Zavrieť

Porady

Kurier - dorucovanie na poschodie

Je povinny kurier odovzdat zasielku na 1 poschodi? alebo iba na prizemie?
Naposledy upravil ivka70 : 24.04.17 at 13:47
23 komentárov     zbaliť
veronikasad na doručovaciu adresu, ak je uvedené číslo bytu, tak k dverám bytu.
misoft Kuriér je LEN prepravca zásielky z bodu A (miesta, kde mu to odovzdaju) do miesta B (miesta, kde mu to preberú). Nie je povinný sťahovať, resp. prenášať napr. do X-tého poschodia (lebo prijímateľ to od neho chce). Pokiaľ odosielateľ ZAPLATÍ za doručenie až k dverám prijímateľa (a to musí byť na zásielke tiež uvedené - nebude predsa v 14-poschodovom baráku chodiť od dverí k dverám a hľadať!) - tak to doručí.
Treba si uvedomiť ešte jeden fakt - kuriér často doručuje na dobierku - teda má hotovosť, ďalej vo vozidle môže maž ešte ďalšie zásielky, za ktoré zodpovedá. Preto doručovanie až k dverám sa pripláca. Veď si spomeňte na prípady, že kuriér doručoval zásielku a medzitým mu káru vykradli.
veronikasad Dušan, na zásielke je doručovacia adresa, vrátane čísla bytu. Ak si pre ňu neprídem pred vchod, čo s ňou urobí ?
veronikasad Prečo s doručovaním zásielok až do bytu nemá problém kurier Slovenskej pošty ?
misoft Zlatá moja... číslo bytu môže byť, ale bolo to i tak prezentované, že doručiť až do bytu? Kuriér ma na sprievodnom liste k zásielke všetky údaje a pokyny. Okrem toho - komerčné doručovacie firmy si pýtajú i tel. číslo (kontakt) - tak by zavolal, že je dole so zásielkou.
A za ďalšie..... kuriér niekedy sedí vo vozidle niekoľko hodín, musí lietať od adresy k adrese a aby ešte behal na X-té poschodie a potom znova na Y-té poschodie.... nechceš trochu málo od kuriéra?
O doručovaní prostredníctvom Sl.pošty - že až do bytu? Je to poštová služba.... a keď nebudeš doma, tak ti žltý lístoček nechá v schránke a potom si to nesieš z pošty osobne.
veronikasad Písala som dotaz do GSL, ak odpovedia - priložím sem. Negatívnu skúsenosť s kurierom mám len jednu - vtedy som kontaktovala dodávatela zásielky a na expedícii mi bolo oznámené, že kurier je povinný doručiť zásielku na doručovaciu adresu (vraj sú o tom informovaní) - teda do bytu ...
veronikasad Ja som žiadala len o odnesenie veľkej krabice (nie moc ťažkej) ku dverám výťahu. S veľkým frfľaním to nakoniec urobil, ale pokazil mi celý deň. Bola som vtedy pár týždňov po operácii ...
arizona Ja som minuly rok k vianociam chcela jednej pani kupit darcek, malu chladnicku,ktoru som potrebovala dodat nielen na adresu,ale priamo na 5.poschodie jedneho penzionu.V tom penzione bol vytah,podotykam. Eshopov milion,ale ked som zadala dotaz, co potrebujem, ze som ochotna doplatit za tuto sluzbu,tak ma vsetci odmietli, ze tuto sluzbu neposkytuju. Nakoniec ma potesila sprava od eshopu Okey, ze ano da sa. No, zial,tuto sluzbu je treba objednat priamo v obchode,osobne.Ja som bola v zahranici,pisala som im aj mail, ze sa nemozem osobne dostavit,ze im zaplatim za tuto sluzbu vopred a bla,bla...Odpoved..neda sa, iba osobne. Skoro ma porazilo!!! Nenasla som jediny eshop,ktory by bol ochotny aj za priplatok zorganizovat dopravenie tej malej chladnicky hore vytahom na 5.posch.
alaya1 to sa teda cudujem, nakolko NAY nosia bezne zasielky do bytu, dokonca aj elektriniku zapoja a bez priplatku.
veronikasad Ala, bavíme sa o kurierskej službe, nie predajcov elektroniky a nábytku s vlastnou dopravou
alaya1 Odpovedala som arizone, ona pisala prave o tomto.
arizona dik za tip, dobre vediet do buducna
Dáša_ no búchač, absolutne nechápem teba, prečo sa ti zdá, že to nesúvisí. povodna otázka - donesie kurier ku dverám - pridaná skúsenosť, že žiadna prepravka nechcela donisť chladničku ku dverám - daľšia skúsenosť, že nay aj zapojí. Takže stále v pohode. Že by nechápeš, ako to súvisí s témou, to je tvoj problém.
misoft Záleží od spoločnosti. Kuriérske služby poskytujú doručovanie k dverám (vo väčšine prípadov) za poplatok. Obchody (Nay, Okay, s nábytkom) niekedy s odvozom až do bytu (tiež za príplatok, prípadne už v cene tovaru). Ale NIE JE to pravidlo! Je to dobrá vôľa a služba navyše. Povinnosťou kuriéra je doručovanie až do prebratia na mieste na to dohodnutom (ak do bytu - za príplatok), úlohou obchodu je predaj (nie doručovanie).
alaya1 Dáša - ja som reagovala na koment arizony - neviem, preco sa vlakno nezobrazuje tak, ako sa ma zobrazovat.
arizona (Včera 21:58) ....."Nenasla som jediny eshop,ktory by bol ochotny aj za priplatok zorganizovat dopravenie tej malej chladnicky hore vytahom na 5.posch. ".. - .tak som odpisala na tento koment , ktory pojednava o eschpe, nie o kurierovi.-
misoft
>alaya1 > po druhom vnorenom komentári už zobrazuje len podľa časov - nevytvára sa ďalšie "vnorenie".... len technická poznámka.
Dáša_ alaya, mne to je jasne, ja som prečítala diskusiu postupne, ako pribúdala. Len tusim poniektorí chlapi majú problém chapať. podla mna si presne k teme reagovala a arizona tiez pochopila.
buchač Dáša_ (Dnes 12:31) alaya, mne to je jasne, ja som prečítala diskusiu postupne, ako pribúdala. Len tusim poniektorí chlapi majú problém chapať. podla mna si presne k teme reagovala a arizona tiez pochopila.
======================
Prechádzajúce príspevky som vymazal...to nemalo už význam... ALE na citáciu zareagujem.

1. ALE šak povedz, že nechápu buchač a misoft.
2. ALE šak zadanie je o kuriérskych službách a nie o službách - dovozu konkrétneho obchodu.
3. ALE rád sa nechám poučiť od "technických" osôb...niečo na spôsob takých, čo ani elektroniku zapojiť nevedia...a potom sa čudujú, že nechápeme pre nás veľmi ľahko pochopiteľné, no iní nechápu ani len ten rozdiel medzi A a B.

PCHE...debata o dvoch veciach.
Žabinka zle položená pôvodná otázka, z ktorej sa nedá určiť o aké kuriérske služby ide.. takže pravdu majú v podstate "obe strany".. spoločnosti typu NAY, PLANEO ELEKTRO, OKAY, a ďalšie, zaoberajúce sa predajom elektroniky, nábytku, apd, majú vlastných dopravcov, doručia zásielku až do bytu, obvykle ak je možné vynesenie na poschodie výťahom, býva to zdarma, ak treba nosiť ručne, tak majú cenník podľa poschodí.. klasické kurierske spoločnosti typu DHL, UPS, GEIS, GLS, doručujú obvykle k vchodovým dverám, nie bytovým, a treba si ísť zásielku prevziať dole..
misoft Žabík... veď celý čas tu o tom točíme, len niektorým to akosi nedošlo.
Dáša_ ... nuž - my sme to pochopili, kto na koho reagoval, len osoba, na ktorú sa reagovalo, zle pochopila.

Alebo žeby sa mi zmenšilo IQ? Asi do servisu na kompresiu múdrosti pôjdem....
alaya1 Zabinka, ja som len odpovedala na koment arizony, aj som to uviedla v citacii, nezaoberala som sa otazkou. Arizona v komente pisala o chladnicke z eschopu, ze mala problem s vynesenim na 5. pschodie, tak som komentovala jej koment, ze v NAY to problem nie je. Na otazku som ja nereagovala:
Žabinka veď ja nekomentujem, kto čo správne napisal.. len som napísala že aj to je pravda, aj druhé je pravda.. ja som neodpovedala na pôvodnú otázku, lebo na tak položenú sa ani nedá jednoznačne odpovedať..
alaya1 Zabinka, rozumiem, ani ja som neodpovedala na povodnu otazku, ale na koment o OKEY eschpe.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Pozri si napr.web stranku daneho prepravcu. Vacsinou maju napisane, ze ich povinnostou je zlozit zasielku pri 1. dverach.
    Takze vchodove dvere do bytovky sa daju povazovat za 1.dvere

    Niektore spolocnosti ponukaju aj dodanie priamo do bytu, za priplatok

    Hlasovalo 8 pouzivatelov

    Užitočné (8)
    Kabaka123, Katy a R, Kvaka, Anika61, terezamaria, bubkoch, afrikánka, Mária27
    8

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Keby sa ešte niekto pýtal, tu je odpoveď kurierskej spoločnosti GSL ( Myslím, že platí aj pre ostatných dopravcov pri doručovaní súkromných zásielok.) :

    Dobrý deň,

    pri doručovaní našich balíkov majú kuriéri povinnosť balíky doručiť k uzamykateľným dverám príjemcu. V prípadne obytných domov sa jedná konkrétne o dvere bytu príjemcu.
    Kuriér môže požiadať príjemcu, aby si po balík zišiel k vchodovým dverám. Príjemca však tejto žiadosti nemusí vyhovieť a potom platí, že má kuriér doručiť balík k dverám bytu.

    S pozdravom / Best regards
    ...
    Customer Service Representative
    GLS Europe East
    GLS General Logistics Systems Slovakia s.r.o.
    Lieskovská cesta 13, 962 21 Lieskovec
    Slovensko / Slovakia

    Tel: +421 45 524 25 00 alebo 18585
    Naposledy upravil Mária27 : 07.03.23 at 14:12

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Mária27, korela, karakul, alaya1, 912, Katy a R
    6
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Hm...takže príklad na to doručovanie k dverám bytu.
    (Vravím o kuriérskej službe a nie o nejakej NAJKE...to aby aj nechápavé osoby pochopili)

    Nie raz som čítal (aj na Porade) tie názory na zabezpečenie bytového domu voči nezvaným.
    Ide tu o to, že niektoré sú jak nedobytné pevnosti...
    Pokiaľ sa jedná len o ten čip, tak majiteľ bytu dotyčnej návšteve otvorí dvere bzučákom. Von už nie je problém.

    Ale ak ide o iný prípad, že vchodové dvere do domu na čip alebo zamknuté? Poschodia k jednotlivým sekciám bytov podobne. Takže bez majiteľa bytu sa proste návšteva z baráku jednoducho nedostane.
    Keby som to nevidel na vlastné oči, tak neuverím.

    Takže ako sa má vlastne zachovať kuriér ???
    Myslím si, že pokiaľ sa jedná len a len o nejakú menšiu zásielku, tak príjemca by nemal mať problém zbehnúť dole a prevziať si balík a či obálku.
    Ak problém má, nuž nech pobehuje hore - dole jak jojo.....a bez nejakej urážky konštatujem, že takýto jedinec proste nie je normálny.
    veronikasad Juraj, nerieš zabezpečenie byť.domu. Mňa vytočilo, že mi kuriér zhodil veľkú krabicu uprostred chodníka a nebol ochotný ju odniesť k výťahu. Tvrdili ste mi, že to nie je jeho povinnosť a ako vidíš je. Niekedy si ich moc hyckame... Pre malé zásielky si chodím pred vchod.
    buchač veronka moja ...

    Toto už nie je o kuriérskej službe ako takej.
    Tento Tvoj konkrétny príklad je o samotnom jedincovi.
    Ak by došiel iný kuriér (tá istá spoločnosť), tak by si bola možno prekvapená, že chlapec je veľmi ochotný.
    bubkoch a to na zaklade coho zase usudzujes ze to "platí aj pre ostatných dopravcov pri doručovaní súkromných zásielok" ???
    veronikasad Žeby som ešte napísala na SOI, aby sme to mali čierne na bielom ?
    bubkoch skus .,.. lebo zatial tu vypisujes len blbosti
    veronikasad odpoveď GLS je podľa teba blbosť ?
    bubkoch nedokazes citat s porozumenim ? pisem ze TY pises blbosti, nie GLS
    veronikasad Odpovedala som na "blbosti" buchača. Komentáre pod prvým príspevkom zmazal, tak sa ti možno tie moje komentáre zdajú ako blbosti.
    bubkoch hore si opakovane pisala: "ak je uvedené číslo bytu, tak k dverám bytu." co je blbost z coho ta usvedcuje aj odpoved GLS ... z odpovede JEDNEJ kurierskej sluzby vyvodzujes zaver ze to plati pre vsetkych, co je tiez blbost, na otazku na zaklade coho tak usudzujes neodpovies ...
    tak bud maju kurierske vseobecne danu povinnost prist az ku dveram alebo to zavisi od prepravnych podmienok jednotlivych sluzieb ... ale od nejakeho cisla bytu tá povinnost vobec nezavisi
    veronikasad Citujem z odpovede GLS : "Príjemca však tejto žiadosti nemusí vyhovieť a potom platí, že má kuriér doručiť balík k dverám bytu."
    bubkoch a co tou citaciou chces povedat ?
    buchač veronikasad (Dnes 18:51) Odpovedala som na "blbosti" buchača. Komentáre pod prvým príspevkom zmazal, tak sa ti možno tie moje komentáre zdajú ako blbosti.
    ========================
    No nič..keď blbosť, tak blbosť.

    Pri najbližšej dodávke balíčka si na to posvietim.
    Takže od auta cez bráničku ku dverám chalupy bude musieť prejsť tých 10-12 metrov...
    Ak mi nedodá kuriér balík až ku dverám, tak mu hneď valaškou zatnem do chrbta
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    pozrela som jednu kuriersku firmu - tak dám sem pre info: http://www.kurierske-sluzby.sk/cennik
    Ceny za doplnkové služby:
    Názov služby Hodnota dobierky Cena služby
    Dobierka nezáleží 1 €

    Názov služby Hodnota zásielky Cena služby
    Poistenie zásielky do 33 000€ 0.00 €
    nad 33 000€ Poistenie je možné len do 33 000€

    Názov služby Cena služby
    Telef. notifikácia príjemcovi pred doručením 0.66 €
    TOP Comfort Vynesenie zásielky na poschodie za aktívnej pomoci príjemcu 18€
    TOP Comfort Plus Vynesenie zásielky na poschodie bez asistencie príjemcu 36€

    ešte moja skúsenosť - kurier väčšinou čaká pri aute - ľudia z okolitých vchodov si prídu sami (hlavne Sl. pošta, aj GSL). Jeden (Gies P) mi donesie ku vchodovým dverám bytovky (máme to hore schodmi).

    ivo_b je offline (nepripojený) ivo_b

    ivo_b
    Mne dnes kurier vyslovene do telefonu povedal, ze ak nezidem dole k vchodovym dveram, zasielku mi nedoruci. Pisal som do GLS a musim povedat, ze boli promptni, do 5 minut mi odpisali toto:

    Dobry den p. xxxxx,

    Kurier je povinny dostavit sa pred prve uzamykatelne dvere, v pripade bytoveho domu su to dvere bytu.

    Dakujeme.



    S pozdravom / Best regards

    xxxxx
    Customer Service Representative

    GLS Europe East
    GLS General Logistics Systems Slovakia s.r.o.
    Lieskovská cesta 13, 962 21 Lieskovec
    Slovensko / Slovakia
    Naposledy upravil ivo_b : 24.04.17 at 14:11
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 Az na to ,ze prve uzamykatelne dvere v pripade bytoveho domu su vchodove dvere bytoveho domu .....
    ivo_b Prve uzamykatelne dvere, v pripade bytoveho domu su to dvere BYTU. Pani zo zakaznickeho servisu mi potom este pisala, ze ak jej dam cislo balika, upozorni konkretneho kuriera na jeho chybu.
    ivka70 Nam minule dorucoval iny kurier, mali fixny termin dorucenia , v dany den mali zasielku u seba v nasom meste - a nedorucili . A pani zo zakaznickeho servisu sa dusovala ,ze to bola ich chyba a uz sa to nestane a ze vybavi u dispecera, aby to doniesli. Kurier na druhy den prisiel a skonstatoval, ze to tak robia pravidelne, ze to, co k nim pride o 6,00 uz v ten den nerozvezu, az na druhy ... aj ked nakladku robia o 8,00 Takze to co ti povie pani na servise moze byt len rovnake uchlacholenie nahnevaneho zakaznika, a nic z toho
      zbaliť

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Jedna moja skusenost je taka, ze kurier zasielku doniesol na terasu a nechal tam. Prevzatie zrejme podpisal sam.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    korela Mne podobne, GLS nechalo menší elektrospotrebič u tretích susedov (ruských nájomníčok v RD), vôbec som ich nepoznala, balík mi priniesla po troch dňoch suseda medzi nami. Odvtedy nikdy neplatím za tovar dopredu kartou, ale iba na dobierku a v hotovosti. Pre istotu. Ja nemám dobré skúsenosti s GLS, DPD úplne v pohode vždy a všetko, aj iné fy.

    Čo sa týka vyslovene ešte kuriér. služby, už neviem, o ktorú firmu išlo, boli ochotní prevziať a doručiť biol. materiál do labaku polikliniky do určitej hodiny, ani sa ma nepýtali, o ktoré poschodie ide, takže žiadne prvé vstupné dvere a nedajbože vrátnica. A žiadna premrštená cena.
    misoft U biolog. materiálov majú povinnosť to doručiť až k zákazníkovi. Inak ako bolo písané - po prvé zamknuté dvere.
    arizona Ja si svoje baliky posledne mesiace nachadzam v zahrade :-P ...ale po dohovore so soferom. Objednavam pravidelne konzervy a granule pre zvierata cez net.Ale v poslednom case pomenili soferom trasy,takze k nam chodieva doodbeda,casto nie som doma. Takze sofer podpise za mna a prehodi baliky do zahrady. Super sluzba :-) Len som musela sipove ruze pri plote zostrihat nakratko,aby mu nevykriabali oci :-P
      zbaliť

    kuriers je offline (nepripojený) kuriers

    kuriers
    Kurier je povinny doručiť zásielku po prvý uzamikatelný vchod. To znamená v paneláku po vchodové dvere pri rd k bránke,... dokonca zásielky nad určitý hmotnosty limit (15- x kg, v závislosti na obchodných podmienkach kurierskej spoločnosti) si je ADRESÁT POVINNÝ VYLOŽIŤ SÁM z kuriérovho auta. Ak Vám to doručuje az do bytu tak buď Vás už pozná a Vie že tým zabije menej času ako keby Vás mal čakať, ste mu simpatická, alebo, ... ...jeho to behanie raz prestane baviť keď ho pár krát sekne v krížoch a určite to nieje jeho povinnosť! ... Priemerný kurier má priemerny čas na jedneho zakaznika tak 3 minuty, ak chce vidieť v daný deň svoju rodinu, alebo stihnúť aj niečo iné ako doručovanie balíkov!!! Konkrétne informácie o povinnosti kurierov nájdete na stránkach konkrétnych kuriérskych spoločností ktoré sú verejne dostupné a nie na fórach!!! Prosím Vás nerobte tu zo svojho názoru niekoho povinnosť! PS: diakritiku a Váš názor mám v p*** klikol som sem úplným omylom a rozčúlili ma tu názory niektorých ludí, ktoré sú dost podobné ako tie, mojich dneštný zákazníkov vďaka ktorým som prišiel pred chvilkou domov je 20:00 a pracujem od 6:00!! inak ma tá práca celkom baví ...

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (1)
    vicktor
    Neužitočné (1)
    Komentár, nie odpoveď (2)
    -2
    lujza.j Ta sa vydychaj.....daj si nieco na upokojenie....naco tu pises..ked nazor tu mas v Pí...
    kuriers A o službe sa treba informovať pred, tým ako sa ju rozhodnete využiť. Službou myslím doručenie zásielky. Pr.: Ani v banke by ste nežiadali o úver keby ste nevedeli aký je tam úrok, mesačná splátka, doba splatnosti ... alebo iné podstatné informácie .... Takže taketo hejtovanie kurierov je to isté ako keby ste sa sťažovali že ste preplatili viac krát požičku ako ste mali. Pritom ste ju splatili podla podmienok ktoré ste podpísali a banka ich dodržala...

    Kurier - dorucovanie na poschodie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.