Zavrieť

Porady

Je označenie pramenitej vody Santovská klamlivým označením ?

Výrobca predáva dva druhy vôd - minerálnu vodu Santovka zo zdroja v obci a pramenitú vodu Santovská, plnenú zo zdroja mimo obce. Pramenitá voda síce pochádza z lokality Santovskej pahorkatiny, jej zloženie však nie je identické so zložením minerálnej vody, ktorú si zákazník kupuje pre jej liečivé účinky. Neuvádza výrobca takýmto označením pramenitej vody zákazníka do omylu v tom zmysle, že si kupuje identický - teda čo sa liečivého účinku týka - výrobok ? Nie každý pri kúpe študuje informácie na výrobku, nie každý pozná lokalitu a teda zákazník pri kúpe pramenitej vody s takýmto názvom je podľa mňa uvádzaný do omylu tým, že evokuje zhodu so známou minerálnou vodou.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    URČITE nie je v žiadnom prípade klamlivé.
    Výrobca udáva náležité údaje, ktoré sú potvrdené aj náležitými laboratórnymi testami.
    -----------------------------------

    Nechcem Ťa nejak poučovať, ALE najprv by som si (na Tvojom mieste) pozrel a uvedomil význam dvoch základných slov v spojení "voda".

    Ono minerálna voda a pramenitá voda totiž nie je to isté, čiže identické - teda liečivé.
    Ak zákazník nepozná rozdiel, tak je to jeho vec, smola...

    Minerálne vody obsahujú totiž minerály a pramenia niekde v útrobách zeme. Tie pramenité vody len pramenia niekde a absolútne nemusia obsahovať žiadne minerály alebo len mizivé percento.
    xeva To mi je jasné - aj som to uviedla. Ide mi o označenie - Santovka a Santovská. Ani autá si nekupujú iba tí, čo majú vodičský...to na margo tej smoly...alebo prečo by mal niekto práve na nevedomosti určitej skupiny zákazníkov zarábať ? minerálku si nekupujú iba akademici. To je rovnaké ako falošné celozrnné pečivo, 100% bavlna - s poznámkou prať na 40 stupňoch a podobné kúsky výrobcov
    buchač xeva ... a o čo Ti teda ide ?

    Ak máš nejaký problém so zavádzaním, tak sa obráť na príslušné orgány. Na Porade Ti nik nepomôže...a to aj v prípade, ak máš pravdu.
    ...a povedzme, že pravdu aj máš v určitom zmysle.

    Nevedomosť je práve to, čo je najväčšie zlo u našinca...počnúc minerálkou, pečivom, bavlnou...a cez autá sa dostaneme k nevedomosti v oblasti svojich práv a aj zdravotníckej starostlivosti.
    xeva Nie na rozdiel medzi minerálnou a pramenitou vodou som sa pýtala...ale na to, či názov Santovská neevokuje u zákazníka Santovku...či tá druhá neprofituje z povesti prvej...aj keď som si vedomá pri tomto vyjadrení, že sa jedná o toho istého výrobcu
    lujza.j Pre mna nie lebo kupujem vodu nie mineralku...ja si citam.co kupujem....ak niekto nie... jeho problem.....ale mat tvoje starosti ak santovka robi aj pramenitu vodu ako ju maju nazvat?!

    Je označenie pramenitej vody Santovská klamlivým označením ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.