Zavrieť

Porady

Zamestnávateľ je povinný platiť ZP ?

Dobrý deň,

zamestnávateľ pri dohode je povinný platiť ZP?Na ZP mi bolo povedané že som dlžná za rok do ZP. Môj Zamestnávateľ ma prihlásil na 1 max 2dni v mesiaci pritom sa porušil zákon a namiesto 2ch hodín som pracovala 12.hod. 15.dní.Dôkazi o práci nemám a zamestnávateľ dal ruky preč.Ja som si mala platiť sama ZP mi bolo povedané od zamesnávateľa .

Ďakujem
Naposledy upravil adalokocka : 30.06.16 at 04:38
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Aku dohodu si mala uzatvorenú? Odmenu si dostala kes bez vyplatnej pásky?
jslancik to vieš, bola doba kešu...
adalokocka Vám sa nedajú posielať súkromné správy?
ivka70 tu sa radi verejne a niektori poradaci maju SS blokovane, prave preto, ze ich stale niekto kontaktoval namiesto zadania otazky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak ta zamestnavatel prihlasil na 1-2 dni v mesiaci, islo o dohodu s nepravidelnym prijmom a naozaj ta mal prihlasit len na tie dni.
    Neslo o ciernu pracu, len tak je nastaveny zakon o zdravotnom poisteni.
    Zvysok dni si musis zaplatit sama.



    https://www.vszp.sk/platitelia/tlaci...amestnavatela/
    Osoby poberajúce príjmy v nepravidelných intervaloch, resp. po skončení pracovného pomeru

    - zamestnávateľ ich prihlasuje a odhlasuje iba na jeden deň a to v posledný deň kalendárneho mesiaca, ktorý predchádza mesiacu, v ktorom dochádza k vyplateniu príjmu, pričom prihlásenie a odhlásenie sa vykoná v jeden deň
    Naposledy upravil ivka70 : 22.06.16 at 08:08
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    adalokocka dakujem mna prihlasovala ktorýkolvek den v mesiaci 15,19, atd nie na konci,ale ak sa počíta aj to že od 15.3.som bola odhlasena do 13,4,potom zas na 2dni tak potom je to skoro mesiac odhlasená
    veronikasad Výplatnú pásku si si nekontrolovala kolko máš vykázaných hodín ?
    adalokocka Táto osoba ani netuší čo je to myslím Ja ani len zmluvu doma nemám a ked som si ju raz pýtala odpoved bola mám ju v kancli ked by prišla dáka kontrola
    veronikasad Tak jej tú kontrolu pošli. Tu je bezplatná tlf. linka na nahlasovanie čiernej práce

    https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j...-KY-qGxigil7mA
    expeeert Len tak do budúcna, zmluvu/dohodu by si mala podpisovať dvakrát, jedna by mala ísť tebe a druhá ostane zamestnávateľovi v kancli.
    adalokocka Dohodu o pracovnej činnosti už mám bola som si ju pýtať zaujímavé bolo,že zamestnávateľ ju tiež nemal.,Aký má bordel v papieroch?
      zbaliť

    Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

    Soňa K
    Sa porušil zákon ? Ty si robila načierno a zamestnávateľ Ťa načierno platil. Tie dni, kedy si nebola prihlásená, si bola samoplatiteľ. Nabudúce sa skús dohodnúť, aby Ťa prihlásili na celý mesiac, aj keď nebudeš pracovať každý deň. Hodiny Ti môžu dodatočne rozpísať, len musia byť ochotní sa dohodnúť.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 nemusela robit na cierno
    adalokocka Ja viem čo znamená čierna práca,v dnešnej dobe to zneuživajú sukromníci na trvalý pomer Vás málokto zamestná.Dávaju dohody a buď budete robiť alebo nie Dotyčná osoba tak ma každého asi 3ľudia sú zamestnaný...Vysvetlite mi ako je to možné že nemá žiadne kontroly
    willma kde nie je žalobcu, nie je ani sudcu
      zbaliť

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    zdá sa, že zamestnávateľ zneužil tvoju jednoduchosť, nevedomosť a dôverčivosť. preto ti nenapíšem tak od srdca, ako by sa patrilo...

    v konečnom dôsledku si robila načierno veľkú časť mesiacov. Podľa výplatných pások, ktoré si mala dostávať, to môžeš zistiť. oficiálne spomínané 1-2 dni, za zvyšok si dostávala peniaze, ktoré neboli uvedené na páske, teda načierno.

    do budúcna - na dohodu môžeš robiť iba pár hodín mesačne. a najlepšie by bolo poradiť sa a ísť osobne s niekým znalým za budúcim zamestnávateľom, keď budeš nabudúce chcieť pracovať. totiž aj robiť načierno treba vedieť a ako vidíš, od***** si to väčšinou "zamestnanec".
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 vobec nemusela robit na cierno
    jslancik píše, že pracovala 12 hodín 15 dní v mesiaci.. nahlásená bola na 1-2 dni v ZP. čo tie zvyšné odpracované dni? resp. dá sa to teoreticky pochopiť, že odrobila 12 hodín počas 15 dní (každý mesiac?). A keďže píše, že "dôkaz o práci nemá", tak asi na výpl. páske má niečo iné, ako v skutočnosti.
    misoft Prípadne "pásky" len za 2 dni, ostatné "dlaňovka"... potom zamestnávateľ zaplatí do ZP len to "legálne" a o ostatné - "dlaňovku" - sa už nestará. A je spokojný zamestnávateľ (nemusí nič nahlasovať a odvádzať), spokojný je zamestnanec (dostane skoro full bez odvodov).... A vytriezvenie príde vo forme oznámenia o dlhu a zaradenie do zoznamu dlžníkov.... Tomu sa vraví "bomba kšeft"!
    veronikasad Zbytočné špekulácie, pokial nevieme akú dohodu mala uzatvorenú. Môže to byť aj dohoda s nepravidelným príjmom, ako píše Ivka ...
    Soňa K Veď tu nejde o druh dohody, ale o rozpor medzi nahlásenou dobou a skutočne odpracovanými hodinami. Na začiatku ju prihlásili na dva dni, veď už keď prišla odpracovať tretí deň, tak im muselo byť jasné, že ju majú prihlásenú v rozpore so skutočnosťou. Akurát, čo jej režimom samoplatiteľa narobili výdavky.
    ivka70 Ziadne hodiny sa do SP nehlasia, zakon take nahlasovanie ZP umoznuje - preto je dolezite vediet o aky druh dohody islo a ako vlastne realne pracovala.
    Katy a R je úplne jedno - aký druh dohody .. aj pri dohode o PČ sa platí ZP len za tie dni - keď robí - ak teda nerobí 5 dní každý týždeň (napr po dve hodiny). A keď ju prihlásili len na dva dni - tak zjavne nerobila 5 dní v týždni. Aspoň nie oficiálne.
    (už hore je napísané - že to bola doba Kešu )
    adalokocka Výplatná páska to je čo??Tento podnik sa najviac stará o ľudí ktorý na dannú osobu nadávajú a pchajú sa do zadku..Nie som primitívna len to som nikdy nevidela ...pri bývalom zamestnávateľovi som každý mes do 20 v mesiaci podpisovala papier aj kolegovia...Ako bolo spomínané moja dôveryhodnosť a nevedomosť...Každého chcú len ktorý je na USVaR,aby mohli zobrať dotáciu .... Na SK veľa ľudí robí len na dohody dajú 4hod. zmluvy a robia 8-12 hod a kto ich kontroluje nik
    veronikasad Kontroluje IP, ale bez žalobcu nie je sudcu. Čo očakávaš od tejto témy - že to poraďáci nahlásia na Inšpektorát práce za teba ?
    adalokocka Ja nechcem aby to iný riešili chcela som radu ako mám postupovať.
    Za 2e som tam robila upratovačku ,čašníčku ,máme aj Tipos ,hmotnú zodpovednosť ešte aj stoly zdobila keď boli cez víkendy akcie..Odišla som od bývalého zamestnávateľa že do lepšieho a tu som sa zložila...Tam som robila na dohodu taktiež ale ako na neho nádavali ku mne bol fér a nemôžem povedať ani pol slova...I keď som viac pracovala a mala len dohodu...našporila som si peniaze kúpili sme auto(ojazdené)prerobili byt..V tejto práci som sa dostala ako som písala s dôverou do dlhou

    Chcela som ísť na UPS a R a začať podnikať sama ale takto musím najprv dlh si splatiť a potom riešiť podnikanie
      zbaliť

    Zamestnávateľ je povinný platiť ZP ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.