na sklo.Namontovali mi rám okna s odlepenou tesniacou gumou v dĺžke asi 80 cm,čo museli vidieť,raz to boli už lepiť,ale na pár miestach to nedrží a musím to urgovať.

    Nastavovanie plastovych okien v zarucnej dobe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.