Zavrieť

Porady

Žiadosť o určenie výšky zrážok zamestnávateľom pre spoločnosť poskytujúcu spotrebiteľský úver

Obdržala som žiadosť o potvrdenie informácii o TPP zamestnanca, ktorý si neplní svoje povinnosti splácania úveru spoločnosti, ktorá mu poskytla úver. Okrem štandardných údajov, ako začiatok PP, trvanie PP, čistý príjem, atď. požadujú aj potvrdenie o možnosti uplatnenia zrážok zo mzdy dohodou podľa 551 OZ, kde chcú od zamestnávateľa určenie možnej mesačnej sumy na zrážanie. Nestretla som sa s takýmto niečím v mojej 10 ročnej praxi mzdovej účtovníčky. Z akého titulu mám určovať, alebo vypočítavať výšku možnej zrážky pre spoločnosť, ktorá mu poskytla pôžičku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Zdenka6 to mi je jasné, moja otázka však smeruje na povinnosť určenia výšky zrážok. na tlačive odo mňa vyžadujú aby som im ja určila výšku zrážok, ktorú mu oni následne dajú na dohodu o zrážkach a pošlu pravdepodobne späť zamestnávateľovi už na výkon zrážok. Príde mi to scestné.
    willma nie sú exekútor - môžu si akurát pískať
    ivka70 Ak nemaju suhlas od zamestnanca, ty im ani nemozes poskytnut take osobne udaje
    Zdenka6 :-)
      zbaliť

    Žiadosť o určenie výšky zrážok zamestnávateľom pre spoločnosť poskytujúcu spotrebiteľský úver

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.