Zavrieť

Porady

v pokladni je zostatok 5000 eur

Chcem sa opýtať, mám vysoký zostatok v pokladni , nakolko firma nemá naklady, ktoré by sa platili v hotovosti. Mám tam zostatok okolo 5000 eur, je to potrebné znížiť? Vysoký zostatok nastal z dôvodu ze bolo ZI zaplatené v predošlom roku v hotovosti. Viem, že sa dalo niekedy si takto znížiť hotovosť vyplatením jednorázoveho vyplatenia tuším za niečo ako admin.práce FO, len to bolo ohraničené sumou. Lebo potrebujem nejaké náklady tam dať, lebo momentálne je firma v stave, kde sa jedná o kontraktoch, ktoré kým sa spustia je to minimálne 3/4roka...
veronikasad fiktívny alebo skutočný zostatok hotovosti ?
Soňa K Otázka k splateniu ZI, v roku 2015 ho nebolo možné splatiť v hotovosti, od 12/2013 do 12/2015 bola povinnosť splatiť ZI vkladom na bú, ak si dobre pamätám.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Stav v pokladni nie je ničím limitovaný. A len tak medzi nami, umelo ho znižovať je protizákonné. Kedykoľvek ich môžeš previesť na účet.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hrosko nevadí mi to, len som sa obávala, že z toho niečo môže vyplývať, keď to každý znižuje na konci roka. Umelo to nechcem robiť. Len známy ten to riešil niečím ako dar pre FO do sumy 5000EUR a netuším čo tým sledoval....
    Tweety umelo znižoval.....
    hrosko ale naháňal náklady prostredníctvom, že daroval peniaze ? Lebo to urobil asi trom FO a viem, že suma bola do 5000 EUR.
    Consultix Chcel by som vidiet ako ten "znamy" tie darovane prostriedky realne odovzdal tym obdarovanym
      zbaliť

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Stav nie je limitovaný...ak Ti to však vadí, že tam máš takú sumu, zober časť a vlož na účet

    rexogazda je offline (nepripojený) rexogazda

    rexogazda
    Mám k tomu 2 poznámky.
    Vychádzam z toho, že upísané ZI bolo splatené do pokladnice v hotovosti fiktívne, firma ešte nemá výnosy a čaká sa na rozbeh.

    1. Fiktívny stav hotovosti je nebezpečný iba v prípade exekúcie. Iba exekútor môže žiadať tieto peniaze a keď nie sú tak vymáhať po konateľovi. Na to nemá dosah ani finančná správa. Ak im poviem, že tú pokladničku mám zakopanú na bezpečnom mieste tak z tým nič nespravia. Nemajú sa ako domáhať. Žiaden zákon im to neumožňuje.

    2. Akékoľvek zníženie majetku sa účtuje oproti nákladom a vo vašom prípade bez výnosov je to čistá účtovná strata, ktorá znižuje VI - vlastné imanie firmy. Takto sa pripravíte o výšku VI a podľa novely obchodného zákonníka §67a je spoločnosť v kríze ak je pomer VI k záväzkom menej ako 8%. A tam Vás vie stiahnuť aj FA za nájomné alebo telefón. No a vtedy prichádza hitparáda rôznych povinností.

    Takže treba to nechať tak ako to je teraz aj s tou fiktívnou hotovosťou.
    hrosko dakujem velmi pekne všetkým za odpovede

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Keď budeš mať 12 miliónov, dáš do igelitky...
    Kľud, 5.000 nie je nič extra.

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Stav moze byt limitovany napr. poistnou zmluvou, kolko by vam v pripade kradeze zaplatila. Inac nie je limitovany nicim...

    v pokladni je zostatok 5000 eur

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.