Zavrieť

Porady

sprostredkovanie výroby pre nemecké firmy

zdravím Poraďáci
chcem rozbehnúť takéto podnikanie:
osloviť nemecké firmy s ponukou výroby kovových dielov (strojárstvo), keď mi príde od nich objednávka, chcem to dať vyrábať externým firmám tu na SVK a poslať hotové diely cez špedičné firmy do Nemecka v mojom mene... Nechcem spisovať s firmami žiadne zmluvy o sprostredkovaní, klasicky chcem faktúrovať výrobu dielov... Mám bohaté skúsenosti s tým ako zamestnanec v sro., ale chcem začať s tým podnikať ako živnostníčka. Je to vôbec možné?? Ďakujem za každú radu.
buchač "Mám bohaté skúsenosti s tým ako zamestnanec v sro., ale chcem začať s tým podnikať ako živnostníčka."
----------------------------------
Pracujem už 1 rok v strojarskej firme ako technolog normovac
http://www.porada.sk/t285173-zmluva-...ml#post2862329
========================
Hm...ozaj bohaté... ...UŽ - AŽ 1 rok (JEDEN ROK)...
------------------------------------
Ale to je jedno...tu ide o to, že ide o ten konflikt záujmov.
faro1 Otázka je silno špekulatívna. Zobrať zo sebou pracovné kontakty a navonok pôsobiť ako firma, kde si doteraz zákazníci dali vyrábať diely cez kontaktnú osobu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Takze chces ,,premiestnit / skopčiť ,, kontakty odberatelov od tvojho momentalneho zamestnavatela do svojej buducej firmy a oslovit dalsich vyrobcov cez svoju firmu
    A taketo pokusenie uz po jednom roku praxe ! Skoda ze nepracujes v Kremnici, tam by ta mohlo napadnut razit vlastne kopie minci ...
    niekto12 Nie nemám rok praxe, Mám osem rokov praxe buchac.. Keď nevieš tak nerieš somariny, v tej mojej predchádzajúcej otázke sa riešilo niečo úplne iné...

    Felix1 - nechcem skopcit žiadne kontakty, akokeby neexistovali žiadne ďalšie firmy ak nemáš čo zmysluplne napísať tak radšej nereaguj!!!

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    no, len malý detail, možno máš vyriešené. Zoženieš kontrakt za 20 tisíc €. Dáš vyrobiť slovenskej firme, tá ti to potom vyfakturuje, samozrejme s DPH. Čiže zaplatíš 24000€. Von predáš za 22000, lebo von DPH nefakturuješ. A čakáš, kým ti daňový úrad danú DPH vráti. Ak budeš mesačný plátca, tak na povedzme vyfakturujú ti 1.7., do dph to príde 25.8. do 25.9. sa čaká, či nebudeš mať odpočet a do 30 dní ti to potom vrátia. Takže k peniazom sa dostaneš najskôr 25.10. Teda k odpočtu 4000€. Ak nezačnú daňovú kontrolu, to je samozrejme potom v nedohľadne. Na preklenutie tohto obdobia potrebujú firmy alebo vlastné zdroje, alebo úvery. Pre začínajúcu firmu samozrejme nonsenz.... Samozrejme, ak priamo predávaš ty, tak nastupuješ aj pri reklamáciach, nekvalitných dodávkach.... Dokonca aj vtedy, keď tebe neuhradia. A chceš isť do toho ako živnostníčka, teda ručiť celým svojim majetkom.

    Dá sa to, ale po pravde, oveľa jednoduchšie je robiť iba sprostredkovanie. Aj za cenu toho, že ťa nabudúce obídu. To sa dá aspoň čiastočne eliminovať dobrými zmluvami.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    niekto12 Dakujem za cenné rady no tie ceny určite budem riešiť inak( min.50% zisk pre mňa - čo je úplne reálne)... A vieš mi prosím ťa poradiť akú živnosť na to potrebujem?? Ďakujem
    Dáša_ no ja by som toto nikdy nešla robiť na živnosť práve pre ručenie celým majetkom. Tam sú vysoké čiastky a kedykoľvek môžeš spadnúť do veľkých dlhov. Keď tak, jedine sro. A ak by nešlo o niečo špecializované, tak by asi stačil aj nákup a predaj v rámci veľkoobchodu. Treba mrknúť do obchodného registra na nejakú podobnú firmu a inšpirovať sa jej živnosťami.
    faro1 Ha, ha, že zisk min. 50% pre mňa - čo je úplne reálne. Sa zobuď, nemysli si, že si našla zlatú baňu...
      zbaliť

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    A vieš mi prosím ťa poradiť akú živnosť na to potrebujem?? Ďakujem
    ------------------------------------------------------------------
    Remeselné živnosti

    Remeselná živnosť je taká živnosť, kde podmienkou prevádzkovania živnosti je okrem splnenia všeobecných podmienok aj splnenie podmienky odbornej spôsobilosti získanej vyučením v odbore. Remeselné živnosti sú živnosti uvedené v Prílohe č. 1 zákona č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon) v znení neskorších predpisov (ďalej len „živnostenský zákon“).

    Odborná spôsobilosť na prevádzkovanie remeselnej živnosti sa preukazuje výučným listom alebo iným dokladom o riadnom ukončení príslušného učebného odboru alebo príslušného študijného odboru.

    Tieto doklady je možné nahradiť za podmienok ustanovených v § 22 živnostenského zákona:

    výučným listom alebo iným dokladom o riadnom ukončení príbuzného odboru a dokladom o vykonaní následnej najmenej jednoročnej praxe v odbore alebo dvojročnej praxe v príbuznom odbore, alebo
    vysvedčením o maturitnej skúške na strednej odbornej škole alebo na strednom odbornom učilišti alebo na gymnáziu s predmetmi odbornej výchovy alebo na nadstavbovom alebo pomaturitnom štúdiu v rovnakom odbore a dokladom o vykonaní následnej najmenej jednoročnej praxe v odbore alebo dvojročnej praxe v príbuznom odbore, alebo
    dokladom o ukončení najmenej strednej školy, ak nejde o prípady uvedené v písmenách a) a b) a osvedčením o získanom vzdelaní pre príslušnú živnosť v akreditovanej vzdelávacej ustanovizni a dokladom o vykonaní následnej najmenej dvojročnej praxe v odbore alebo trojročnej praxe v príbuznom odbore, alebo
    diplomom o absolvovaní vysokej školy v príslušnom odbore a dokladom o vykonaní následnej najmenej jednoročnej praxe v odbore alebo dvojročnej praxe v príbuznom odbore, alebo
    osvedčením o čiastočnej kvalifikácii alebo osvedčením o úplnej kvalifikácii podľa osobitného predpisu, alebo
    dokladom o vykonaní najmenej desaťročnej praxe v odbore, od ktorej ukončenia neuplynuli viac ako tri roky.
    http://www.minv.sk/?remeselne-zivnosti-1
    Týmto si mala začať, či splňaš podmienky odbornej spôsobilosti, ostatné neriešim.....
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Dáša_ prečo myslíš, že na toto je treba remeselnú živnosť? Ona sa predsa nechystá nič vyrábať. Iba nakupovať a predávať.
    sosak Lebo : Nechcem spisovať s firmami žiadne zmluvy o sprostredkovaní, klasicky chcem faktúrovať výrobu dielov...
    Dáša_ no ved to ona bude mať fakturovanú výrobu dielov od svojich dodavateľov. Ako by mohla ona fakturovať výrobu, keď sa nechystá nakupovať stroje, vyrábať? Ona len zadá do výroby a potom predá. Dokonca to nebude ani skladovať, len sa u dodávateľa naloží a pojde rovno k odberateľovi. Len musí veľmi dobre dohodnúť podmienky, reklamácie... A problém, keď bude reklamácia taká, že bude treeba vycestovať a prípadne priamo opraviť na mieste. Ale to je už problém dohôf....
    sosak Predsa nemeckej firme bude faktúrovať čo? Sprostredkovanie? Výroba? Na faktúrovanie výroby dielov potrebuje remeselnú živnosť. Pochybujem, že nemci budú zadávať vyrábať komponenty nejakému sprostredkovateľovi bez nejakej výrobnej histórie. Zadávateľka otázky pracuje, alebo pracovala vo firme, ktorá vyrábala, produkovala výrobky nejaký ten rok. Chcela by pokračovať na vlastné triko, ale to takto nechodí. Každý si všetko preveruje...
    Dáša_ nemcovi bude predsa fakturovať výrobok ako taký,. Tovar, nie výrobu.
    Druhá vec je samozrejme tá, či bude tento biznismodel úspešný. To už záleží od mnohých vecí. Možno najde partnera, ktorému bude lepšie ísť cez sprostredkovateľa, aj keď sa tak netvári. v každom prípade, ako sprostredkovateľ by s tým mala menej problémov. Lenže to si už musí zvážiť ona. Som presvedčená o tom, že keď ona zadá výrobu a odoberie hotové kusy nepotrebuje žiadnu remeselnú živnosť.
    sosak Ale merito je v tom, že v otázke zadávateľka jasne píše, že : Nechcem spisovať s firmami žiadne zmluvy o sprostredkovaní, klasicky chcem faktúrovať výrobu dielov... A keď chce faktúrovať výrobu dielov, som ja presvedčený, že potrebuje remeselnú živnosť.
    Dáša_ ja si myslím, že sa len nesprávne vyjadrila, ona bude fakturovat svojim odberateľom tovar. A ten nakúpi vo výrobných firmách. Ona nič vyrábať nebude a to je podstata a jadro veci
    sosak Podstata je v tom, že sa chce tváriť ako výrobca, preto chce faktúrovať výrobu dielov.
      zbaliť

    sprostredkovanie výroby pre nemecké firmy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.