Zavrieť

Porady

bolesť hrdla

ako sa najrýchlejšie zbavím bolesti hrdla?!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    Pussybaby
    ja cmulam neo angin.. zatial nepomaha..
    Mne tie cukríky nijako nepomáhajú. Keď som mala zápal hrdla, používala som aj Jox sprey, ale ten je hrozne nechutný. Calciovy sirup tiež síce nic-moc, ale človek ho môže aspoň zapiť. Mne fakt rýchlo zabral.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Pridavam sa k vam chorym. Na hrdlo je dobre kloktat aj salviu. Ja uzivam aj calcium aj neoangin. Hrdlo uz sice preslo ale zasa ma trapi nadcha a kasel.
    V poslednom case som casto chora uz mi to lezie na nervy.

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    KvetkaK
    Pridavam sa k vam chorym. Na hrdlo je dobre kloktat aj salviu. Ja uzivam aj calcium aj neoangin. Hrdlo uz sice preslo ale zasa ma trapi nadcha a kasel.
    V poslednom case som casto chora uz mi to lezie na nervy.
    Ja som tiež tak dopadla . Hrdlo prestalo bolieť,ale pre zmenu mám nádchu. 10 rokov som nebola u lekára a teraz ma pomaly každý druhý mesiac bolí hrdlo.

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    Pussybaby
    ktoré z tých cukríkov su najučinnejsie..? nepomáha mi ani jeden..
    Len to s tými cukríkmi neprežeň. To sa tiež môžu zjesť len 1 alebo 2 denne.
    učtovníčka
    Ja by som pri opakovaných príznakoch nachladnutia doporučila zvýšený prísun dobrého vitamínu C na posilnenie imunity, lebo inak sa to bude opakovať pri
    každej príležitosti kedy pôjde nejaký vírus okolo. Sadne kde má dobré podmienky - a to nielen zmeny počasia ale aj stresy a napätie čo v našej profesii nie je nič mimoriadne.

    Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

    Ivana Š
    Skúste homeopatiká, ja mám s nimi veľmi dobré skúsenosti, moje deti majú často podobné problémy, niekedy sa vyhneme aj antibiotikám. Bežne dostať v lekárni, treba sa popýtať

    Soňurka je offline (nepripojený) Soňurka

    začiatočník v účtovníctve, amatér, nadšenec PORADY ...viac Soňurka
    Pripájam sa k tým homeopatikám, avšak tieto treba začať užívať hneď v začiatkoch.
    Ja mám dobrú skúsenosť s vitamínom C (1000mg), tiež najlepšie od náznaku začiatku choroby, na cmúľanie cez deň septofort. Výborný sprej alebo kloktadlo je aj TANTUM VERDE (odskúšané).
    Pri opakujúcich sa ochoreniach je veľmi dobrý WOBENZYM- Pozri AJ internetovú stránku. Je síce trochu drahší, ale pomáha (doporučené skúseným lekárom). Najlepšie je kúpiť najväčšie balenie - pre celú rodinu . Tiež je dobré nasadiť ho hneď v začiatku choroby, ale nie je to nevyhnutné. Môže sa brať aj preventívne.
    Prajem skoré uzdravenie

    Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

    Ivana Š
    Homeopatiká treba naozaj začať užívať hneď v začiatkoch ochorenia, ale naozaj sa mi oplatí mať ich doma v lekárničke, a hneď nasadiť, lebo syn je astmatik-alergik-so zníženou imunitou, každá nádcha je u neho problém, vyústi zápalom priedušiek a treba antibiotiká. Skúšam tomu predchádzať nielen pravidelnou liečbou od imunologičky, ale aj inými metódami, napr. tie homeopatiká, celkom sa mi to osvedčuje. Ale privítam aj ďalšie rady a skúsenosti.

    Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

    Eulalia
    Pokiaľ človek často chorľavie, je väčšinou oslabený imunitný systém a treba ho posilniť. Samozrejme, najlepšie vitamínami v prírodnom stave. Ale my sme mali minulý rok v zime v práci viacerí tieto problémy, v jednom prípade dokonca bol z toho zápal pľúc. Po vyšetreniach, ktoré sme si dali spraviť, sme zistili, že to bolo vďaka chlamýdiovým infekciám - práve tým, ktoré spôsobujú zápal pľúc. A pľúcni lekári svorne radili, že jediná možnosť je posilnenie imunity. Sú na to aj nejaké lieky, len si nepamätám, ako sa volajú. Táto zima, aj keď dlhá a mrazivá, mala na nás lepší vplyv, nebolo to také problematické.
    Možno sme už boli dostatočne imúnne....

    Čo sa týka homeopatík, mám veľmi dobré skúsenosti s Oscilococcinom, len ho treba začat brať ihneď pri prvých príznakoch chrípky. Jednu ampulku každých šesť hodín a zobrať aspoň 4-5 ampuliek. Nezabudnite, že homeopatiká treba dať rovno do pusy priamo z tubičky, nesmú sa dostať do styku napr. so spotenými rukami, to riedenie je také veľké, že by sa aj tá troška účinnej látky stratila.
    Naposledy upravil Eulalia : 19.06.06 at 20:17

    Michal1000 je offline (nepripojený) Michal1000

    Michal1000
    Najlepším liekom proti bolesti je prevencia. Sám o tom niečo viem,kedže mám dosť zníženú imunitu.Mám pár tipov.

    bonita je offline (nepripojený) bonita

    na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac bonita
    Kedze je zima, tak podam moju skusenost - niekde v teme bol prilozeny link na knihu o vitamine C. Asi v polke oktobra som si to pozrela, kupila 1000 mgramove cecko a zacala denne uzivat 3 tbl., pocas jedla. K tomu 2x denne 1 tbl. D cka / 400IU/, oba od ´Jamiesonu. Su tomu uz cez tri mesiace a este som nebola chora. tato davka je vraj davka preventivna. Samozrejme , v tychto dnoch na mna sada zrana vselijake to kychanie, hodim si c cko a do vecera ok. Vcera som mala zimnicu, teplotu 37,3 , dala som si 4 tbl. a dnes som ok.

    Kazdy rok som o tomto case mavala za sebou uz aspon dva tazke zapaly priedusiek / aj ako tuha fajciarka oslabena imunita/.

    To ranne kychanie a pocit prechladnutia prisudzujem tomu, ze celu noc som bez vitaminu.

    Minuly vikend mi tablety dosli, tak som mala dva dni pauzu a uz v nedelu ma bolela prava strana priedusiek.

    Pozrela som si prirodzene potraviny s obsahom C a myslim, ze cervena paprika ho ma viac nez citron a potrebovala by som zjest 2 kg denne, aby som tu davku do seba dostala.

    3000 mg je iba preventivna davka, pri chorobe treba ist na 5 -6 gramov, aspon kratkodobo. Vyskusajte a podelte sa so skusenostou.

    58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

    58vlasta
    Skôr ako vysoké dávky vitamínu C by som odporúčala viac ovocia a zeleniny, kyslej kapusty, ktorá obsahuje tiež veľa vitamínov proti takýmto zimným chorobám. Veľká spotreba vitamínov denne nie je účinná, pretože aj tak sa veľa vylúči močom. Telo si vezme len toľko, koľko spotrebuje. A cesnak je proti nachladnutiam...A tiež je dobré kloktať slanou vodou.

    bonita je offline (nepripojený) bonita

    na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac bonita
    Musim ti oponovat, lebo akekolvek mnozstvo zeleniny nepostaci na tu dennu davku 3mg. Nechem sa tu robit mudra, kedze to je info z tej knihy, co sem niekto hodil link, myslim v teme chripka. Ale ak pozijes vitamin C s jedlom, vyluci sa z tela male mnozstvo a este aj to ti lieci mocove cesty.
    Musim povedat, ze ho uzivam ozaj s jedlom a ked jem az poobede, niekedy si vezmem len dve alebo iba jdenu tabletu. Za to som dostala v pondelok strasne silnu nadchu, ze nos mam na konci totalne vysuseny a vysuchany, hned som dodrziavala davkovanie, dala som si denne aj 4 x 1000 mg tabletu a v stredu vecer uz bolo po nadche. Tuto zimu som okrem tejto nadchy este nebola chora a to sa mi este nikdy nestalo.

    Ja som si tu pc knihu precitala, riadim sa podla nej a po par mesiacoch len referujem ako som dopadla. Dokonca ma prestala bolievat lava oblicka. Nie som ani lekarnik , ani nic podobne, takze nemam dovod nieco propagovat - leda tak dobru skusenost.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Niekedy pomože dobre omastená CESNAKOVÁ topinka, zapíjaná teplým bylinkovým čajom.

    Pravda len ako prevencia !

    Ak už vystupili teploty ,treba deň dva poležať piť veľa čaju + antipyretikum , ak aj po 3 dňoch teploty pretrvávajú potom treba navštíviť lekára.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    bonita Pozri príspevok
    Musim ti oponovat, lebo akekolvek mnozstvo zeleniny nepostaci na tu dennu davku 3mg. Nechem sa tu robit mudra, kedze to je info z tej knihy, co sem niekto hodil link, myslim v teme chripka. Ale ak pozijes vitamin C s jedlom, vyluci sa z tela male mnozstvo a este aj to ti lieci mocove cesty.
    Musim povedat, ze ho uzivam ozaj s jedlom a ked jem az poobede, niekedy si vezmem len dve alebo iba jdenu tabletu. Za to som dostala v pondelok strasne silnu nadchu, ze nos mam na konci totalne vysuseny a vysuchany, hned som dodrziavala davkovanie, dala som si denne aj 4 x 1000 mg tabletu a v stredu vecer uz bolo po nadche. Tuto zimu som okrem tejto nadchy este nebola chora a to sa mi este nikdy nestalo.

    Ja som si tu pc knihu precitala, riadim sa podla nej a po par mesiacoch len referujem ako som dopadla. Dokonca ma prestala bolievat lava oblicka. Nie som ani lekarnik , ani nic podobne, takze nemam dovod nieco propagovat - leda tak dobru skusenost.
    Suhlasím s používaním vitamínových prípravkov ja používam CF, ale to len sporadicky.
    Proti prechladnutiu okrem C-1000 je treba užívať aj zinok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.