Zavrieť

Porady

Navýšenie zábradlia balkóna pre zavesenie šnúr na sušenie bielizne / ine riesenie pre susenie

Zabradlie na baklone mame do vysky bedier. Externe susiaky, ktore sa vyklapaju smerom von z balkona sa nam nepacia (prsi na bielizen). Rovnako sa nam nepaci zavesny susiak, ktory by sa upevnil o bakon nad nami (vsetky, co som videl mali labilnu konstrukciu a celkovo by som nerad vrtal susedovi do balkona).

Ako najlepsie riesenie mi pride prizvarat, pripadne inak pripevnit kovovu konstrukciu k zakladnemu zabradliu balkona (v tvare obrateneho pismena U), ktora by sa pripevnila na oba konce balkona a na tuto by som vedel zavesit snury.

Mate niekto s tymto skusenosti? Viete, kto vie takuto vec vyrobit alebo dodat? V susedstve mame 15 roznych variant tohto riesenia, vacsina velmi low-costovych a hlavne su vsetky ine. Mozno by sa mi podarilo presvedcit susedov, ze by doslo k zjednoteniu a vsetci by si to vyrobili tak, ako ja. Primarne to vsak chcem pre seba.
3 komentárov     zbaliť
Chobot Lepšie by bolo, keby si sem hodila fotku balkóna. Takto my si nevieme predstaviť, akej konštrukcie je to zábradlie ani navrhnúť, kde by sa dal ten sušiak uchytiť. Z obrázka možno niekomu napadne iné riešenie.

Napr. my máme takéto šnúry :

http://www.balkony-fm.cz/userdata/do...sak-nahled.jpg

uchytené na bočných stenách, ale máme loggiu. A tiež máme v bytovke spoločný priestor - sušiareň.
Dzokaja nemam teraz foto, lebo domov sa dostavam tak v noci . Ale v rpincipe je to obycajny balkon - pri lodzii by som to samozrejme riesil nejako takto jednoduchsie

asi to bude musiet skoncit tak, ze zenu presvedcim na susicku a vonku nech si vystrkava prenosny vesiak.

A ano - som chlap :P
misoft Hele - chlape. Pokiaľ je to klasický balkón (teda tri strany otvorené) - stačí ti na kratších stranách privariť po dve trubky (zvislo), do ktorých by si len zasúval tú konštrukciu na sušenie. Keď sa nesuší, konštrukciu vyberieš a nebude rušiť vzhľad a funkčnosť balkónu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mackoivan je offline (nepripojený) mackoivan

    mackoivan
    balkónové zábradlie je spoločnou časťou domu- nemôžeš ho svojvoľne upravovať ako chceš. Pochybujem, že ti to schváli zhromaždenie SVB A má do toho čo hovoriť aj Stavebný úrad.
    Dzokaja keby nebolo mozne pripevnit na balkonove zabradlie susiak, asi by tu nieco nehralo. Medzi tym, ci sa tam uchyti nejakou stahovackou, alebo sa zozvara, asi nie je velky rozdiel. A bohuzial u nas to uz takto aj vyzera

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    U nas sa pri zateplovani bytoveho domu odhlasovalo aj bocne prekrytie balkonov sklolaminatom. Ten je na oboch stranach balkona, zarucuje vacsie sukromie a je vlozeny v kovovej konstrukcii, ktora ma vo vyske vesania pradla vodorovny predel s predvrtanymi dierkami na natiahnutie snury.
    Vsetci to maju rovnako a pouzivaju, ked chcu.
    Ak chces univerzalne riesenie, dohodnite si a schvalte jeho realizaciu na schodzi a zaplatte si ho z Fondu oprav. Pre vsetkych.

    Inak, lepsie riesenie je urcite porozmyslat nad kupou susicky.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j Keby som nemala moznost susit v byte.....na balkone uz roky nie ...teda uz nikdy....tiez asi susicku....
    Dzokaja nad susickou uvazujem tiez, ale to je skor riesenie na zimu, vysusena na vetre / slnku je ta bielizen prijemnejsia
    lujza.j Hmmm...vytiahnuta od slnka a plna prachuale 100 ludi 100 chuti....
    ivka70 To vobec nie je prijemnejsia ... ver tomu, susicke sa ziadne susenie vonku nevyrovna.
    Dáša_ prese tak, sušička to vyrieši.
      zbaliť

    Navýšenie zábradlia balkóna pre zavesenie šnúr na sušenie bielizne / ine riesenie pre susenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.