Zavrieť

Porady

zamestnanec soc. poisťovne- nárok na invalidný dôchodok

Má zamestnanec soc. poisťovne nárok na invalidný dôchodok pri závažnej diagnóze,ktorá mu neumožňuje vykonávať povolanie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nevidim ziadny rozdiel medzi zamestnancom Socialnej poistovne a inym zamestnancom.
    Narok na ID je mu rovnako schvalovany, ak on poziada a to ,ci ma odpracovane potrebne roky uz musi pozriet podla zakona.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R ivka ja vidím - je pri zdroji, mal by byť lepšie informovaný, ako ostatní ... či ??? (hádam len nemajú nejaké "vnútorné" usmernenia?
    Valika1993 veď to...každý sa pozerá na to,že keďže je to zamestnanec soc.poisťovne,tak je hneď podozrenie "že si to vybavil" a preto,aby verejnosť nemala námietky ,tak vraj zamestnanec soc.poisť. inv. dôchodok nedostane,aj keby mal odťaté obe ruky aj nohy...pripadá mi to "nenormálne"
    Katy a R posudzovanie je určite do nejakej miery subjektívne ... ale zase ak je tam diagnóza - zákon nepustí ... a odvolať sa môže každý - dokonca je plno poistencov, ktorí sa súdia o ID so SP .
    ivka70 Zakony platia pre vsetkych, ani zamestnanec SP nema moznost ovplyvnit komisiu atd.
    Soňa K Taký blud som už dávno nepočula.
      zbaliť

    zamestnanec soc. poisťovne- nárok na invalidný dôchodok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.