Zavrieť

Porady

clo z tretich krajin

Zdravim, najde sa tu niekto zbehly a poradi, ake je clo na modulove drevodomy -dovoz z tretich krajin? ci je vyhodnejsie preclit len vseobecne material na dom samostatne , alebo hned cely dom ako skladacku? v sazobniku som nic nenasiel. prosim relevantnu odpoved, nie odpoved ze nastuduj si colny sadzobnik. vopred dakujem za ochotu od niekoho, kto sa v tom vyzna.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Podla mna by si si mal prestudovat colny sadzobnik este raz
    9406 00 - Montovane stavby - clo vseobecne 2,7%
    Drevo je v kapitole 44. Nespracovane drevo je vacsinou bez cla (okrem exotickeho dreva).
    4409 - Sem patri profilovane drevo, tiez bez cla. (opracovane, ryhovane, drazkovane atd...)
    4418 - Vyrobky stavebneho stolarstva, kde clo je rozne o 0 do 6%.

    Ak by som chcel mat klud a pokoj, tak zaradim to tam, kam to patri a zaplatim clo vo vyske 2,7% a nevystavujem sa rizika pripadnej pokuty, ak neskor si niekto uvedomi, ze to nebolo spravne zaradene...
    cocker.ba nejak mi to uzlo, v colnom sadzobniku sa hrabem mozno raz za 2-3 roky a clovek proste nevie co ma pod cim hladat.
    dik za pomoc.preto som vedel, ze potrebujem odbornika, ktory vie co ma hladat. ja som hladal montovane domy a modulove domy.
    Consultix Aj nabuduce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.