Zavrieť

Porady

Odlomeny odpad v stupacke

Podarilo sa mi dnes odlomit odpadovu ruru priamo v stupacke. Slo by to zablendovat nejakou zaslepkou a utesnit silikonom ? Stupacky nam budu menit buduci rok tak to nechcem menit a chodit po susedoch kedze som na 1 poschodi .


Dnes som to zalepil lepidlom , zajtra to ešte pretesnim silikonom a uvidíme :-)
Naposledy upravil Sunaki : 23.06.16 at 17:43
44579642_1600.jpg  
vlado 33 Použi mamut lepidlo, najprv vyformuj záplatu podľa ohybu. Pritiahni dratom kým lepidlo nevyschne cca 24 hod.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    SIlikon nie je vseliek, urcite nie sanitarny. Ak, tak pouzit silikonovy tmel, ktory prilnie aj na mokry povrch.
    Najrozumnejsie by asi bolo vyrezat obruch s rury DN110 a to prilozit. Bude to mat skoro identicke zaoblenie. Zaroven sa mozes poistit "obstriekanim" zaplaty kanalizacnou penou (podobna ako PUR pena, ale dokonale tesni sa odola chemickym vplyvom zo splaskov).
    Sunaki Myslel si obruč ? A ako ju tam uchytiť ?

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    šikovný. ale nič nehovorím, lebo sa mi podarilo niekedy niečo podobné
    no inú možnosť asi nemáš... ostáva ti len nájsť niečo, čím to dobre "zablenduješ", vodotesne a vzduchotesne zaizoluješ. lebo inak big problem...
    Sunaki Sám na seba som nahnevaný, som dával pozor aby som nezničil trubku na plyn a na odpad som zabudol :-/

    pmajap je offline (nepripojený) pmajap

    pmajap
    Poznáš striebornú pásku, ktorou obtáčajú aj krokodílie papule
    , tak tou to oblep po celom obvode, je vodoodolná a nepriepustná a na ňu hrubšiu vrstvu silikónu, tie ostré hrany na odpadovej rúre by som zjemnila teplovzdušnou pištoľou

    Najrýchlejšie by to bolo s navŕtavacím pásom aký sa používa na vodovodné pvc potrubie, ale asi by nevošiel, no za pokus to stojí.
    Naposledy upravil pmajap : 22.06.16 at 21:14
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Sunaki Nad tým pásom som premýšľal aj ja. ale nevojde mi tam
    pmajap neviem kde bývaš v sklade v Banskej Bystrici mali aj staré typy-, ale bolo treba hľadať, tie sú úzke a sú aj opravné kusy
    https://www.google.sk/search?q=navrt...HeFkAVUQsAQILA
    pmajap tieto , používali sa na liatinové potrubia- upínací pás
    http://www.miva.sk/see.this/files/mi.../5/v-bc-56.pdf
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Stupacky nam budu menit buduci rok tak to nechcem menit a chodit po susedoch kedze som na 1 poschodi .
    Zablenduj, zablenduj...
    Nechoď veru po susedoch, to predsa "nemá význam"...
    Mal som spolužiaka, ešte na ZDŠ. Tiež bývali na 1. podlaží a nad nimi IBA 5 (päť) bytov...každé spláchnutie vyššie zanechalo časť nákladu u nich v záchode.
    Chlapec smrdel ešte aj v škole, tak si neviem teda predstaviť ako to bolo cítiť u nich doma.
    buchač Zasa niekto nevie čítať ?
    Respektíve nepochopil text, ktorý je jasný ?
    Tak potom sorry.... no vidím, že :

    Ľudia sa vyvinuli z primitívnej formy na človeka rozumného.
    No hodnotiteľ je však príklad, že výnimka potvrdzuje pravidlo.
    sito Neviem v akom rozsahu si do toho zabrdel v akom rozsahu by ti odpad zo suedných zadkov nad tebou u teba páchol, smrdel, ... ale Juro má pravdu, nie len Juro, aj slančík "Zablenduj, zablenduj "!!!

    Skús to tou páskou, priamo. Nepriamo? Plátno, igelit, pevnejší ako obal pevne utiahnutý nad a pod a pur penu doň nastriekať. Rok hádam vydrží.

    Odlomeny odpad v stupacke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.