Zavrieť

Porady

REFINANCOVANIE HYPOTEKY

Zdravim viete mi prosím poradiť? minuly rok som kupil byt pričom som bral úver na 100%, teda 70.000 €, pričom som následne byt prerobil a ďalších cca 10-15.000 € som vrazil do prerabky. Mam uver v csob s fixaciou na 3 roky a úvrok 2,95 teraz by som chcel refinancovať úver, kedze sú lepsie poplatky, neviete poradiť na čo si dať pozor a kam sa dá dostať s úrokom? vopred dakujem za rady. Počul som vraj csob funguje na principe, ze za nejaky admin poplatok neviem kolko prehodnotia urok aby clovek nesiel do inej banky, len či je to vyhra pre mna. vopred vdaka za pomoc. na zajtra mam dohodnutre strenutie v csob, ale kazda rada pred stretnutim dobra.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    naxmt je offline (nepripojený) naxmt

    Pomáham ľuďom orientovať sa v zložitom svete financií a ukazujem im cestu k finančnej nezávislosti. ...viac naxmt
    Treba si na to dať veľký pozor... Na internete je kopec článkov ktoré hovoria o tom kedy sa to oplatí a kedy nie, problém je v tom že každý prípade je jedinečný a tak k nemu treba pristupovať.
    Všetky banky dnes bojujú za svojich klientov takže 1vý krok je ísť sa informovať akú ponuku Vám dajú v ČSOB, ale nepristúpiť hneď na ňu. Poplatok sa platí až keď sa rozhodnete ponuku prijať a podpíšete dodatok/zmluvu, dovtedy je to len nezáväzné prehodnotenie.
    2krok prepočítať to čo refinancovaním získate a náklady... pozor!! náklady treba počítať všetky(poplatok za predčasné splatenie = 1% zo zostatku, poplatok za poskytnutie novej hypo, rozdiel v cene účtu v novej a čsob banke, vklad na katater 66€, prípadne nový/aktualizácia znaleckého posudku)
    Je potrebné si rozmyslieť, či chcete znížiť plátky alebo skrátiť dobu splácania. Ak sa rozhodnete znížiť splátku počítajte mesačnú úsporu do výročia fixácie na aktuálnej hypotéke v čsob a nie na dobu novej fixácie = pretože keď budete mať výročie v čsob oni Vám úrok dorovnajú. A rozdiel v splátke Vám odporúčam si odkladať pretože je vysoký predpoklad že úroky do budúcna pôjdu hore.
    V každom prípade usporíte na úrokoch, moje skúsenosti hovoria, že keď skrátite dobu splácania tak je úspora cca 2x tak vysoká ako keď znížite splátku.
    Týmto prepočtom si viete stanoviť reálny prínos refinancovania hypo do inej banky, môže sa stať že sa Vám to kvôli poplatkom vôbec neoplatí v tom prípade si len necháte znížiť úrok v čsob
    Nepíšete odkiaľ ste mali peniaze na rekonštrukciu, ak to bola pôžička potom by som odporúčil spojiť to do jednej hypotéky ak Vás pustí hodnota nehnuteľnosti.
    Záverom ak refinancovať, teraz je ideálny čas, vždy to treba prepočítať či a za akých podmienok sa to oplatí.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    joyn0101 Na prerabku sme mali vlastne fjnancie ale este som si nasledne zobral spotrebak na 10.000 z coho som vyse 4000 splatil
    joyn0101 ak nechcem menit banku tak aky ja Vas odhad toho, kam by sme sa vedeli s csob na podmienkach dohodnut, resp. pomohlo by ak by som doniesol z inej banky ich konkurencnu ponuku?
    naxmt Ja som z MT a tu v ČSOB nie je treba konkurenčnú ponuku(ak by aj raz dva vybavíte skúste Prmabanku, Sberbank, VUB oni sa úrokoch 1,5%). Aktuálne sa u nich ČSOB úroky pri refinancovaní pohybujú 1,70%-1,95% pri 3rFIXe. To však neznamená, že sa nevedia dostať aj nižšie záleží od toho nakoľko si trúfnete s nimi vyjednávať Ak chcete ostať u nich určite by som chcel vedieť aký úrok by mi dali a chcel by som mať aj prepočítanú variantu s refinancovanim toho spotrebného úveru....
      zbaliť

    REFINANCOVANIE HYPOTEKY

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.