Zavrieť

Porady

Prenos daňovej povinnosti?

známy vystavuje faktúru za stavebné práce patriace do sekcie F a prenáša daňovú povinnosť na odberateľa služby. Do ktorého riadku daňového priznania a do ktorej časti kontrolného výkazu ju zaradí? Keď čítam poučenie k tlačivu tak do riadku 9 podľa poučenia to dávajú tí čo majú daňovú povinnosť z danej služby, teda prijímatelia. Čo s tými čo ju prenášajú?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Vystavená faktúra neide ani do DP ani do KV. Do DP si ju dajú a teda samozdania odberateľia.
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ketums Akotože nejde do KV? So riadku A2?
    kn-alka prečo by mala ísť do KV, keď NEOBSAHUJE DPH
    ketums jasne, čiže do riadku A2 dávam faktúru len ak je suma pod 5 tisíc EUR? Som teraz zmätená. ďakujem
    kn-alka ani fa pod 5000 neobsahuje DPH, takže ju tam uvádzať nebudeš

    http://www.porada.sk/t279270-dph-pre...ovinnosti.html
    ketums Som zmätená, čo teda uvádzam v A2 v KV? Aké faktúry?
    kn-alka tuzemské faktúry s DPH - pri stav.prácach nemáš DPH, preto ich tam vôbec neuvádzaš - nikam do KV ich nedávaš - koľkokrát ti to tu ešte máme vypisovať

    Tweety ti to napísala jasne: do DP ani do KV ich vôbec nikam neuvádzaš !!!!
    ketums Ak ťa obťažuje odpovedať, neodpavedaj, mne nestačí napísať jasne, pretože ak mi príde daňová kontrola, tak im ako vysvetlenie, že to Tweety napísala jasne, že to do KV nejde stačiť nebude. Najlepšie je vysvetlenie s relevantným odkazom na znenie zákona, usmernenie, poučenie:

    A.1 -údaje z vyhotovenej faktúry o dodaní tovarov a služieb, ktorú bol platiteľ povinný vyhotoviť podľa par 71-75 zákona, pri ktorých je osobou pivnnou platiť daň
    A.2 - údaje z vyhotovenej faktúry o dodaní tovarov, ktorú bol platiteľ povinný vyhotoviť podľa par. 71-75 zákona, pri ktorých osobou povinnou platiť daň príjemca plnenia podľa par. 69 ods. 12 písm f až i zákona

    TAkže ešte raz prečo píšu že do A2 dám faktúry pri ktorých platí daň príjemca služby a čo tam teda dám? Bežné faktúry pri ktorých vypočítam a vyčíslím dph ja dávam do A1.
    NAčo máme presne A2?
    Ďakujem
    Jarka 1 Prečítaj si najprv znenie par. 69 ods. 12 písm f až i zákona.
    Potom lepšie pochopíš, čo ide do A2. Ťažko sa vysvetlí celý obsah A2, ale na konkrétnu otázku sa odpovedať dá.
    ketums Poznám par. 69, ods. 12, účtovala som spoločnosť, ktorá bola príjemcom. Ale zaujíma ma to teraz z pohľadu poskytovateľa. Stále ale žiadna jasná odpoveď prečo by faktúry vystavené na základe tohto paragrafu a odstavca nepatrili do riadku A2. Porada zjavne nie je čo bola, kedy bolo pekným zvykom odpovedať jasne a prípadne uviesť znenie, aby človek bol v obraze. Zatiaľ ma nič nepresvedčilo, že faktúry, ktoré spomína zadávateľ otázky nepatria do riadku A2 KV.
    kn-alka https://www.financnasprava.sk/_img/p...avebn_prac.pdf

    strana 6 - Povinnosti
    platiteľa dane, ktorý dodal stavebné práce inému platiteľovi dane

    Do daňového priznania a
    kontrolného výkazu dodávateľ A údaje o
    dodaní stavby v
    režime prenosu daňovej
    povinnosti neuvádza.
    kn-alka aj v tejto téme dana11 píše, že sa do DPH ani KV neuvádza

    http://www.porada.sk/t283646-prenese...ml#post2851712

    poobzeraj sa po porade, teraz je to aktuálna téma, je tu diskusie ohľadne stavebných prác habadej

    a čo sa týka A2- je tam §69 ods.12 písm. f až i - a stavebné práce sú podľa písm. j - preto nejdú do A2
    ketums ďakujem, to usmernenie som nepoznala, čítala som len poučenia ku KV a z toho to jasné nebolo.
    Ale musím povedať, že to fak nemá logiku, toto áno a toto ne... hlavne, že nám to robia jednoduchšie, študuj zákony, poučenia a metodické pokyny... vrrrrrrrrr
      zbaliť

    Prenos daňovej povinnosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.