Zavrieť

Porady

Spotrebná daň z motorovej nafty? účtovanie a povinnosti...

Ahojte, priložila som scan faktúry, ktorá nám prišla z Českej republiky. Ako mám účtovať uvedenú faktúru? čo so spotrebnou daňou? mám z tejto faktúry nejaké povinnosti? lebo keď pozerám na faktúru tak ja uhradím len 163,2+308,54+4,35 = 476,09 eur bez dph, prečo je tam vyčíslená spotrebná daň a neuhrádza sa? vysvetlí mi to niekto? nerozumiem tomu...voči DU mi vyplýva nejaká povinnsoť a kam s tým v KV k DPH? dakujem za každú radu. Motorová nafta nie je pre mňa tovarom, tankujeme ju do kamiónov, čiže rovno do spotreby.
Naposledy upravil cinky16 : 26.06.16 at 15:04
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Nepoznam rezim, kde by pri mieste dodania CR bola moznost uctovat mineralne oleje bez spotrebnej dane (okrem pripade rezimu pozastavenia dane, co asi nie je Tvoj pripad: nie ste prevadzkovatelom danoveho skladu).
    Ak sa ale pozriem na cenu MO, tak suma 0.813-0.846 je predsa bezna konecna cena PHM aj u nas, vratane vsetkych poplatkov (SPD+DPH+SHR). Predpokladam, ze vyska SPD z MO je vycislena z evidencnych dovodov a je sucastou ceny vyjadrenej v eurach. Kedze predajca predava mozno priamo z danoveho skladu, tak povinnost SPD mu vznika dodanim, z kazdej dodavky samostatne. Kedze vy mate cenu dohodnutu v EUR a on odvadza v CZK, uvedene sumy maju evidencny charakter a u dodavatela vstupuju do DP SPD MO.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cinky16 A co tp znamena pre mna ako odberatela?
    Consultix Informaciu navyse
    cinky16 Cize ziadna povinnost? Uz som sa zlakla ze sme nieco zabudli....dakuj vam,ze ste si nasli cas v nedelu
    cinky16 A uctujem klasika 501 AE/321?
      zbaliť

    Spotrebná daň z motorovej nafty? účtovanie a povinnosti...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.