Zavrieť

Porady

Som závislý na automatoch, kto mi poradí.

Dobrý deň, som zavislý na automatoch chcem sa ist dat liečiť ale neviem ako na to a co s tym? Kto mi poradí co s tým a ako mám postupovať? Dakujem velmi pekne.
Naposledy upravil terezamaria : 27.04.16 at 19:01
22 komentárov     zbaliť
Kabaka123 psychiater!!!
dana11 Zaujíma ma ako ste sa posunuli, teraz sme tu s vami a zaujímame sa o vás. Takže ...?
afrikánka ...Takže....?.....no nič, Janobona položil otázku 27.4. 2016....a odvtedy na poradu ani nenakukol, zrejme pre "Gamblovanie" nemá čas!!!.....Komu niet rady, tomu niet pomoci....
misoft Alebo druhá možnosť - "pracuje" na sebe....
Nevieš, tak nepíš takéto bludy.....
Mimochodom: pri takejto liečbe je obmedzený i prístup ku internetu!
afrikánka misoft....pôvodne som napísala i túto možnosť...ale vymazala...,že prečo,...lebo mám tu možnosť poznať dôvernejšie - dennodenne majú v hlave "idem sa liečiť!!!".Ale potešenie z hry víťazí. Ten neustály kolotoč odhodlania a zlyhávania, tie neuveriteľné výhovorky, klamstvá vedúce k dlhom, exekúciám...a dodám, že keď predsa len liečenie absolvujú, nezvládajú abstinovať...Obyčajne riešia túto ťažkú závislosť sebazničením.
misoft Len tak na okraj...... Treba mať pozitívne myslenie (i v jeho prípade) a za ďalšie - takéto liečenie (ústavné) trvá i niekoľko mesiacov - a on zatiaľ "mlčí" len jeden mesiac....
dana11 Nie je to také jednoduché !!!
afrikánka misoft, aké pozitívne myslenie, kde by ho zobrali ??? Veď ich mozog je sústredení iba na uspokojovanie svojej túžby, kde mozog je závislý tak, ako pri drogovej závislosti, čiže tam fungujú tie isté "chemické procesy". Keď sa narkoman rozhodne liečiť, skôr sa mu podarí, u automatčíkov je však liečba mimoriadne náročná a percentuálne neúspešnejšia....
misoft afrikánka: je tvojou odbornosťou psychológia? Alebo interná psychiatria? Tak - poprosím - NETREP tu tie svoje fantasmagórie. Len sa strápňuješ!
afrikánka misoft..ktožehovie...? Ja len viem, že si na mne nalepený odvtedy čo som ťa upozornila, že je rozdiel medzi rodným číslom a dátumom narodenia...taká to trúfalosť ...ponížene prosím o odpustenie !!! A podľa tvojho rozumovania usudzujem, že ty máš patričné vedomosti a vzdelanie sa vyjadrovať k týmto témam...alebo, žeby si mal vlastné skúsenosti....????
afrikánka ...ešte sa k tebe vrátim misoft, keď chceš zosmiešňovať, dobre sa zamysli, čo je to interná psychiatria ??? niečo, čo neexistuje, tak ako aj pedopsychológia...tá ti nevadí??? Viem, čo riskujem, môžeš požiadať R o moje vylúčenie, tým sa rád vyhrážaš !!!
misoft Skúsenosti? Vlastné? Nie. Ale sprostredkované - z blízkeho okolia - tak to mám!
afrikánka misoft, ja tiež z blízkeho okolia, ale záber postihnutých je početnejší, tak prečo sa tu urážame???
misoft Ja neurážam. Reagujem na toto:
afrikánka (Dnes 09:31) ...Takže....?.....no nič, Janobona položil otázku 27.4. 2016....a odvtedy na poradu ani nenakukol, zrejme pre "Gamblovanie" nemá čas!!!.....Komu niet rady, tomu niet pomoci....
- pretože toto boli TVOJE závery (a v podstate i rozsudok) na stav, o ktorom nevieš, nemáš dôkazy, nepoznáš situáciu.
I preto som ťa upozornil, aby si nepísala nepodložené závery (teda bludy), že sa takto TY SAMA strápňuješ.
afrikánka misoft, pokiaľ nerozumieš taktike "provokácie" smerovanej k dotyčnému, tak prosím, radšej nezasahuj...nebudem ti vysvetlovať zámer, myslím, že si do toho zasiahol nevhodne...
O moje strápňovanie sa nestaraj. Nie si oprávnený, aby som sa vyjadrovala o pôvode tebou nazvaných "fantazmagórií", štýl mojich rád a komentárov nerieš, nejde tu ani o teba, ani tebe podobných, vždy a vždy ide najviac o zadavateľa, ktorý potrebuje radu! A ver, že to je pre mňa prvoradé, odpovedám jednoducho, zrozumiteľne. Nemienim tu "hviezdiť" odbornými termínmy, používam štýl taký, aký som si zvolila...i profil...myslím, že to nie je zakázané.
Venuj sa témam a rubrikám kde sú tvoje odpovede prospešné.
dana11 afrikánka,....táto vaša ,,provokácia" k dotyčnému je naozaj nevhodná. Ak by som bola vedela, že niekto bude takto reagovať na moju otázku na Jonabona, nazadala by som ju.
buchač dana11 (Dnes 09:01) afrikánka,....táto vaša ,,provokácia" k dotyčnému je naozaj nevhodná. Ak by som bola vedela, že niekto bude takto reagovať na moju otázku na Jonabona, nazadala by som ju.
===================
Vôbec nepovažujem za provokáciu.
afrikánka buchač...vidím, že si správne porozumel...a nemusím sa tu aspoň s tebou dohadovať, ale viem pochopiť i misofta... nakoniec dana11 - Jonabona zadal otázku 27.4. o 18:16hod. prvé rady následne vybehli o 18.2Ohod. Poraďáci skutočne zareagovali takmer okamžite - radili, posmeľovali, prejavili vrelý záujem Jonabovi pomôcť. Ale zjavne o radu nestál....ani sa nerozhodol na druhý deň navštíviť odborníka, pretože vôbec si odpovede neotvoril. A vieš prečo? Lebo ho vôbec nezaujímali. Utekal k automatom!!!Zatiaľ ho netrápi otázka liečenia...až kým nepadne úplne na dno, čo býva absolútna nemožnosť získania prostriedkov na hazard, potom si možno spomenie, že kedysi dakde v slabej chvíli zažiadal o radu....a bol by našiel i tvoj vrelý záujem, ako pokračuje, ale i môj nelichotivý koment, ktorý som vlastne vložila zámerne, áno aby som ho "vyprovokovala" ku snahe niečo so sebou robiť, ukázať mi, že on má vlastný život pod kontrolou a má silu bojovať...zbytočné....zatiaľ stále hrá...
alaya1 afrikanka - alebo, zeby opat fungoval na svojom povodnom nicku?
korela Nie je v tomto prípade dôležité hodnotiť a domnievať sa, ale predovšetkým poradiť.
Môže, ale aj nemusí ísť o poraďácky nick, a keby aj, treba zablahoželať k prvému kroku. Otázku mohol založiť ktokoľvek v záujme poradenia, partner, partnerka, dieťa, veď sme na virtuálnej pôde.
Drvivá väčšina ľudí je na niečom v podstate závislá (stačí sa pozrieť na Poradu), aj keď svoju závislosť skrýva za kultúru (dnes zväčša hlavne TV pseudokultúru) a pod., TV a reklamy tiež ochudobňujú ľudí o čas, rodinný život a možno povedať i zdroj financií, necháva sa dobrovoľne deformovať.
Kedysi to boli na SK krčmy, dnes to prešlo na celé rodiny v podobe médií. O masírovaní, debilizácii a deformovaní takmer celej spoločnosti ani nevraviac. Samozrejme, vrátane zavádzania hracích automatov a iných bičov na obyvateľstvo.
buchač korela (Dnes 19:27) Nie je v tomto prípade dôležité hodnotiť a domnievať sa, ale predovšetkým poradiť.
============================
Hm....
...a čo tak odpustiť si nejaké to mentorovanie iných a hodnotiť ich konanie ?
...a čo tak relevantne a zodpovedne poradiť ?

Tie všeliaké linky od všeliečiteľov si nechaj od cesty...
korela Aj ty si závislý.
.
Najjednoduchšia cesta zo závislosti je prejsť na novú závislosť. Avšak so silnejším emočným nábojom. Najvhodnejšia by bola vlastná tvorba, alebo iné uspokojenie.
Povedať závislosti nie, je možné, iba ak má k čomu povedať áno.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    choď k psychiatrovi,závislosti patria tam....asi budeš musieť ísť na odvykačku,toto sa ambulantne podľa mńa nedá liečiť.
    bezplatnú telefonickú linku zriadilo Centrum pre liečbu drogových závislostí v Bratislave na čísle 0800 800 900
    http://www.pluska.sk/izdravie/budme-...slovensku.html

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Kabaka123, Ing. Ľubomír Janoška, arizona, afrikánka, Kvaka, Anika61
    6

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Choď priamo k psychiatrovi, tam nepotrebuješ výmenný lístok a vlastne tvoje okolie o tom nebude ani vedieť. On ti povie, aký bude postup, či pôjdeš do liečebne.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Anika61, branislavp, afrikánka, arizona, Ing. Ľubomír Janoška, Kabaka123
    6

    dana11 je offline (nepripojený) dana11

    dana11
    Určite navštívte odborníka - psychiatra, urobil ste veľký krok dopredu, že ten problém chcete riešiť.
    Neviem odkiaľ ste, no dám vám odkaz na odborníka, no predovšetkým človeka, ktorý má záujem ľuďom pomáhať. Kontaktujte ho, možno vám doporučí podobného odborníka vo vašom okolí.
    http://psycholporadnapp.weebly.com/

    Držím vám palce, urobte túto veľkú zmenu pre seba !

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Anika61, branislavp, afrikánka, Ing. Ľubomír Janoška, Kabaka123, JAJA11
    6

    afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

    afrikánka
    Tvoja závislosť patrí medzi tie najťažšie, určite bez odborného vedenia nie je možné ju zvládnuť sám, ale to si už asi zistil...Čo najskôr vyhľadaj psychiatra, pokiaľ TVOJE ROZHODNUTIE O LIEĆBE má tu správnu silu. Nemaj strach, s odbornou pomocou a Tvojím odhodlaním to zvládneš. Musíš si veriť, musíš chcieť, mnohí zabojovali...a podarilo sa !

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Amstrad, branislavp, Mila123, terezamaria, Kabaka123, Ing. Ľubomír Janoška
    6

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    Janobona, určite konaj, rýchlo a neodkladne, ako radia ostatní, kým nie je neskoro.
    Prajem Ti, aby si sa z tej závislosti vyslobodil, vyliečil. Preto potrebuješ odbornú pomoc. Veľa šťastia.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Jednoducho prestaň. Pred potenciálnou hrou si premysli, koľko si v pluse, pridaj to, že nechceš byť závislý a prestaň sám. Zbaviť sa závislosti je najlepšie, ak prestaneš sám.
    kopretinka 05.06.16 20:00 odstránil(a) z Porady
    Kabaka123 17.05.16 11:33 priradil do Porady

    Som závislý na automatoch, kto mi poradí.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.