Zavrieť

Porady

Prestavba bytového jadra povolenie

Dobrý deň!
Mám v úmysle prerábať bytové jadro. Dočítala som sa že ak nejdem zasahovať do nosných konštrukcií a meniť charakter pôvodnej kúpeľne tak nepotrebujem žiadne povolenie. Teraz má však všetci staršia že okrem povolenia potrebujem aj statika a všetky povolenia a nahlásenia na xy úradoch. Umakartove jadro chcem meniť za ypor. Veľkosť kúpeľne a wc ostáva zachovaná aj dvere budú na pôvodnom mieste. Potrebujem teda vsetko nahlasit a aj toho statika alebo nie? Dakujem za odpoved
Naposledy upravil Nusko : 20.05.16 at 11:15 Dôvod: Preklep pri pisani
ivka70 prestavka ci prestavba?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času
bubkoch v clanku je uvedene trocha nepresne tvrdenie
"Robotníci môžu začať pracovať až vtedy, keď máte v rukách oznámenie stavebného úradu, že proti rekonštrukcii nemá námietky."

robotnici mozu zacat pracovat aj skor, ale mozu vykonavat len take cinnosti na ktore sa nevztahuje ohlasenie ... napr. mozu zacat vymenou rozvodov, s vytrhavanim povodnej podlahy, mozu vyhodit umakartove jadro a pod. ...

piccolo222 je offline (nepripojený) piccolo222

piccolo222
my sme skoncili prerabku tento tyzden...ohlasovali sme to len na bytovom kde si vyziadali na papieri nakresleny podorys..na zaklade toho vydali povolenie...pokial nezasahujes do nosnych priecok malo by to byt bez problemov...ak budes mat vyjadrenie z uradu tak si domovnika nevsimaj dementi su vsade...

sito je offline (nepripojený) sito

sito
Bežne to robia vlastníci bez akýchkoľvek povolení.

Keď ja som, tak som aj statika, cez plot mi to spravil za 500 Sk. aj správca potom súhlasil. Ak máte zaplombované vodomery na oboch stranách, prípadne chcete vymeniť ventily uzáveru rozvodu vody do bytu, treba správcu, oznámiť mu, aby prišiel vodomery od plombovať a zapísať stavy vodomerov.
3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
Nusko To viem že to väčšinou všetci tak robia,len ja mám akčného domovníka ktorý nemá lepšiu zábavu ako sledovať a nahlasovat! Vodomery sú nedávno menené a vlastne celé stupačky sú menené s tým nebudem nič robiť. Len neviem či sa ypor posudzuje ako odľahčený materiál a ci neváži omnoho viac ako to umakartove monstrum.
sito No, keď máte takého vola, hovädo, tak súhlas statika, správcu a zaniesť na stavebný úrad v mieste bydliska, prípadne obvodného. Jasne, že nič. Ale, na tie vodomery si musíš napojiť svoj rozvod vody v byte. A máš zaplombované obe šróbenia jednou plombou, tak musíš požiadať o jej odstránenie. Ak nemáš zo svojej strany plombu, nemusíš.
Nusko Dik za info!
  zbaliť

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

bubkoch
za podmienok v otazke nepotrebujes povolenie, nepotrebujes statika, nepotrebujes suhlas ostatnych vlastnikov ...
potrebujes to iba na prislusnom urade ohlasit a pockat na vyjadrenie.

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Katy a R
ja pripojím moju skúsenosť pri výmene jadra - myslela som, že stačí ohlásiť na MU.
Lenže tam ma veľmi "potešili" - a chceli aj statika . (stálo to 50 eur). Správca - bytové družstvo aj súhlas okolitých vlastníkov bytov (80%). Po skončení - aj revízna správa na elektriku.
takže budeš musieť asi rešpektovať, čo ti povedia na tvojom MU.
samozrejme - že si to ľudia robia bez akýchkoľvek povolení ... a dakedy aj so zásahom do nosných konštrukcií.
sito Katy, veď Ty to máš o 90 % lacnejšie, toho statika, Ty 50, ja 500

Ale, to bolo pred 12 rokmi. Dnes, verím, že aj tu revíziu, aj 51 % spoluvlastníkov môže požadovať správca, tak vyžaduje zákon, bytové družstvo nie je zákon.

roman876 je offline (nepripojený) roman876

roman876
Dobry den,

my ked sme menili jadro, nikde sme to neoznamovali. Pokladal som to za udrziavacie prace na ktore nie je potrebne oznamenie. (opravy a výmena nepodstatných stavebných konštrukcií, najmä vnútorných priečok, omietok, obkladov stien, podláh a dlažby, komínov, okien, dverí a schodišťových zábradlí,).

Prestavba bytového jadra povolenie

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.