Zavrieť

Porady

Ako reklamovať mobilný telefón predajcovi do Číny?

Dobrý deň,

Chcem Vás požiadať o pomoc.
Zakúpil som si mobilný telefón cez portál Aliexpress ktorý funguje rovnako ako ebay. Telefón mi došiel v poriadku, prijatie som potvrdil a predaj cez portál tým pádom skončil. Po mesiaci sa ukázal ako chybný. Dal som ho do opravy a opraviť ho nevedia (chyba hardwaru a jeho oprava by stála ako samotný mobil) čiže mi ostáva ho jedine reklamovať s tým, že chcem svoje peniaze späť. Preto sa chcem opýtať:
- Ako to je s posielaním zásielok mimo schengenský priestor? Teda do 3. krajín ako je napr. Čína. Existuje niečo osobitné pre tento druh zasielania?
- Ako postupovať pri reklamácií priamo s predajcom? Je nejaký všeobecne zaužívaný postup?
- Ako sa môžem brániť resp. mám nejakú právnu ochranu?

Za každú radu Vám vopred ďakujem.
Naposledy upravil Kubish : 30.05.16 at 18:36
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kubish Je potrebné to posielať späť do Číny?
    misoft Pravdepodobne hej. Keď to tu nevedia opraviť, servis tu nemajú.... Poučenie - mobily, tablety a iné elektronické čačky od číňanov NEKUPUJ.
    Kubish Týmto krokom to nebude fungovať. Ubehlo príliš veľa dní.
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Všetko nájdeš na príslušnej stránke ...
    AliExpress Information
    About AliExpress, Site Map, Online Shopping, Buy, My Orders, Help Center, Customer Support, AliExpress Seller Center, Mobile Site
    http://www.aliexpress.com/
    -----------------------------
    Prvú chybu si urobil už tým, že si si ho kúpil.
    Druhá bola tá, že si ho dal do opravy.

    Za zaslanie si zaplatíš podľa príslušných tarif prepravcu. Ak bude reklamácia uznaná, poštovné dostaneš späť.
    Kubish čiže oprava môže mať vplyv na reklamáciu?
    buchač Nuž, pravdupovediac som ešte nič nereklamoval. Ide aj o to, že takéto mašiny si práve kvôli reklamácii nemienim objednať.

    Ale ak by sa niečo vyskytlo, tak neriešim opravou u nás, ale okamžite posielam nazad.

    Taserda je offline (nepripojený) Taserda

    Taserda
    To HW čo potrebuješ si objednaj od číňanov a daj vymeniť. Prezraďte čo to je a značky, alebo či nie je dakde u nás na predaj na ND rovnaký telefón.
    Kubish Jedná sa o telefón Oneplus X

    Ako reklamovať mobilný telefón predajcovi do Číny?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.