Zavrieť

Porady

Prehnutý strop v pivnici v starom dome

Ahojte prosim vas o radu cim vyrovnat prehnuti strop v pivnici?
Dakujem
Naposledy upravil Dav : 26.06.16 at 08:43
4 komentárov     zbaliť
buchač Šak daj viac infa...aj fotečka by nebola na škodu.
Jutre Je to zelezobetonovy strop prehnutie priblizne 20cm
Jutre Fotka bude neskor
Jutre Prehnutie je priblizne 20cm
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    20 cm sa dá vyrovnať iba jedným - dynamitom. Veď taká hrubá možno ani tá deka nie je koľko je prehnutá.
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jutre Je to zvlastny dom tesari nevedia co strechu drzi podlaha pivnice nieje betonova ale ilovita prehnuti strop a dom ma aj manzardku
    marleau Tam by som neprerábal nič. dole celé.
    Jutre A je velmi vysoky
    marleau Kde sa to nachádza?
    Jutre 30km od Levic preco sa pytas?
    Jutre V pivnici je prijemne chladno v dome bolo vcera 30 stupnov a pivnici 22 az mi bolo chladno musel som otvorit okna aby bolo 25 a mensia vlchkost
    pavol54 Preto som sa pýtal, lebo na 20 cm by už museli byť priečky nad pivnicou odtrhnuté od svojho stropu a voda pri umývaní by musela stekať do stredu. Však treba vyliať do rohu miestnosti pohár vody a či potečie do stredu aj tak sa mi to zdá veľa pri štandardných šírkach domov okolo 10 m na 5 m priehyb 20 cm !!!
    Jutre Strop pivnice je taky lievik a v strede je diera zapchata tehlou nerozumiem tomu preco je to tak vo vsetkych stropoch
    Jutre Priecky niesu odtrhnute od stropu
    pavol54 ak sú priečky v poriadku tak sa nič nedeje
    Jutre Nemam tolko penazi na buranie a stavbu noveho domu ale pre istotu tie stare tazke skrine dam prec a kupim lahsie
    pavol54 Vieš koľko váži priečka? čo tam po skriniach, pýtal som sa či je podlaha nad stropom rovná možno že to stavbári tak urobili lebo v mieste votknutia(teda na múroch) je prenos síl najmenší a rastie, teda ak ho dostatočne nestabilizovali pri betónovaní resp nevytvorili opačný priehyb tak sa im mohol prehnúť pri stavbe ale to je na dlhšiu debatu treba zavolať skúseného statika čo s tým takto tu môžeme len teleportovať
    Jutre Niesom odbornik tak neviem zavolsm statika a uvidim dufam ze bude vediet nie ako tesari
      zbaliť

    pmajap je offline (nepripojený) pmajap

    pmajap
    Ak je porušený železobetónový strop v pivnici by si videl na strope praskliny museli by byť dosť široké, ak nie sú mohlo prehnutie vzniknúť pri stavbe - amatérsky staviteľ urobil zle šalung, vyrovnáš to podhľadom, alebo sa na to vybodni.
    Naposledy upravil pmajap : 27.06.16 at 21:28
    Jutre Jedna 0,5cm prasklina o dlzke 15cm tam je
    malendom v zelezobetone by ti nemali presiahnut praskliny 0,3 mm .... je to dost vazny stav ak je to tak ako pises, osobne by som sa bal tam vojst, dajte si pozor aby sa nestalo nestastie...odporucam jednoznacne statika a neriskovat
    Jutre Neviem ale mam v izbach drevene palubovky ktore su rovne pod nimi je asi piesok ci skvara
    pmajap Pavol má tam palubovku, určite je tam škvárové lôžko, to nerovnosť opticky vyrovná
    Jutre Dakujem

    Prehnutý strop v pivnici v starom dome

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.