Zavrieť

Porady

daňové priznanie z dedičstva

prosím Vás mám uznesenie zo súdu, že rozhodol a potvrdzuje nadobudnutie dedičstva-čiastku po zosnulej mame.
ako mám postupovať? treba to ísť ešte dať potvrdiť-právoplatnosť alebo už toto mám brať za právoplatné? dedičské sa začalo v 10/2015 a toto rozhodnutie prišlo 6.4. ale dátum na uznesení je 29.3. poradí niekto ako postupovať a vypísať daň z nehnutelností? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Daňové priznanie musíte podať do 30 dní od začiatku mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť. Vyznačenie právoplatnosti (pečiatka) v informačnom centre súdu je pre Vašu potrebu, nemení nič na právoplatnosti.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Orsz veru áno ... opravujem a ďakujem tiež za info ... našla som aj článok k tomu : http://reality.etrend.sk/realitny-bi...utelnosti.html
    Katy a R ktorý predpis hovorí - že treba do 30 dní podať DP z nehnuteľnosti?
    voľakedy bola Ohlasovacia povinnosť, ale aj tá bola v roku 2012 zrušená.
    draik §99a ods. 3 z. 582/2004 Z.z.
      zbaliť

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Rozhodnutie nastalo 29.3. - osvedčenie o dedičskom konaní ROVNOPIS sa dáva potvrdzovať dátumom uznesenia na príslušnom okresnom súde. Čo sa týka nehnuteľnosti - súd automaticky posiela do katastra pokyn na prepis a Vám príde už len oznámenie o prepise. Daň z nehnuteľnosti sa podáva do 30 dní ako píše draik.
    Naposledy upravil Orsz : 27.04.16 at 19:45
    yvica neviem ešte čo vypísať na r. 17 celkovú výmeru bytu alebo len moju časť?
    a potom načo sa dáva potvrdzovať na súde právoplanosť, keď je to len pre moju potrebu?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ja z vlastnej skúsenosti .. DK je právoplatné hneď (vzdali sme sa odvolania) a ani už netreba chodiť na súd - aby tam hodili štempeľ. (voľakedy bolo treba). tak hádam je to všade rovnako?
    Naposledy upravil Katy a R : 01.05.16 at 11:48 Dôvod: vymazané info o DP
    ivka70 Mylis sa, pokial ide o zmenu dane k nehnutelnosti nadobudnutej dedicstvom, je tam iny termin, nie 31.1., pri dedicstve je vynimka v zakone
    Katy a R áno dám to preč, nech nemýlim

    daňové priznanie z dedičstva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.